ספרים

נשמח לעזור גם לך להצליח!

קורס טיסקורס טיס

קורס טיס

חיילים וחיילות רבים חולמים מגיל צעיר להגיע הכי רחוק שאפשר. קורס טיס, המקנה לבוגריו כנפי טיס, מאפשר לאותם צעירים שאפתניים לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ולזכות בשירות צבאי שונה, משמעותי, מאתגר ויוקרתי. קורס הטיס של חיל האוויר מאפשר למשתתפים בו להפעיל כלי טיס ומערכות נשק מתקדמות, לשרת כקצינים בצה"ל, להתמחות בלחימה קרבית ובניווטים ואף לזכות בתואר אקדמי.

עם זאת, הדרך אל החלום הנכסף ארוכה וקשה. היא מתחילה כבר במיונים הקפדניים ובדרישות הגבוהות הנדרשות מהמועמדים, כאשר גם קבלה לקורס טיס אינה מבטיחה קבלת כנפי טיס: האימונים אינטנסיביים, קשים, ארוכים ובוחנים, בין השאר, יכולת לדבוק במשימה, יכולת לתפקד תחת לחץ, אמינות, אחריות, יכולת לקבל החלטות, זריזות ועוד.

בית הספר לטיסה של חיל האוויר מכשיר טייסים ונווטים ב-6 מקצועות עיקריים: טייסי קרב, טייסי מסוקים, טייסי תובלה, נווטי קרב, נווטי תובלה ומכונני אוויר, כאשר קורס טיס נמשך 3 שנים ומורכב מ- 5 שלבים: ארבעה שלבי הכשרה ושנה אחת של לימודים אקדמיים. 

אם גם אתם שואפים לקחת חלק בתפקיד היוקרתי ביותר בצה"ל - אנו ממליצים על ערכת הכנה מושלמת לצו ראשון, המהווה את הצעד הראשון בקבלה לקורס טיס. הכנה נכונה לצו ראשון תוכל לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם במבחנים וקבלת נתונים אישיים גבוהים.  

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
אל תגיע לא מוכן לצו ראשון!
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
שלבי מיון לקורס טיס

שלבי מיון לקורס טיס

לקורס טיס מתקבלים מועמדים לאחר הליך מיון קפדני הכולל מבחנים שנועדו לבחון את מידת ההתאמה של המועמד לקורס. הליך המיון כולל מגוון מבדקים אשר יבחנו את מידת התאמתכם לתפקידים השונים:

מיון ראשוני לצוות אוויר - שני מבחנים עיקריים המתקיימים כ- 4 שעות. מועמדים שמרכיבים משקפיים או סובלים מבעיות עיניים שונות יעברו במהלך היום בדיקה אופטומטריסטית קצרה.

מבחנים לצוות אוויר - שני שלבים של מיון, כאשר החלק הראשון אורך כ- 6 שעות וכולל מבחנים אינטנסיביים: סימולטור ומבחנים פסיכוטכניים. לחלקו השני של המיון יזומנו מועמדים בכיתה י"ב ובגיל 17 ו- 4 חודשים. שלב ב' אורך כ- 9 שעות ויתקיימו בו שאלונים אישיים ומבחן סימולטור. לאחר מכן יתבצע סיכום נתונים במשך חודש עד חצי שנה ולאחר מכן יוחלט מי מהמועמדים יעברו לשלב הבא.

מיון לצוות אוויר - זהו שלב מסכם שבמהלכו נדרשים המועמדים להגיע עם הצהרת בריאות חתומה על ידי רופא משפחה, ספירת דם ובדיקת שתן מהחודש האחרון. לאחר מכן יתקיים ראיון עם פסיכולוג במשך כחצי שעה ורק אלו שיעברו בהצלחה את הריאיון ימשיכו לשלב המיון המסכם הכולל בדיקות רפואיות, לרבות: מדדים, בדיקת עיניים, בדיקת שמיעה, רנטגן וא.א.ג. ברוב המקרים תתקבל תשובה סופית בנוגע למעבר שלב זה, אלא אם המועמד נדרש לבדיקות נוספות.

גיבוש – הגיבוש מתקיים בשני מועדים: מרץ/אפריל – בשבוע לפני חג הפסח במהלך חופשת בית הספר או בספטמבר/אוקטובר – מיד לאחר חג הסוכות. הגיבוש מתחיל ביום ראשון ומסתיים ביום שישי ומתקיים בחצרים. התשובות לגיבוש ניתנות ביום שישי בבוקר בחצרים.
בדיקת אקו לב בירפ"א

גיוס לקורס טיס – מתקיים בינואר וביולי.
הליך המיונים לקורס טיס

הליך המיונים לקורס טיס

המיון לקורס טיס נחשב לחובה ולא מאפשר לבנים להתמיין ליחידות אחרות. ניתן לחתום ויתור רק בשלב הגיבוש. מועמד שחתם על ויתור לא יוכל לשנות את החלטתו.

מועמדות שמתמיינות לקורס טיס יוכלו להתמיין ליחידות נוספות בצה"ל ויוכלו לחתום על ויתור בכל שלב. מועמדים שנפסלו יוכלו לערער על הפסילה בכל שלב. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
קורס טיס - תקופת ההכשרה

קורס טיס - תקופת ההכשרה

ההכשרה בקורס הטיס נמשכת שלוש שנים, ומתקיימת בבית הספר לטיסה בבסיס חיל האוויר בחצרים שליד באר שבע. הקורס כולל ארבעה שלבי הכשרה בני חצי שנה של אחד ושנה נוספת של לימודים אקדמיים. בית הספר לטיסה של חיל האוויר מכשיר את החיילים לתפקד כלוחמי אוויר בשישה מקצועות עיקריים: נווטים טייסים ממערך התובלה, מכוננים, טייסי מסוקים, נווטים וטייסים ממערך הקרב. לאחר מכן משובצים החיילים ללימודים אקדמיים, כאשר בסיומם זוכים החיילים בתואר ראשון מאחת האוניברסיטאות המובילות בארץ.

בשלב המתקדם רוכשים פרחי הטיס מיומנויות טיסה מתקדמות ובסופן נערך מסדר הכנפיים היוקרתי והנכסף. בוגרי המסלול נדרשים לחתום קבע של 9 שנים, כאשר נשים מתחייבות לשרת שלוש שנים ולבצע שירות מילואים מלא.
שיבוצים כטייס בצה"ל

שיבוצים כטייס בצה"ל

בשלב הראשון יבוצע שיבוץ במהלך הקורס לאחת ממגמות הטיסה ולאחריו שיבוץ לטייסת קרב, טייסת מסוקים או טייסת תובלה. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות