נשמח לעזור גם לך להצליח!

מנילה - שאלון העדפות

מהי מנילה?

מהי מנילה?

המנילה הינה שאלון העדפות שנשלח למועמדים לשירות ביטחון ואשר השלימו את תהליך איסוף נתוני האיכות במסגרת הצו הראשון. מדובר על כלי שמאפשר לצה"ל לקבל תמונה טובה יותר באשר להעדפות המועמדים לגיוס ואופי השירות אותו הם מעוניינים לבצע.

השאלון נשלח רק למועמדים אשר עברו את הליך הצו הראשון וקיבלו פרופיל רפואי ונתוני איכות (קב"א, דפ"ר וכו'). לא כל מועמד לשירות ביטחון יקבל שאלון העדפות לפני גיוסו, והדבר נתון לשיקול ולצרכי צה"ל. כדאי לדעת, כי השאלונים שנשלחים למועמדים אינם זהים בהכרח והדבר נובע מהשוני בנתונים האישיים של המועמדים.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
מילוי שאלון ההעדפות

מילוי שאלון ההעדפות

בעבר השאלון נשלח למועמדים לשירות ביטחון בדואר, ואילו היום, המועמדים לשירות ביטחון מקבלים את השאלון בצורה מקוונת באתר "עולים על מדים" ושם הם גם ממלאים אותו. מילוי השאלון בצורה זו מקל על תהליך קבלת ההעדפות מהמועמדים וחוסך זמן רב לצה"ל ולמועמדים.

מועמדים אשר אין באפשרותם למלא את השאלון באמצעות האינטרנט יוכלו לפנות למרכז השירות של המתגייסים – מיטב ולבקש זימון למילוי השאלון בלשכת הגיוס הקרובה לביתם. כמו כן, ניתן למלא את השאלון במרכזי ההשמה של מא"ה הממוקמים בערים: תל אביב, חיפה, באר שבע וירושלים.
סוגי שאלוני העדפות

סוגי שאלוני העדפות

כיום ישנם חמישה סוגים של שאלוני העדפות:

הראשון הינו שאלון העדפות למלש"בים המיועדים לשירות ביחידות שדה והוא נקרא גם שאלון יח"ש (יחידות שדה). מועמדים לשירות המקבלים שאלון יח"ש יתבקשו לדרג יחידות ותפקידי לחימה, למשל: חיל רגלים, הנדסה קרבית, תותחנים, חיל הים, משמר הגבול ועוד.

השאלון השני נקרא "שאלון המא"ה" והוא נשלח לבנים המיועדים לשיבוץ כלל צה"לי והם בעלי פרופיל רפואי שאינו מאפשר ביצוע תפקידי לחימה קרביים וכן לבנות אשר עברו את יום המא"ה (מיון, איתור והתאמה). בשאלון זה יופיעו בעיקר תפקידים הדורשים מיון המשך ותפקידים לשיבוץ לפי יום המא"ה.

סוגים נוספים של שאלונים הם: שאלון קורסים ושאלון נשים כלל צה"לי, כאשר שאלון הקורסים מיועד למועמדים שלא נמצא להם שיבוץ מוקדם והם יפגשו קצין מיון ביום גיוסם לצה"ל. את השאלון יוכלו למלא המועמדים רק לאחר שהתגייסו לצבא. שאלון הנשים הכלל צה"לי מיועד לבנות שלא עברו את יום המא"ה ולא אותרו לתפקיד ספציפי.

הסוג הנוסף של השאלון הינו שאלון לתלמידי העתודה הטכנולוגית והוא שונה משאר השאלונים בכך שהוא נשלח למועמדים ואין אפשרות למלא אותו באופן מקוון. בשאלון זה המועמדים מתבקשים לציין את העדפותיהם באשר לשירות בחילות: חיל האוויר, חיל תקשוב או חיל החימוש. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מועד קבלת המנילה

מועד קבלת המנילה

שאלוני ההעדפות מופקים בזמנים קבועים, כאשר מועמדים לשירות ביטחון שמיועדים לשירות קרבי יקבלו אותו החל מחודש דצמבר של כיתה י"ב ובתנאי שסיימו את הליך צו ראשון.

שאלון המא"ה יישלח למועמדים לא קרביים ולבנות החל מחודש אוקטובר של כיתה י"ב ובתנאי שהשלימו את יום המא"ה ואת הליכי הצו הראשון. תלמידים במסלול עתודה טכנולוגית יקבלו אפשרות למלא את המנילה במהלך חודש ינואר ובהתאם לסיום הלימודים שלהם (כיתה י"ג או י"ד).
תפקידים במנילה

תפקידים במנילה

שאלון ההעדפות נשלח למועמדים בהתאם לנתונים האישיים שלהם, לרבות פרופיל רפואי, קב"א, דפ"ר והריאיון האישי (לבנים). השיבוצים נקבעים בהתאם לצורכי הצבא, ולכן תיתכן שונות בין התפקידים והשאלונים. חשוב לדעת, כי סימון תפקיד או חיל מסויים בעדיפות גבוהה בשאלון ההעדפות אינו מבטיח קבלה לתפקיד, והדבר תלוי בצורכי הצבא.

מועמדים אשר מעוניינים בתפקידים שלא צוינו בשאלון ההעדפות רשאים לפנות ללשכת הגיוס / למרכז השירות למלש"בים ולבדוק אפשרות להגיש בקשה בנושא.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
תאריך הגיוס

תאריך הגיוס

כל מועמד שהשלים את הליכי הצו הראשון ונקבעה כשירותו לשרת בצה"ל יקבל תאריך גיוס ראשוני. ברוב המקרים תאריך הגיוס של המלש"ב ישתנה, כאשר אחת הסיבות הינה שאלון ההעדפות שהוא ממלא ושיבוצו הצפוי של המועמד.

מועד הגיוס מושפע מגיל המועמד, כאשר מועמדים בוגרים יותר ישובצו מוקדם יותר, ואילו המועמדים הצעירים יותר יתגייסו מאוחר יותר. חשוב לציין, כי לא ניתן לגייס מועמדים לפני גיל 18, על פי חוק שירות ביטחון, גם אם השלימו את כל הליכי הצו הראשון.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר