נשמח לעזור גם לך להצליח!

הכנה לתוכנית נוער מוכשר במתמטיקה

האם צריך להתכונן לבחינות הקבלה של נוער מוכשר במתמטיקה?

האם צריך להתכונן לבחינות הקבלה של נוער מוכשר במתמטיקה?

אם תשאלו אותנו – התשובה היא כן ולכך מספר סיבות:

ראשית מי כמוכם יודע שתרגול, תרגול ועוד תרגול הוא המפתח להצלחה במתמטיקה, שכן היא דורשת התמודדות חוזרת ונשנית עם שאלות מסוגים שונים, שתחזק את המיומנויות המתמטיות שלנו ותלמד אותנו כיצד להתמודד עם סגנונות שונים של שאלות. כמובן שלא נשכח גם את החשיבות הרבה שיש לתחקור ולבדיקה עצמית. כלומר על מנת שנצליח להתמודד עם בעיות מתמטיות בצורה טובה ומהירה יותר, חשוב לחקור את הטעויות ולהבין מדוע שגינו וכיצד נוכל להימנע מזה להבא. אם כן, הכנה לבחינה שכוללת תרגול רב ומגוון ותחקור של טעויות (וגם של תשובות נכונות) תגדיל את הסיכויים שלכם להפגין את הכישרון המתמטי שלכם באופן הטוב ביותר!

שנית, מבחני מתמטיקה שנערכים בבית הספר כוללים לרוב רק שאלות "פתוחות", כאלה שמבקשות מאיתנו להראות את הדרך שלנו לפתרון ולעיתים גם להציג הוכחות. בניגוד לכך, מבחני הקבלה לתוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה הוא מבחן אמריקאי – כלומר מוצגות בפניכם שאלות, לכל שאלה ארבע תשובות ועליכם לבחור את התשובה הנכונה ביותר. התמודדות עם שאלות אמריקאיות שונה במקצת מהתמודדות עם שאלות פתוחות, שכן שאלות אמריקאיות מאפשרות לנו לפתור את התרגילים באופן מהיר יותר באמצעות שיטות כמו אומדן, אלימינציה ועוד. תרגול של שאלות מתמטיות מסוג רב-ברירה מאפשר פיתוח של חשיבה מתמטית שאינה מבוססת על חישובים ונוסחאות אלא על חשיבה יצירתית שאולי תצטרכו להביא לידי ביטוי בעת המבחן.

שלישית, הכנה מקדימה למבחן עשויה להפחית את רמת הלחץ והחרדה שמופעים אצל רובנו באופן טבעי לפני מבחנים כה חשובים. פתרון שאלות בנושאים הרלוונטיים ופתרון סימולציות בתנאים שדומים לתנאים בבחינה האמיתית יכולים לעזור לנו לדמות את התחושה שנחווה בזמן הבחינה, וכך להגיע מוכנים נפשית למבחן האמיתי.
הגעת למקום הנכון!
הילד/ה מוכשר/ת במתמטיקה?
נשמח לעזור לך!
מהי תוכנית נוער מוכשר במתמטיקה?

מהי תוכנית נוער מוכשר במתמטיקה?

התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה מאפשרת לתלמידים שמצטיינים במקצוע המתמטיקה להביא לידי ביטוי את היכולות המיוחדות שלהם ולהרחיב ולהעמיק את הידע שלהם אפילו יותר. היא מעודדת בני ובנות נוער להתמודד עם נושאים מתמטיים מורכבים, וכן מקנה להם דרכי חשיבה ומיומנויות שונות. יתרונותיה הרבים של התוכנית הופכים אותה לפופולרית מאוד בקרב בני נוער מוכשרים והוריהם, ואלפי תלמידים שלומדים בכיתות ו'-ח' משתתפים בה מדי שנה.
מבחני קבלה לתוכנית נוער מוכשר במתמטיקה

מבחני קבלה לתוכנית נוער מוכשר במתמטיקה

על מנת להבטיח רמת לימודים גבוהה, מארגני התוכנית עורכים מבחני קבלה וכך מאתרים ילדים בעלי יכולות גבוהות, ידע מתמטי מבוסס וחשיבה כמותית יוצאת מן הכלל. על מנת להירשם למבחני הקבלה יש להגיש טופס הרשמה מקוון באתר של התוכנית, לצרף אליו צילום של תעודת המחצית הנוכחית של התלמיד וכן מסמכים נוספים שעשויים להעיד על כישוריו המיוחדים. התלמידים המתאימים ייגשו לבחינה ויקבלו הודעת קבלה או דחייה בהתאם להישגיהם.
כיצד מתכוננים לבחינות הקבלה לתוכנית נוער מוכשר במתמטיקה?

כיצד מתכוננים לבחינות הקבלה לתוכנית נוער מוכשר במתמטיקה?

כמו שכבר כתבנו קודם – תרגול, תרגול ועוד תרגול. חשוב להתחיל את התרגול עם בסיס מתמטי חזק (מה שבוודאי כבר יש לכם) ולפתור כמה שיותר שאלות בנושאים שצפויים להופיע במבחן. כמו כן, חשוב לשים לב שמדובר בשאלות מגוונות שמציגות "מכשולים" מסוגים שונים. לדוגמה כדאי לפתור גם בעיות תנועה שמדברות על התקרבות של שני עצמים זה לזה וגם על התרחקות של עצמים אחד מהשני כדי לתרגל את שיטות הפתרון לשני המקרים.

לאחר שמסיימים לתרגל חשוב לבדוק היכן טעינו ומדוע על מנת שנוכל לזהות נקודות חלשות יותר ולתרגל אותן באופן נקודתי. כדאי לתחקר גם את השאלות שבהן צדקנו על מנת לוודא שההצלחה נבעה מידע ולא כי מדובר בניחוש מושכל או ב"פוקס". אמנם ניחושים מושכלים הם שיטה טובה לפתרון שאלות אמריקאיות מורכבות שאיננו יודעים כיצד לפתור, אך כדאי לצמצם כמה שיותר את מספר השאלות שבהן אנחנו מנחשים.

לבסוף כדאי לעשות סימולציות בתנאים שדומים לתנאי המבחן האמיתי, הן מבחינת כמות שאלות והן מבחינת מגבלת הזמן, על מנת להתרגל ולהיכנס ל"אווירה" המתאימה.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר