נשמח לעזור גם לך להצליח!

פרויקט שחק

מה זה פרויקט שחק?

מה זה פרויקט שחק?

פרויקט שחק הינו מסלול בחיל האוויר המיועד לבוגרי או בוגרות מגמות טכנולוגיות (מקצועיות) ללימודי טכנאי והנדסאי. חיל האוויר מלווה את התלמידים החל מרגע קבלתם למסלול "שחק" בתחילת שנת הלימודים הבאה ועד לקבלת דיפלומת טכנאי או הנדסאי. מסלולי הלימוד עוסקים במקצועות החשמל, האלקטרוניקה, המכונות והמכנטרוניקה, כאשר 80% משכר הלימוד בכתות י"ג וי"ד ממומן על ידי חיל האוויר.

הלימודים מתקיימים לרוב במכללות ובבתי ספר ללימודי י"ג-י"ד ברחבי הארץ מצפון ועד דרום, ביניהם: אורט בראודה כרמיאל, אורט קריית ביאליק, מכללת עמק הירדן, הרמלין נתניה, עמל חדרה, מקיף גילה ירושלים, פסגת זאב, אורט רחובות, אורט לוד, המר רחובות, עמל קריית מלאכי, מקיף ג' באר שבע ועוד.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
הרשמה לפרויקט

הרשמה לפרויקט

תלמידי הפרויקט ידחו את גיוסם עד לתום הלימודים, ולא יצטרכו לבצע שירות מילואים בזמן החופשות בין שנות הלימוד. הלימודים יכללו שיעורי מוטיבציה והיכרות עם המקצועות הטכנולוגיים של חיל-האוויר, ורק בסיום הלימודים יתגייסו התלמידים ויעברו טירונות בסמכות חיל האוויר. לאחר הטירונות יתקיים שבוע מיון שבמהלכו ייחשפו החיילים לקורסים שנפתחים למחזור הגיוס ותינתן להם האפשרות לדרג את הקורסים שאליהם ירצו להשתבץ, כאשר השיבוץ יתקיים בבסיס הטכני בחיפה. 
יתרונות המסלול

יתרונות המסלול

מסלול שחק של חיל האוויר מבטיח לבוגר שיבוץ בחיל האוויר, וכידוע, שירות במערך הטכנולוגי של חיל האוויר פירושו רכישת ניסיון מקצועי בטכנולוגיות החדישות ביותר בעולם. הכשרת התלמידים מתקיימת במימון כמעט מלא לתואר הנדסאי, ובנוסף קיימת אפשרות לקבלת סיוע על ידי חונך/ת במקצועות: מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית. מדריכי חיל האוויר ילוו את התלמידים במהלך הלימודים, כאשר תינתן אפשרות להשתלבות במסלול פרוייקטנטים – מסלול בו מבצעים פרויקט גמר בחסות חיל האוויר.

המסלול מעניק לבוגרים ניסיון מקצועי רב שתקף גם באזרחות ומרבית הבוגרות נקלטות בתעשיות האזרחיות. בוגרים מצטיינים יוכלו להמשיך ללימודי הנדסה באקדמיה ולהשלים את השכלתם לתואר מהנדס. כמו כן, ניתנות אפשרויות להתקדם ולהתפתח, לרבות מסלולי קצונה 
והדרכה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
קבלה לפרויקט שחק

קבלה לפרויקט שחק

בשלב הראשון יש להתקבל למכללה ולעבור מבחני מיון לפרויקט "שחק" בהצלחה. לאחר מכן תיבדק הכשירות הרפואית למערך הטכנולוגי של חיל האוויר (מותנה בפרופיל רפואי 64 ומעלה). בשלב הבא יש לחתום על חוזה "שחק" במהלך ערב ההסברה שיתקיים במועד שיפורסם על ידי הנהלת בית הספר. תלמידים שמתקבלים לפרויקט נדרשים לחתום שנת קבע לדיפלומת טכנאי ושנה וחצי אם הם מיועדים למסלול הנדסאי. החתימה זהה לעתודה טכנולוגית רגילה בצה"ל. 

מועמדים לשירות ביטחון המעוניינים לדחות את גיוסם ולהמשיך בלימודי י"ג – י"ד יכולים להגיש בקשה למדור איתור כוח אדם של חיל האוויר או לפנות למדור קד"צ (קדם צבאי) ארצי בתל השומר. על מנת לקבל פרטים נוספים ניתן לפנות טלפונית למדור האיתור של חיל האוויר או לפנות אליהם באמצעות דואר אלקטרוני או עמוד הפייסבוק של החיל.
 
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר