נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחן אמירם - שאלות נפוצות

מה זה מבחן אמירם?

מה זה מבחן אמירם?

מבחן אמירם הינו מבחן למיון רמת האנגלית אצל סטודנטים לתואר ראשון במוסדות הלימוד השונים ברחבי הארץ. מבחן אמירם דומה בייעודו למבחן אמיר, אך הוא אינו תקף לכל מוסדות הלימוד האקדמיים אלא רק למוסד בו נבחן הסטודנט. הציונים במבחן אמירם קובעים את הרמה של הנבחן באנגלית ובהתאם לכך את כמות הקורסים באנגלית שהוא נדרש להשלים במהלך התואר הראשון. ציון גבוה במבחן אמירם מעניק לסטודנט פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה.
מחפש הכנה למבחן אמיר/ אמירם?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
מהו הציון הדרוש לפטור במבחן אמירם?

מהו הציון הדרוש לפטור במבחן אמירם?

רוב מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה מעניקים פטור מקורסים באנגלית למועמדים בעלי ציון 134 ומעלה.
איפה אפשר למצוא דוגמה למבחן אמירם?

איפה אפשר למצוא דוגמה למבחן אמירם?

מבחן אמירם הינו מבחן אדפטיבי ממוחשב שמותאם לכל נבחן באופן אישי בהתאם לתשובות במהלך המבחן. אי אפשר לדמות במדויק מבחן מסוג זה, אך באתר שלנו ישנו מבחן אמיר לדוגמא, מבנה מבחן אמיר דומה למבחן אמירם וסגנון השאלות זהה. ניתן ואף מומלץ להשתמש בתרגול האונליין שלנו בו תוכלו להיבחן במבחן אמיר באופן ממוחשב ולדמות ככל שניתן את מבחן אמירם.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מה עדיף: אמיר או אמירם?

מה עדיף: אמיר או אמירם?

ההבדל העיקרי הוא שמבחן אמירם הוא מבחן ממוחשב לעומת מבחן אמיר שהוא בכתב. אם באפשרותכם לבחור באיזה מבחן להיבחן, כדאי לכם לקרוא לעומק על אודות ההבדלים בין מבחן אמיר למבחן אמירם.
מה יותר קשה: אמיר או אמירם?

מה יותר קשה: אמיר או אמירם?

עקב כך שמבחן אמירם הוא מבחן אדפטיבי המותאם לרמתו של הנבחן, לא ניתן לומר בוודאות איזו בחינה יותר קשה. סביר להניח שנבחן שייבחן גם במבחן אמיר וגם במבחן אמירם יקבל ציון די זהה. עם זאת, ישנם מספר הבדלים בין מבחן אמיר למבחן אמירם שיכולים להשפיע על מידת ההצלחה אצל נבחנים מסוימים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מהו אוצר המילים באנגלית במבחן אמירם?

מהו אוצר המילים באנגלית במבחן אמירם?

במבחן אמירם נעשה שימוש נרחב במילים בעלות אופי אקדמי, כלומר, מילים נפוצות במאמרים אקדמיים אותם נדרשים סטודנטים לקרוא במהלך לימודיהם. בעזרת בדיקת מבחנים משנים קודמות אפשר להעריך ולאפיין את אוצר המילים באנגלית במבחן אמיר. תוכנת המילים מבית ניב רווח מכילה מאגר גדול של מילים באנגלית. את המאגר בנינו בעזרת בחינה מדוקדקת של מבחנים קודמים וניתוח סוג המילים על ידי מומחים לשוניים לשפה האנגלית. לקחנו את אוצר המילים שהופיע בבחינה, כפי שעשו אחרים, אבל סיננו החוצה חצי מהמילים: מילים קלות מאוד שהן בבחינת מכנה משותף נמוך ביותר, מילים קשות מאוד שככל הנראה לא תופענה בבחינה, וכמובן, את אלו שהסבירות שתופענה אי פעם שוב, נמוכה מאוד. לאחר מכן, בעזרת מומחים לשוניים לשפה האנגלית, הוספנו מילים שלפי ניתוח המומחים הן באותה דרגת קושי של המילים שכבר הופיעו בבחינה.
איך לומדים למבחן אמירם?

איך לומדים למבחן אמירם?

כדי להגיע מוכנים למבחן אמירם יש להכיר את מבנה המבחן וסוגי השאלות, לתרגל מספר רב של שאלות וכן להרחיב ככל האפשר את אוצר המילים באנגלית. באתר שלנו תוכלו למצוא טיפים להצלחה במבחן אמירם, מבחן אמיר לדוגמא, תוכנת מילים, תרגול אונליין ועוד.
איך בנוי מבחן אמירם?

איך בנוי מבחן אמירם?

מבחן אמירם מורכב משלושה סוגי שאלות: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. כל השאלות הינן רבות ברירה (אמריקאיות). המבחן הינו ממוחשב ולכל שאלה מוקצב פרק זמן מסוים. המבחן אינו מחולק לפרקים וכל השאלות מופיעות ברצף עד סיום המבחן. באתר שלנו תוכלו למצוא דוגמאות למבחן אמירם, ספר הכנה, טיפים למבחן אמירם ואפשרות הכנה אונליין למבחן אמירם.
אילו ספרים ישנם להכנה למבחן אמירם?

אילו ספרים ישנם להכנה למבחן אמירם?

כדי לייעל את ההכנה למבחן אמירם, כדאי לקנות ספרים אשר יש בהם שאלות דומות לאלה שתופענה במבחן, ואוצר מילים זהה באופיו למבחן אמירם. ספר ההכנה שלנו מכיל שאלות רבות הזהות לסגנון השאלות במבחן אמירם. נוסף על כך, ישנם פתרונות מפורטים ואוצר מילים זהה באופיו למבחן. אפשר ואף מומלץ להשתמש בתוכנת המילים החינמית באתר שלנו לצורך שיפור אוצר המילים.
כיצד מחושב הציון במבחן אמירם?

כיצד מחושב הציון במבחן אמירם?

ציון מבחן אמירם נע בין 50 ל-150 והוא מתקבל באופן ממוחשב. אמנם תוצאות המבחן מופיעות באופן מיידי (ברוב המקרים), אך הציון עובר קודם אישור של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, ורק לאחר מכן מדווח לנבחנים. המבחן הינו אדפטיבי והציון אינו מחושב כמו מבחן אמיר, זאת משום שבמבחן אדפטיבי רמת הקושי של השאלות עולה או יורדת בהתאם לתשובות הנבחן. רמת הקושי אליה הגיע הנבחן קובעת במידה רבה את ציונו.
איך להצליח במבחן אמירם?

איך להצליח במבחן אמירם?

כדי להצליח במבחן אמירם יש לחזור על מבנה הבחינה וסוג השאלות המופיעות בה. מומלץ מאוד להשקיע בהרחבת אוצר המילים באנגלית ולמידה ממוקדת של מילים בעלות סבירות גבוהה להופיע במבחן. ספר ההכנה שלנו מכיל שאלות זהות בסגנונן לאלה שבמבחן אמירם, ולכל השאלות ישנם פתרונות מפורטים. אוצר המילים בתוכנת המילים ובחומרי הלימוד שלנו, מכיל מילים בעלות סבירות גבוהה להופיע במבחן.
איפה נבחנים במבחן אמירם?

איפה נבחנים במבחן אמירם?

כל מוסד לימוד קובע את המועד והמקום בו מתקיים מבחן אמירם. לרוב, מבחן אמירם נערך במוסד הלימוד אליו הנבחן מעוניין להתקבל או כבר לומד בו.
כיצד מתבצעת ההרשמה למבחן אמירם?

כיצד מתבצעת ההרשמה למבחן אמירם?

סטודנט / מועמד שרוצה להירשם למבחן אמירם, יעשה זאת במוסד הלימוד בו הוא לומד / רוצה ללמוד. ציון במבחן אמירם תקף למוסד הלימוד בו נערכה הבחינה בלבד.
האם כדאי לעשות קורס הכנה למבחן אמירם?

האם כדאי לעשות קורס הכנה למבחן אמירם?

לדעתנו, למידה נכונה למבחן אמירם כרוכה בהכרת מבנה המבחן, תרגול השאלות המופיעות בבחינה והרחבת אוצר המילים באנגלית. לצורך כך, יש להקדיש את הזמן ללמידה יעילה הכוללת התמקדות בנושאים אלו. אנו מאמינים שקורסי הכנה למבחן אמירם אינם יעילים יותר באופן משמעותי מלמידה עצמית. לדעתנו, רצוי לנתב את מרב הזמן ללמידה נכונה וממוקדת יותר. באתר שלנו תוכלו לרכוש ספר הכנה למבחן אמירם וכן תרגול אונליין. בנוסף, ישנה תוכנת מילים שבעזרתה תוכלו להרחיב את אוצר המילים שלכם בחינם.
מהם המועדים בהם אפשר להיבחן במבחן אמירם?

מהם המועדים בהם אפשר להיבחן במבחן אמירם?

בניגוד למבחן אמיר, מבחן אמירם אינו מתקיים במועדים קבועים לאורך השנה. מועד הבחינה נקבע לפי שיקולם מוסדות הלימוד. לצורך בירור מועדי מבחן אמירם, יש לפנות למוסד הלימוד בו אתם רשומים או מתכננים ללמוד. תוכלו למצוא באתר שלנו מידע נוסף על אודות מבחן אמירם במוסדות הלימוד השונים.
למה להיבחן במבחן אמירם אם יש לי ציון פסיכומטרי?

למה להיבחן במבחן אמירם אם יש לי ציון פסיכומטרי?

ציון הפרק באנגלית, בבחינה הפסיכומטרית, משמש לסיווג רמת האנגלית אצל מועמדים לתואר ראשון. נבחנים רבים אינם מרוצים מרמת הסיווג שנקבעה להם בבחינה הפסיכומטרית ומעוניינים לשפר את הציון בחלק האנגלית בלבד. לצורך כך ישנו מבחן אמירם. מבחן אמירם עוסק רק באנגלית ואינו קשה ומלחיץ כמו הבחינה הפסיכומטרית. בעזרת מבחן אמירם ניתן לשפר משמעותית את הציון באנגלית, ובהתאם לכך לעמוד בתנאי הקבלה או להימנע מקורסים באנגלית במהלך התואר.
האם מותר להשתמש בתרגומון בעת מבחן אמירם?

האם מותר להשתמש בתרגומון בעת מבחן אמירם?

בעת מבחן אמירם אסור להשתמש בכל מכשיר אלקטרוני לרבות תרגומון. גם השימוש במילון או דפי עזר אסור בהחלט. את הטלפון הסלולרי יש לכבות ולהניח בתיק. תוכלו למצוא באתר הנחיות כלליות לקראת מבחן אמירם.
איך מקבלים את התוצאות במבחן אמירם?

איך מקבלים את התוצאות במבחן אמירם?

ציוני מבחן אמירם מועברים לנבחנים ע"י מוסדות הלימוד בהם נערכה הבחינה. היות והמבחן ממוחשב, ישנם מוסדות לימוד בהם ניתן לקבל את הציון באופן מיידי בתום הבחינה, אך הציון תקף רק לאחר מעבר בדיקה ואישור.
כל כמה זמן אפשר לעשות מבחן אמירם?

כל כמה זמן אפשר לעשות מבחן אמירם?

יש לחכות חודש ממועד הבחינה עד שתוכלו להיבחן שוב. עם זאת, רצוי לבדוק את הנושא במוסדות הלימוד הרלוונטיים.
מהו מבחן אדפטיבי?

מהו מבחן אדפטיבי?

מבחן אדפטיבי הינו מבחן ממוחשב ורמת הקושי בו מותאמת לרמת הנבחן, על פי תשובותיו. כלומר, אם הנבחן ענה נכונה על מספר תשובות ברצף, רמת הבחינה עולה, ולחילופין, אם הנבחן אינו מצליח לענות נכונה על השאלות בבחינה, רמת הקושי יורדת.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר