נשמח לעזור גם לך להצליח!

כתב צבאי בגל"צ

מה זה כתב צבאי בגל"צ?

מה זה כתב צבאי בגל"צ?

כתב צבאי בגלי צה"ל (גל"צ) זהו תפקיד תחת אשכול דוברות ומידע, במסגרתו מתאפשר לחיילים להפיק, לקריין, להכין כתבות ולבצע עריכה מוסיקלית. מועמדים ומועמדות שמתקבלים לתפקיד מתחייבים לבצע 3 שנות שירות סדיר בצבא ובנוסף לבצע שירות מילואים. 

העיתונאי הוא כתב צבאי שעיקר עבודתו נעשית בשטח, ותפקידיו העיקריים הינם: דיווח על אירועים והתרחשויות, סיקור זירות לוחמה, תיעוד וצילום. ברוב המקרים העיתונאי הצבאי אינו פועל לבד, וכאשר נבנית כתבה הוא פועל בשיתוף עם צוות צילום המלווה אותו לאורך הכתבה. לאחר מכן עובר החומר עיבוד ועריכה ורק לאחר מכן הידיעה מתפרסמת. 

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
אל תגיע לא מוכן לצו ראשון!
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
איך מתקבלים לגלי צה"ל?

איך מתקבלים לגלי צה"ל?

על מנת להתקבל לתפקיד נדרש איתור קדם צבאי, ולאחריו מתקיים כנס ראשוני. בשלב הבא מתקיימים מבחני התאמה ושם תיבדק התאמת המועמד לתפקיד. מועמדים מתאימים יעברו הכשרה שנמשכת עד שלושה חודשים ולאחר מכן ישובצו בגלי צה"ל ביפו.
כדי להתקבל לתפקיד יש לסמן בשאלון ההעדפות בעדיפות ראשונה את תפקיד אשכול דוברות ומידע. האשכול כולל תפקידים כדוגמת: קריינות, עריכה מוזיקלית, הפקה והכנת כתובות, כאשר השירות מתבצע בתחנת גלי צה"ל, הממוקמת ביפו. מועמדים אשר יימצאו מתאימים מבחינת נתונים אישיים וכן יביעו רצון להתקבל לתפקיד באשכול זה יזומנו למבחנים. המבחנים כוללים מבדק בנושאים: ידע כללי ועיתונות ולאחריו יתקיים כנס דוברות ומידע. מועמדים שיעברו את השלב הראשון בהצלחה יקבלו זימון נוסף למבחני התאמה שיתקיימו בתחנת גלי צה"ל ואשר יכללו, בין היתר, גם ראיון אישי. יש לשים לב, כי על המועמדים לבדוק בקיוסק המידע האישי באתר הרשמי של "עולים על מדים" ולוודא האם הם מתאימים למיון. מועמדים שאינם מתאימים, אך מעוניינים בתפקיד, רשאים לשלוח בקשה חריגה למיון. מועמדים מתאימים מתבקשים להירשם לתפקיד באמצעות מערכת הפניות באתר. מועמדים שיצלחו את המיון ימשיכו לשלב המיונים הבא. 
הכשרה ושיבוץ

הכשרה ושיבוץ

ההכשרה לתפקיד עיתונאי צבאי נמשכת שלושה חודשים ולאחר מכן משובצים החיילים בתחנת גלי צה"ל. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
פיקוח וצנזורה

פיקוח וצנזורה

על אף חופש הביטוי גם כתבות וידיעות שמעבירים כתבים צבאיים עוברות פיקוח וצנזורה על ידי הצנזור הצבאי הראשי. מטרת הצנזורה הינה להגן על בטחון המדינה ושמו הטוב של צה"ל לצד מימוש זכות הציבור לדעת. למעשה, העיתונאי הצבאי אחראי על הבאת הידיעות המעניינות והרלוונטיות ביותר.

למרות שלעיתונאי הזכות לחופש הביטוי, הידיעות אותן מעביר העיתונאי הצבאי עוברות פיקוח הידוע בשם – צנזורה צבאית. הצנזורה הצבאית אחראית על מניעה של הדלפת ידיעות בנושאים העוסקים בביטחונה של מדינת ישראל, והיא פועלת מטעם אגף המודיעין בצה"ל. עיתונאי אשר עובר על החוק ומפרסם ידיעה סודית תוך כוונה לפגוע בביטחונה של מדינת ישראל או בשמו הטוב של צה"ל עלול לעמוד לדין פלילי.
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר