נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחן תיל

מה זה מבחן תיל?

מה זה מבחן תיל?

מבחן תיל הינו מבחן המועבר על ידי חברת תיל אינטרנשיונל העוסקת באבחון, מיון, ייעוץ והערכת עובדים. מבחני תיל נחלקים למספר קבוצות עיקריות: מבחן תיל למיון לעבודה, מבחן תיל לתפקידי שיטור ואבטחה, מבחן תיל ללימודים והכשרה מקצועית ומבחן תיל למיון, יעוץ והכוון אישי. המבחנים משתנים בהתאם לסוג התפקיד או המוסד הלימודי אליו מתמיין המועמד, ולכן גם אם מועמדים מתמיינים לתפקיד זהה בחברות שונות המבחנים אותם יעברו המועמדים לא יהיו זהים בהכרח.

הבהרה: בעמוד זה מצוי מידע כללי בלבד על מכון המיון שחיפשת. המידע בעמוד זה אינו מהווה המלצה כלשהי בנוגע להכנה למבחני מיון לעבודה במכון זה, והוא נועד לספק לך פרטים כלליים בלבד, שאינם בהכרח נכונים. בכל שאלה אודות המבחנים שעורך מכון המיון, עליך לפנות אל מכון המיון עצמו, בלבד.
רוצה הכנה למבחן תיל?
צא/י לדרך... :)
מה מצפה לי ביום המיון?

מה מצפה לי ביום המיון?

יום המבדקים כולל מספר תחנות אותן עובר המועמד, ביניהן: מבדקים פסיכוטכניים ופסיכולוגיים, אשר יועברו על גבי מחשב ואורכם נע בין שעתיים לארבע שעות. בנוסף על כך, מתבקשים המועמדים למלא שאלונים באמצעות נייר ועיפרון, לעיתים באופן אישי ולעיתים בכיתה עם מספר נבדקים. בהמשך מתקיים ריאיון אישי עם פסיכולוג תעסוקתי בכיר וייתכן אף מבדק קבוצתי, המוכר יותר בשם – דינאמיקה קבוצתית, הכולל סימולציות, משחקי תפקידים וביצוע משימות קבוצתיות.
מבחן תיל לקבלה ללימודים

מבחן תיל לקבלה ללימודים

מבחן תיל עשוי לשמש גם כמבחן קבלה למכללה, והוא כולל נושאים שונים כאשר המטרה העיקרית הינה לבחון את מידת התאמתו של המועמד למסלול הרלוונטי. המבדקים אורכים שלוש שעות בערך והם מועברים על מחשב בשפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ערבית וספרדית. המבחנים מתקיימים במתכונת של שאלות רבות ברירה ועל הנבחן לבחור בתשובה הנכונה ביותר. לפני כל פרק יופיעו הסברים ושאלות לדוגמה.

דגשים למבחן תיל ללימודים
  • לא ניתן להיעזר במחשבון במהלך הבחינה, אך לרשות הנבחנים יעמדו דפי טיוטה לביצוע חישובים
  • בחינה חוזרת תתאפשר רק כעבור 5 חודשים ממועד הבחינה האחרון, גם במקרים בהם הבחינה הינה עבור מוסד לימוד אחר
  • למועמדים בעלי לקויות למידה תיתכן זכאות לתוספת זמן באישור המכללה או תיל
  • יש להגיע ליום המבחנים עם שובר תשלום ותעודה מזהה
מבחן תיל לעבודה

מבחן תיל לעבודה

מבחן זה מתקיים בשפות: עברית, אנגלית, ערבית, רוסית, איטלקית, ספרדית, הולנדית וגרמנית. המבחן משתנה בהתאם לאופי התפקיד אליו מתמיין המועמד ומשלב שאלוני אישיות, שאלון נטיות תעסוקתיות ומבחנים שונים. במסגרת מבחן תיל לעבודה מופיעות שאלות מסוג אנלוגיות מילוליות, אוצר מילים, שאלות חשבון, סדרות צורניות, סדרות חשבוניות, שאלות היגיון וכן הבנה טכנית.
מבחן תיל לתפקידי שיטור ואבטחה

מבחן תיל לתפקידי שיטור ואבטחה

מבחן תיל לאבטחה ותפקידי שיטור מתמקד בשלושה מבחנים עיקריים והם: זיהוי פרצופים, קשב חזותי ורוטציה מנטלית. המבחנים באים לבדוק את מידת העירנות של המועמד במצבי שגרה ומהירות התגובה, כמו גם בחינה של יכולת מיקוד וחלוקת קשב. בנוסף נבדקת יכולת המועמד לתפוס גופים במרחב וכן היכולת להעריך נכונה מרחק ומהירות. דגש נוסף מושם על היכולת לעבד נתונים רבים ולאתר פריטים שאינם תואמים מבחינה הגיונית.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר