ספרים

נשמח לעזור גם לך להצליח!

תוכניתן / תוכניתניתתפקיד תוכניתן בצבא

תפקיד תוכניתן בצבא

תפקיד תוכניתן / תוכניתנית נכלל באשכול מקצועות המחשב וידוע יותר בשם "תכנית ממר"ם" (מרכז המחשבים ומערכות המידע) והוא מכשיר את החיילים לפתח מערכות תוכנה המייעלות את תפקודו של צה"ל בשגרה ובחירום. המערכות מפותחות בטכנולוגיות המתקדמות ביותר כדוגמת: net, j2ee, sap ועוד, וכן נעשה שימוש בסביבות מגוונות, למשל סביבת לווין, סלולר וכו'. 

התוכניתן הוא חייל אשר באחריותו לכתוב ולתחזק תוכנות ומערכות מידע צבאיות. את הכשרתם רוכשים החיילים בבית הספר למקצועות המחשב. קורס תכנות מהווה את ליבת ההכשרה לתכניתנים בצה"ל, ויחידת ממר"ם מפקחת על בסמ"ח. כחלק מהשינוי המתוכנן בצה"ל בסמ"ח וממר"ם עתידות לעבור לקריה הטכנולוגית בעיר הבה"דים הקרובה לאוניברסיטת בן גוריון.
אל תגיע לא מוכן לצו ראשון!
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
מסלול הכשרת תוכניתן

מסלול הכשרת תוכניתן

כדי להתקבל לתפקיד תוכניתן / תוכניתנית יש לעבור הכשרה קדם צבאית שאורכת כ-25 שבועות. הקורס מתקיים בבית הספר למקצועות המחשב – בסמ"ח, בקמפוס הטכנולוגי של יחידות התוכנה ברמת גן. במהלך הקורס יוכשרו החיילים לתפקד כאנשי פיתוח תוכנה ויפתחו יכולות מתקדמות של לימוד עצמי ויכולת עבודה בצוות, תוך שימוש בכלים לעבודה נכונה ואיכותית. 

מועמדים לשירות ביטחון אשר אותרו לתפקיד תוכניתן בצה"ל עוברים קורס הכשרה הכולל לימוד של שפות תכנות, בהתאם לדרישות הצבא וכן מקצועות מחשוב נוספים, ביניהם: ארגון קבצים, מבנה המחשב, תקשורת נתונים, מסדי נתונים ועוד. הקורס המועבר מתקיים במבנה הדרגתי, כאשר בסיומו של כל שלב נבחנים החניכים על החומר הנלמד. חניכים המתגוררים במרחק רב מהבסיס יוכלו לשהות באכסניה. 
תנאי קבלה לתכנית ממר"ם

תנאי קבלה לתכנית ממר"ם

לא נדרש ידע מוקדם כדי להתקבל לתכנית, אך יש צורך במבחני התאמה שקובעים את השיבוץ בהתאם לתוצאות המבחנים. לאחר מכן יעברו המועמדים תחקיר בטחוני. מועמדים לשירות ביטחון שמבקשים לקבל מיונים לתפקיד, נדרשים להביע רצון לשרת בתפקיד ולסמן בעדיפות ראשונה, בשאלון ההעדפות שנשלח אליהם, את אשכול מקצועות המחשב.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
ממר"ם - שיבוץ וקידום

ממר"ם - שיבוץ וקידום

לאחר השלמת ההכשרה משובצים החיילים ביחידות התוכנה השונות של כלל הזרועות בצה"ל, לרבות חיל האוויר, הים, מודיעין, זרוע היבשה והמטה הכללי. יחידות התוכנה נמצאות בבסיסי צריפין, בקריה, בשלישות הראשית, בגלילות ובחיפה. על התוכניתנים לחתום שנתיים וחצי קבע בתום שירות החובה, ובנות נדרשות לשרת 3 שנות חובה ורק לאחר מכן ייכנסו לתקופת הקבע. כלומר, בסך הכל משרתים התוכניתנים בתפקיד חמש וחצי שנים. 
 
במהלך השירות תינתן האפשרות להתקדם ללימודי תואר טכנאי / הנדסאי תוכנה וכן אפשרות לצאת לקצונה או להתפתח לתפקידים שונים, ביניהם: תפקיד ראש צוות פיתוח, תפקיד פיקודי של ניהול צוותים ופרויקטים של פיתוח תוכנה. נוסף על כך, תינתן אפשרות ייחודית ללימודים תוך כדי השירות לתואר ראשון במהלך שנת החובה השנייה לשירות. הבוחרים להמשיך לתואר ראשון יזכו לפטורים בחלק מהקורסים לתואר ראשון במדעי המחשב. בהמשך דרכם ולאחר השחרור יוכלו הבוגרים להשתלב בקלות בעולם ההיי-טק והמחשבים ולפתח קריירה, תוך שהם נהנים מהניסיון ומהיתרונות הרבים שיש להם כבוגרי תכנית ממר"ם. 
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות