נשמח לעזור גם לך להצליח!

אימות נתונים בצו ראשון

אודות שלב אימות הנתונים

אודות שלב אימות הנתונים

צבע התחנה: צהוב

שלב אימות הנתונים הינו שלב פורמלי אשר נועד לאמת את הנתונים הרשמיים של המועמד לשירות ביטחון.

אימות הנתונים נעשה מול מאבחנת פסיכוטכנית ונמשך כ- 15 דקות במהלכן מוסר המלש"ב מידע אודות כתובתו, פרטי ההורים, מסגרות לימוד, בגרויות ועוד. בשלב אימות הנתונים נערך גם מבדק סימול העברית.
מה מאומת בצו ראשון?

מה מאומת בצו ראשון?

אימות נתוניו של המלש"ב נעשה בהסתמך על הצהרותיו בלבד. בתחנה זו יאמתו מולכם המאבחנות הפסיכוטכניות פרטים אישיים כגון שם, כתובת מגורים, פרטי ההורים והאחים, ארצות מוצא, גירושים ועוד. שימו לב כי יש להגיע ללשכת הגיוס עם מספרי הטלפון של ההורים.

לשכת הגיוס לרוב לא תאמת את נתוני המועמד מול הגורמים הרלוונטיים, למעט במקרים חריגים בהם מדובר בבית ספר מיוחד או אקסטרני, אולם אין בעובדה זו בכדי לרמוז כי עליכם למסור מידע שאינו נכון לגביכם, שכן מידע זה רלוונטי לשיבוצכם בתפקיד הצבאי.
ציון השכלה ראשוני

ציון השכלה ראשוני

ציון ההשכלה הראשוני (צה"ר) מתבסס על הנתונים אותם ימסור המועמד בדבר שנות ההשכלה שלו ומספר יחידות הלימוד אותו הוא לומד בכל מקצוע לבחינות הבגרות. עבור מועמדים שטרם ניגשו לבגרויות מספיק למסור מידע המבוסס על השערה אישית של המועמד בהתאם למגמת הלימוד ולכוונותיו להמשך הלימודים.

ציון ההשכלה הראשוני נע בין 0 ל- 12 ומהווה 40% מציון הקב"א של בנות המועמדות לשירות ביטחון ו- 17% מציון הקב"א של בנים המועמדים לשירות ביטחון. בגרות מלאה, ללא קשר למספר יחידות הלימוד שהורחבו, תזכה את המועמד בציון השכלה ראשוני של 12.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
סימול עברית באימות הנתונים

סימול עברית באימות הנתונים

בסוף שלב אימות הנתונים תערוך המאבחנת את סימול העברית. רמות הקריאה, הכתיבה והדיבור של המועמד כפי שנבחנים בשלב זה מהוות 75% מציון סימול העברית הכללי. 25% הנוספים נקבעים בהסתמך על ציונו של המלש"ב בחלק הבנת הנקרא במבחנים הפסיכוטכניים. טווח הציונים של סימול העברית נע בין 5 ל-8. ילידי הארץ הלומדים בבתי ספר דוברי עברית מצליחים בדרך כלל בשלב זה ומקבלים בו ציון גבוה.

רמת הדיבור: חלק סימול העברית יחל תמיד בבחינת רמת הדיבור של המלש"ב. בחלק זה של אימות הנתונים, יתבקש המלש"ב לדבר על נושא או שניים, ואף לשלב בתשובתו מילים נבחרות הקשורות לנושא הנבחר המופיעות על דף שקיבל.

רמת הקריאה: רמת הקריאה של המועמד נבחנת באמצעות קריאה של שניים-שלושה משפטים, אשר בתוכם "ביטויים פסיכומטריים", כאשר הוא מתבקש להסביר בכלליות את המשפט ומילים נבחרות מתוכו.

רמת הכתיבה: בשלב זה מתבקש המלש"ב ליצור משפט ולשלב בו חמש מילים נבחרות, חלקן פשוטות וחלקן ברמה פסיכומטרית.
שאלון מצוקות לבנות

שאלון מצוקות לבנות

לאחר שלב סימול העברית, תעבורנה הבנות בלבד ראיון מובנה קצר אשר נועד לאתר בעיות אפשריות או קשיים שעשויים לצוץ במהלך השירות הצבאי, כך שבמידה ויעלה הצורך, ניתן יהיה להפנותן לפקידת הת"ש, לקב"ן או למדור הרפואי.

יש לציין כי תוצאות השאלון אינן משפיעות על ציוניה של המלש"בית.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מבחנים פסיכוטכניים

מבחנים פסיכוטכניים

רוצים לראות דוגמאות לשאלות ולהגיע מוכנים לצו הראשון? היכנסו לעמוד שיעורי צו ראשון ותוכלו להנות מהסברים ושאלות לדוגמא בחינם!
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר