נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחן אמיר - שאלות נפוצות

מהו מבחן אמיר?

מהו מבחן אמיר?

מבחן אמיר נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, והוא נועד לאפשר לאוניברסיטאות ולמכללות אקדמיות בישראל למיין את הסטודנטים לפי רמתם בשפה האנגלית. הציונים במבחן אמיר קובעים את הרמה של הנבחן ובהתאם לכך את כמות הקורסים באנגלית שהוא נדרש להשלים במהלך התואר הראשון. ציון גבוה במבחן אמיר מעניק לסטודנט פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה.

באתר שלנו תמצאו מידע נוסף על המבחן ותוכלו לרכוש ערכת הכנה למבחן אמיר מבית ניב רווח.
מחפש הכנה למבחן אמיר/ אמירם?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
איפה ניתן למצוא אוצר מילים באנגלית למבחן אמיר?

איפה ניתן למצוא אוצר מילים באנגלית למבחן אמיר?

באופן כללי, אוצר המילים במבחן אמיר מורכב ממילים שונות שרווחות בעולם האקדמי. בעזרת בדיקת מבחנים משנים קודמות אפשר להעריך ולאפיין את אוצר המילים באנגלית במבחן אמיר. אנחנו לקחנו את אוצר המילים שהופיע בבחינה, כפי שעשו אחרים, אבל סיננו החוצה חצי מהמילים: מילים קלות מאוד שהן בבחינת מכנה משותף נמוך ביותר, מילים קשות מאוד שככל הנראה לא יופיעו בבחינה, וכמובן, את אלו שהסבירות שיופיעו אי פעם שוב, נמוכה מאוד. לאחר מכן, בעזרת מומחים לשוניים לשפה האנגלית, הוספנו מילים שלפי ניתוח המומחים הן באותה דרגת קושי של המילים שכבר הופיעו בבחינה, מילים שבין השאר שגורות בפי סופרים ועיתונאים. מומלץ מאוד ללמוד מילים חדשות לקראת המבחן ומומלץ ביותר להשתמש בתוכנת המילים שלנו.
איך להתכונן למבחן אמיר?

איך להתכונן למבחן אמיר?

הכנה למבחן אמיר אינה שונה מהכנה למבחן אמירם ויש מספר שיטות להצלחה במבחן. באתר שלנו תוכלו למצוא טיפים להצלחה במבחן אמיר, מבחן אמיר לדוגמא, תוכנת מילים, תרגול אונליין ועוד מידע רב על מבחן אמיר.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מהו מבנה מבחן אמיר?

מהו מבנה מבחן אמיר?

במבחן אמיר ישנם שלושה פרקים. כל פרק מורכב משלושה סוגי שאלות: השלמת משפטים – Sentence Completions, ניסוח מחדש – Restatements והבנת הנקרא – Reading Comprehension. כל השאלות הינן רבות ברירה (אמריקאיות) ומומלץ להתכונן לקראת המבחן בהתאם לסוגי השאלות בכל פרק. באתר שלנו תוכלו למצוא מבחנים לדוגמא ותרגול אונליין למבחן אמיר.
איזה ספרים טובים למבחן אמיר?

איזה ספרים טובים למבחן אמיר?

ספרי ההכנה הטובים ביותר הינם אלה אשר מדמים את סוגי השאלות במבחן ואת רמת הקושי בו, וכן מכילים אוצר מילים דומה ככל הניתן לאוצר המילים בבחינה. את כל אלה ועוד תמצאו בספר ההכנה שלנו, בתרגול האונליין ובתוכנת המילים שלנו.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
איך מחושב הציון במבחן אמיר?

איך מחושב הציון במבחן אמיר?

בדומה לבחינה הפסיכומטרית, הציונים במבחן אמיר מחושבים בשלושה שלבים: ראשית, מסכמים את התשובות הנכונות בכל פרק ונותנים לו ציון גולמי. בשלב השני מומרים ציוני הגלם בכל אחד משלושת הפרקים לציוני תקן, אותם ניתן להשוות בין ציוני נבחנים מנוסחים ומועדים שונים. הליך זה נועד לצורך הענקת ציון אובייקטיבי שאינו תלוי בנוסח הבחינה. בשלב האחרון מחושב הציון הכללי במבחן אמיר מתוך ציוני הפרקים בבחינה.
איך להצליח במבחן אמיר?

איך להצליח במבחן אמיר?

כדי להצליח במבחן אמיר חשוב להכיר את מבנה הבחינה וסוג השאלות ולתרגל אותן. מומלץ ביותר להרחיב את אוצר המילים באנגלית בעזרת למידת מילים בעלות סבירות גבוהה להופיע במבחן. באתר שלנו תוכלו למצוא מבחן לדוגמא, טיפים להצלחה במבחן ותוכנת מילים חינמית להרחבת אוצר המילים. תוכלו גם לרכוש ספר הכנה או תרגול אונליין של מבחן אמיר.
איפה ניגשים למבחן אמיר?

איפה ניגשים למבחן אמיר?

מבחן אמיר מנוהל על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה. בעת הרישום ניתן לבחור היכן להיבחן בהתאם לרשימת המקומות בהם נערכת הבחינה. מבחן אמיר נערך ברוב האוניברסיטאות ובחלק מסוים מהמכללות. באופן כללי ישנם מקומות רבים ברחבי הארץ בהם ניתן להיבחן במבחן אמיר.
איך נרשמים למבחן אמיר?

איך נרשמים למבחן אמיר?

ניתן להירשם באופן מקוון באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה או באמצעות ערכת הרשמה הניתנת לרכישה בחנויות הספרים באוניברסיטאות או בחנויות אחרות, אותה יש לשלוח בדואר.
האם יש קורסי הכנה למבחן אמיר?

האם יש קורסי הכנה למבחן אמיר?

קיימים קורסי הכנה למבחן אמיר. אך אנו מאמינים שלמידה למבחן אמיר יכולה להיות יעילה ומשתלמת יותר באופן עצמאי. הצלחה במבחן אמיר מושגת בעזרת הכרת מבנה המבחן וסוג השאלות, תרגול רב של שאלות והרחבת אוצר המילים באנגלית במילים בעלות סיכוי גבוה להופיע במבחן. הזמן המוקדש לקורסי הכנה הינו יקר ערך וכדאי לנתבו ללמידה אישית ויעילה.
מה כדאי: אמיר או אמירם?

מה כדאי: אמיר או אמירם?

סטודנטים או מועמדים שיכולים לבחור לפי שיקולם באיזה מבחן להיבחן, מוזמנים לקרוא באתר שלנו על ההבדלים בין מבחן אמירם למבחן אמיר.
מה ההבדל בין אמיר לאמירם?

מה ההבדל בין אמיר לאמירם?

ישנם מספר הבדלים בין מבחן אמיר למבחן אמירם. ההבדל העיקרי הוא שמבחן אמירם הנו ממוחשב ותקף למוסד הלימודים בו נערכה הבחינה בלבד. ההבדלים השונים אמנם קטנים אך ייתכן וישפיעו על רמת ההצלחה אצל נבחנים מסוימים. תוכלו לקרוא באתר שלנו על ההבדלים בין אמיר לאמירם.
מה יותר קשה: אמיר או אמירם?

מה יותר קשה: אמיר או אמירם?

עקב כך שמבחן אמירם הוא מבחן אדפטיבי המותאם לרמתו של הנבחן, לא ניתן לומר בוודאות איזו בחינה יותר קשה. סביר להניח שנבחן שייבחן גם במבחן אמיר וגם במבחן אמירם יקבל ציון די זהה. עם זאת, ישנם מספר הבדלים בין מבחן אמיר למבחן אמירם שיכולים להשפיע על מידת ההצלחה אצל נבחנים מסוימים.
מהם מועדי מבחן אמיר?

מהם מועדי מבחן אמיר?

החל מה-1 בינואר 2018 בהתאם לרפורמה במועדי הבחינות של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, מבחן אמיר יתקיים בארבעה מועדים קבועים במהלך השנה. באתר שלנו תוכלו למצוא מידע נוסף על מבחן אמיר ומועדיו לשנת 2020. ניתן גם להתעדכן דרך אתר המרכז הארצי לבחינות והערכה אודות המועדים השונים.
למה צריך מבחן אמיר אם יש כבר פסיכומטרי?

למה צריך מבחן אמיר אם יש כבר פסיכומטרי?

חלק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית מהווה את רמת האנגלית של המועמד. בחלק מן המקרים, סטודנטים רבים חשים שהציון אינו תואם את רמתם האמתית באנגלית. באופן טבעי, מבחן, כמו מבחן אמיר, העוסק רק באנגלית יכול לשקף טוב יותר את רמת המועמד באנגלית. מבחן אמיר מומלץ למועמדים וסטודנטים רבים שמעוניינים לשפר את רמתם באנגלית כדי להימנע מקורסים מיותרים באנגלית במהלך התואר. קראו עוד על הרמות השונות ועל הפטור מאנגלית במוסדות הלימוד השונים.
האם מותר להשתמש במילון במבחן אמיר?

האם מותר להשתמש במילון במבחן אמיר?

בעת מבחן אמיר השימוש בכלי עזר, לרבות מילון, אסור בהחלט. קראו עוד על מבחן אמיר באתר שלנו על מנת להגיע מוכנים לבחינה.
איך מקבלים ציונים במבחן אמיר?

איך מקבלים ציונים במבחן אמיר?

הציון במבחן אמיר נשלח לנבחנים עד כחודש וחצי מיום הבחינה. המרכז הארצי לבחינות והערכה מדווח על הציון בעזרת דוא"ל או דואר ישראל. ניתן גם לראות את הציון בעזרת כניסה לאזור האישי באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה.
כל כמה זמן ניתן לגשת למבחן אמיר?

כל כמה זמן ניתן לגשת למבחן אמיר?

בין שתי היבחנויות בבחינות מיון באנגלית, אמי"ר או אמיר"ם, ישנה תקופת צינון של 30 יום. באופן כללי ניתן לגשת לכל מועד אמיר ללא הגבלה משום שמבחן אמיר אינו מתקיים בהפרש של פחות מ-30 יום.
איזה ציון מספיק לפטור במבחן אמיר?

איזה ציון מספיק לפטור במבחן אמיר?

רוב מוסדות הלימוד מעניקים פטור לבעלי ציון 134 ומעלה במבחן אמיר. קראו עוד על השגת הפטור והציונים הנדרשים לרמות השונות.
איפה יש מבחן אמיר לדוגמא?

איפה יש מבחן אמיר לדוגמא?

באתר שלנו תוכלו למצוא מבחנים לדוגמא שהתפרסמו על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה. בנוסף, תוכלו למצוא פתרונות מפורטים לאותם מבחנים שנכתבו על ידי מדריכי ניב רווח הכנה לפסיכומטרי.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר