Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/psychome/public_html/cms/system_functions.php on line 126
ראיון אישי במבחני מיון לעבודה | הכנה לראיון עבודה - הכנה למבחני מיון

נשמח לעזור גם לך להצליח!

ראיון אישיראיון עבודה

ראיון עבודה

ראיון עבודה הוא תמיד אירוע מלחיץ. במרבית המקרים הוא נעשה במתכונת של "אחד על אחד", כלומר, רק המראיין ואתם, אולם לעתים תידרשו להשיב במקביל לשאלותיהם של מספר מראיינים, וכדאי להיות מוכנים מראש לכל תרחיש אפשרי.

העצות שלפניכם אמנם מתמקדות במבחני מיון לעבודה, אך הן ניתנות ליישום בכל ראיון אחר, כמו ראיונות למסלולי לימוד שונים או בראיונות לקראת קידום בעבודה.
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
על חרדה, אכזבה והערכה עצמית

על חרדה, אכזבה והערכה עצמית

במבחני המיון הפסיכוטכניים, מעוררי חששות ככל שיהיו, מדווחים נבחנים רבים על תחושת שליטה חזקה יותר מזו שהם חשים לנוכח ראיון אישי. את התכנים המקצועיים שבמבחנים ניתן לרוב לתרגל מראש, לעומת ראיון אישי, בו לא ניתן לחזות באופן מדויק את השאלות או לחוש מבעוד מועד את הדינמיקה שתהיה ביניכם לבין המראיין. בנוסף, כשאנו נתקלים בשאלות קשות במבחנים, לרוב נייחס את חוסר ההצלחה שלנו לרמת הקושי של המבחן או להכנה שאינה מדויקת דיה. בנוסף לכך, במבחנים כתובים, אנו ניצבים מול דף או מחשב, ובסיטואציות רבות-משתתפים כמו דינאמיקות קבוצתיות, אנו חווים את עצמנו כחלק ממשהו גדול יותר, ומתנחמים בעובדה שכולם נמצאים יחד באותו המצב.

לעומת זאת, ראיונות עבודה שלא צלחו מלווים, פעמים רבות, בתחושות קשות יותר. נסו להיזכר בחוויה כזו מעברכם: אתם שבים ומנתחים כל מילה שאמר המראיין, כועסים על עצמכם שהשבתם כך ולא אחרת, ובעיקר – חווים את הקושי כמשהו אישי מאוד, ומייחסים את חוסר ההצלחה לחוסר כישרון או יכולת מצדכם. בראיון אישי אנו חשים לעתים כי הקרקע נשמטת מתחת רגלינו. מועמדים רבים מדווחים על כך שהרגישו ש"הותקלו" בשאלה שלא ציפו לה ולא ידעו כיצד להשיב, דבר אשר גרר גמגום או תשובה לקונית ומהוססת. מועמדים אלו חשים לרוב כי הם נושאים באחריות הבלעדית לכישלון וערכם העצמי נפגע.
"חצי נחמה"

"חצי נחמה"

לפני שנדבר על ההכנה לקראת הראיון עצמו, כמה מילות עידוד: אתם לא לבד. התחושות המתוארות כאן משותפות להמוני מרואיינים במגוון תחומים ומשרות, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים. חשוב לציין כי החששות מפני ראיון עבודה הם לגיטימיים: ראיון עבודה הוא פעמים רבות הגורם שיכריע אם תתקבלו למשרה בה אתם חושקים.

מדובר במפגש בינאישי בו אתם נבחנים לא רק על ה"מה" אלא גם על ה"איך". אתם נדרשים להיות מודעים לכל מילה שיוצאת מפיכם ולכל תנועה שלכם, ואם קריאת שורות אלו גורמת גם לדופק שלכם לעלות, הרי שהנקודה הובהרה – כמעט כל מועמד שנכנס לחדר הראיון שותף לאותן התחושות, כך שלמעשה בבואכם לנסות ולהתקבל למקום עבודה חדש, אינכם מתחרים מול אנשים החסינים בפני פחדים וחרדות, אלא מול אנשים הנמצאים איתכם באותה הסירה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
הכינו "שיעורי בית"

הכינו "שיעורי בית"

מעסיקים אוהבים מועמדים אשר יודעים לאן מועדות פניהם, כאלה שרוצים לעבוד בחברה מהסיבות הנכונות (מחפשים עבודה לטווח ארוך, מעוניינים להגשים את עצמם, חשים כי ביכולתם לתרום למקום העבודה וכו') ולא כגחמה חולפת. מעבר לכך שידע מקדים עשוי לעזור, כפי שנפרט מיד, הוא משדר למעסיקים שאתם רציניים, מתמידים, משקיעים ומלאי מוטיבציה להשתלב בחברה. לכן, אנו ממליצים לכם לחפש בכל דרך אפשרית מידע על החברה אליה אתם מעוניינים להתקבל, ואם שם המראיין ידוע לכם מראש – נסו למצוא מידע גם עליו.

חפשו מידע על תחומי הפעילות של החברה, על השלוחות השונות, על אפשרויות הקידום וההתפתחות, מצאו את חזון החברה ואת הישגיה לאורך השנים. כל אלה יתנו בידיכם כלים ונושאים לשיחה, בפרט כאשר תישאלו מדוע אתם מעוניינים דווקא בעבודה בחברה הזו. באשר לאדם המראיין אתכם – אנו ממליצים לנסות ולגייס מידע גם על אודותיו. כך למשל, אם המיון נעשה עבור תפקיד מסוים באקדמיה והמראיין הוא חוקר בעל מאמרים רבים, חפשו מידע אשר יאפשר לכם לנהל איתו שיחה קולחת ומקצועית על תחומי המחקר באקדמיה בכלל ועל תחומי המחקר שלו בפרט.
קשר בינאישי עם המראיין

קשר בינאישי עם המראיין

מחקרים מצאו שהקשר הבינאישי בין המראיין למרואיין הוא המנבא הטוב ביותר להצלחת המועמד בראיון. השניות הראשונות ידועות כקריטיות ביצירת הרושם הראשוני, ולכן כדאי להתלבש היטב, ללכת זקוף, ליצור קשר עין נעים וללחוץ יד. לאחר מכן, כדאי להמשיך לנסות לייצר אווירה נעימה של שיתוף פעולה וחברותיות מותאמת לאורך השיחה. המידה בה תתחבבו על המראיין קריטית לסיכוי שלכם לקבל את העבודה שאותה אתם כה רוצים.

בנוסף על האמור, הזכירו לעצמכם לאורך כל הראיון כי גם המראיין הוא בן אדם. ניתן וכדאי להתייחס אליו ולהתחשב בו (למשל, להאט את קצב הדיבור אם המראיין כותב במהלך הראיון). זכרו שעל המראיין מוטלת משימה לא פשוטה – להכיר אדם אחר תוך פרק זמן קצר. עזרו לו להכיר אתכם – נדבו פרטי מידע ייחודיים ומענייניים, צרו אווירה נעימה של "חקירה משותפת", שוחחו באופן פתוח וזורם, אך לא פתוח או חברי מדי.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר