נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחן אמירם

מהלך בחינת אמירם

מהלך בחינת אמירם

מחפש הכנה למבחן אמיר/ אמירם?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
הרשמה למבחן אמירם

הרשמה למבחן אמירם

בניגוד למבחן אמיר, המתקיים במועדים קבועים שמתפרסמים מראש באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, בחינת אמירם מתקיימת במוסדות הלימוד השונים שמעוניינים במיון תלמידים ומועמדים ללימודים אקדמיים. 

הרשמה למבחן אמירם נעשית דרך המוסד שהזמין את הבחינה בלבד ובתיאום עמו.
מבחן אמירם - מידע כללי

מבחן אמירם - מידע כללי

מבחן אמירם הינו מבחן אמיר ממוחשב המשמש כלי מיון לרמת הידע באנגלית במוסדות לימוד אקדמיים. בניגוד למבחן אמיר, ציון מבחן אמירם תקף רק במוסד הלימוד שבו הוא נערך. סוג השאלות במבחן אמירם זהה לסוג השאלות במבחן אמיר, ואוצר המילים הנדרש זהה אף הוא. אתם מוזמנים לקרוא באתר שלנו על אודות ההבדלים בין מבחן אמיר למבחן אמירם.

הציונים במבחן אמירם משמשים את מוסדות הלימוד השונים הן בקביעת סף הקבלה של המועמדים ללימודים אקדמיים והן בקביעת רמת קורסי החובה בשפה האנגלית. כמו כן, ציון מבחן אמירם משמש את מוסד הלימודים בהענקת פטור מאנגלית לעומדים בדרישותיו.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
ציונים במבחן אמירם

ציונים במבחן אמירם

הציונים בבחינת אמירם נעים בין 50 ל- 150. קראו עוד על הציונים הנדרשים לקורסי אנגלית באקדמיה. בסיום הבחינה, לאחר שהבוחן יודיע שהבחינה הסתיימה באופן תקין והנבחן ישוחרר, יחושב הציון בבחינה, וידווח למוסד הלימודים שאליו נרשם הנבחן. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים לנבחנים לראות את הציון מיד עם סיום הבחינה, אולם הציון מאושר סופית רק לאחר שהמרכז הארצי ידווח עליו למוסדות הלימוד. המרכז הארצי לבחינות ולהערכה אינו מדווח על הציונים בבחינה בטלפון או בפקס.
מבנה ומהלך בחינת אמירם

מבנה ומהלך בחינת אמירם

מבחן אמירם הינו מבחן אישי וממוחשב, כלומר, כל נבחן יושב בנפרד מול מחשב אישי. הבחינה כוללת שלושה סוגי שאלות: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא, כאשר כל השאלות בבחינה הן שאלות רבות ברירה ("אמריקאיות"), ועל הנבחן לבחור בתשובה הנכונה מתוך ארבע אפשרויות. 

לפני הבחינה יוצגו בפני הנבחן הסברים, ולאחר מכן מספר שאלות לתרגול והתנסות ללא הגבלת זמן. משך הבחינה ואורכה משתנים בהתאם לקצב האישי של הנבחן. זאת משום שמבחן אמירם הוא אדפטיבי, כלומר, מותאם לרמתו של הנבחן.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
התנהלות בזמן מבחן אמירם

התנהלות בזמן מבחן אמירם

לבחינת אמירם אין להכניס חומרי עזר כגון מילון, מילונית, מחשב כף יד או כל חומר עזר אחר. אין צורך להביא דפי טיוטה, כלי כתיבה או שעון. הזמן בבחינת אמירם מוקצב לכל שאלה בנפרד, ומתן תשובה לפני תום הזמן אינו מעניק תוספת זמן לשאלות האחרות. 

בפרק הבנת הנקרא בבחינה מוקצב זמן נפרד לקריאת הקטע, וזמן נפרד לכל שאלה. המענה נעשה באמצעות לוח המקשים, כאשר כל עוד לא הקיש הנבחן על מקש ה- ENTER ניתן יהיה לתקן את התשובה, ולאחר הקשה על ENTER לא ניתן יהיה לשנותה. תוכלו למצוא באתר שלנו הנחיות כלליות למבחן אמירם, ובהן מידע על תפעול המחשב בעת הבחינה. 
הכנה ותרגול מבחן אמירם

הכנה ותרגול מבחן אמירם

כדי להתכונן נכון למבחן אמירם, מומלץ להכיר את מבנה הבחינה ולדעת מהו מבחן אדפטיבי. לאחר מכן, חשוב לתרגל שאלות מסוג דומה לאלה שיופיעו במבחן. מומלץ להשקיע רבות בהרחבת אוצר המילים באנגלית, תוכלו לעשות זאת בחינם בעזרת תוכנת המילים שלנו. אפשר לקנות ספר הכנה למבחן אמירם, וישנה אפשרות מומלצת ביותר לתרגול אונליין.

באתר שלנו תוכלו לקרוא על טיפים נוספים להצלחה במבחן.
מהו מבחן אדפטיבי?

מהו מבחן אדפטיבי?

מבחן אמירם הינו מבחן אדפטיבי ממוחשב שמורכב משאלות רבות ברירה (אמריקאיות) ורמת הקושי בו מושפעת ישירות מרמתו של הנבחן. בתחילת המבחן, ניתנות לנבחנים מספר שאלות ברמה בינונית. לאחר מכן, רמת הקושי של השאלות עולה או יורדת בהתאם לתשובותיהם. כאשר נבחן מסוים עונה תשובות נכונות, רמת הקושי עולה. אם הנבחן אינו מצליח לענות נכונה על השאלות, רמת הקושי יורדת. ציון המבחן נקבע בהתאם לרמת הקושי שאליה הגיע הנבחן.

ישנם יתרונות וחסרונות למבחן מסוג זה. החיסרון העיקרי במבחן אדפטיבי הוא חוסר היכולת לחזור לשאלות שהנבחן ענה עליהן ולתקן אותן אם צריך. בנוסף, ישנו זמן מוגדר לכל שאלה, ואם עונים על שאלה במהירות יחסית, הזמן אינו נצבר ולא משמש אותנו בהמשך הבחינה (זאת בניגוד למבחנים לא אדפטיביים). יתרונותיו הבולטים של המבחן הם: יותר זמן לכל שאלה בנפרד, הציון מתקבל מהר (הציון נקבע באופן ממוחשב), רמת התלמיד נקבעת באופן מדויק (ללא צורך בהתחשבות בפקטורים חיצוניים) ולרוב אורכו של מבחן אדפטיבי קצר יותר.
מבחן אמירם במוסדות הלימוד

מבחן אמירם במוסדות הלימוד

באתר שלנו תוכלו למצוא מידע על מבחן אמירם כפי שהוא מתנהל במוסדות הלימוד השונים. כאמור, מבחן אמירם מנוהל במוסדות הלימוד השונים בהתאם לצורך המוסד ולשיקולו.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר