נשמח לעזור גם לך להצליח!

ציוני פסיכומטרי ודיווח תוצאות הבחינה הפסיכומטרית

איזה ציונים יש בפסיכומטרי?

איזה ציונים יש בפסיכומטרי?

הציון הכללי בפסיכומטרי נע בין 200, שהוא הציון הנמוך ביותר, ל-800, שהוא הציון הגבוה ביותר. בנוסף לציון הכללי, מתקבל גם עבור כל אחד מתחומי הבחינה (חשיבה כמותית, חשיבה מילולית וידע באנגלית) ציון הנע בין 50 ל-150. ציון של 150 מתקבל כאשר פותרים נכונה את כל השאלות, ואך ורק במקרה זה (וזאת למרות יחסיות הבחינה).
check-markלמה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
למה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
ימי לימוד גמישים
שעות לימוד גמישות
אורך הקורס
מתאים גם לחיילים
גם לתלמידי תיכון‎‏
ניב רווח
אתם מחליטים
קורסים אחרים
אחרים מחליטים
מה נחשב לציון טוב בפסיכומטרי?

מה נחשב לציון טוב בפסיכומטרי?

אין דבר כזה. זכרו שציון טוב הוא ציון הקבלה, לכן ציון 680 עבור אחד שרוצה להתקבל לחשבונאות הוא ציון מצוין, וציון 700 עבור אחת שרוצה להתקבל לרפואה הוא ציון לא מספיק טוב. זכרו זאת במהלך כל תקופת הלמידה. יש בכל שנה אלפי תלמידים שלא מקבלים אפילו 600 אך הציון מאפשר להם קבלה ללימודים ובמבחן התוצאה זה מה שחשוב כך שמדובר בציון מושלם עבורם.
מה זה ציון בדגש כמותי וציון בדגש מילולי?

מה זה ציון בדגש כמותי וציון בדגש מילולי?

הציונים הללו שונים האחד מהשני במשקל שניתן בחישובם לכל אחד מחלקי הבחינה. חלוקה זו מאפשרת למוסדות הלימוד לבחור לאילו מהציונים להתייחס בבואם לקבל את המועמד ללימודים, בהתאם למסלול הלימודים אליו הוא מגיש מועמדות. יש לציין כי כל פקולטה רשאית לבחור לאיזה ציון להתייחס בבואה למיין את המועמדים.

ציון רב תחומי: משקל של 40% לחשיבה כמותית, 40% לחשיבה מילולית, 20% לאנגלית.
ציון בדגש כמותי: משקל של 60% לחשיבה כמותית, 20% לחשיבה מילולית, 20% לאנגלית.
ציון בדגש מילולי: משקל של 60% לחשיבה מילולית, 20% לחשיבה כמותית, 20% לאנגלית.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מה ממוצע הציונים במבחן הפסיכומטרי?

מה ממוצע הציונים במבחן הפסיכומטרי?

הציון הממוצע במבחן הפסיכומטרי הוא 540 בקירוב. מכיוון שמדובר בהתפלגות ציונים נורמאלית ('עקומת גאוס'), נוצר מצב בו 50 אחוזים מהאוכלוסייה מקבלים ציון פסיכומטרי גבוה מציון זה, ו- 50 אחוזים מהאוכלוסייה מקבלים ציון פסיכומטרי נמוך מציון זה. כחמישים אחוזים יקבלו ציון שבין 500 ל- 600.

על פי נתוני אמת שמפרסם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, כ- 32 אחוזים מכלל הנבחנים מקבלים ציון הגבוה מ- 600, כ- 17 אחוזים מקבלים ציון הגבוה מ- 650, כ- 6 אחוזים מקבלים ציון הגבוה מ- 700, וכ- 3 אחוזים מקבלים ציון הגבוה מ- 725. לקריאה נוספת לחצו כאן.
האם ציוני הפסיכומטרי ניתנים באופן יחסי?

האם ציוני הפסיכומטרי ניתנים באופן יחסי?

נהוג להציג את המבחן הפסיכומטרי כמבחן יחסי, בו ציוניהם של הנבחנים נקבעים לא רק לפי הישגיהם האישיים, אלא גם לפי הישגיהם של נבחנים אחרים במועד בו נבחנו. המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מחשב את ציוני הנבחנים, באופן שבו הבדלים בין מועדי בחינה שונים, בין שפות שונות ובין נוסחים שונים של בחינות, לא ישפיעו על הציון. זו גם הסיבה לכך שלמרכז הארצי לבחינות ולהערכה לוקח כחודש לעבד את הנתונים עד לשליחת הציונים לנבחנים.

ההשוואה שעורך המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מיטיבה עם הנבחנים ומבטיחה שהציון שיקבל כל נבחן אינו מושפע דרסטית מכל הפרעה. למעשה, הציון הפסיכומטרי הממוצע יהיה תמיד 540 בקירוב, מחצית מהנבחנים יקבלו ציון נמוך הנמוך מציון זה, ומחצית יקבלו ציון הגבוה ממנו. הסיבה לכך היא הנירמול שמבצע המרכז הארצי לבחינות ולהערכה בציוני הנבחנים, דבר המבטיח שאף אחד מהנבחנים לא ייפגע במידה ונבחן במועד קשה יותר.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
האם אפשר לקבל 800 בפסיכומטרי?

האם אפשר לקבל 800 בפסיכומטרי?

כן. על אף יחסיות הבחינה, ניתן לומר כי הציון 200 מושג תמיד רק כאשר אין מענה ולו על שאלה נכונה אחת במבחן, והציון 800 מושג תמיד רק כאשר יש מענה נכון על כל השאלות שהופיעו בבחינה (וציון מושלם במטלת הכתיבה). אם במועד מסוים לא ענה איש נכונה על כל השאלות, אף אחד לא יקבל את הציון 800, אלא יקבל ציון הקרוב לציון זה (790, 793, 796 ושאר ציונים מדהימים בפני עצמם).

מסיבה זו בדיוק אין מי שמקבל 200 עגול שכן ניחושים של כל הבחינה יביאו לפחות לתשובה אחת נכונה, ובפועל מצב בו ניחשת רנדומאלית את המבחן כולו (25 אחוזי פתרון בקירוב) יוביל לציון של בערך 320.
כמה נקודות שווה כל שאלה בפסיכומטרי?

כמה נקודות שווה כל שאלה בפסיכומטרי?

על סמך טבלאות ציונים והתפלגותם שמפרסם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מעת לעת, ניתן להעריך (בצורה גסה אמנם) את הניקוד שמקבלת שאלה בודדת המבחן הפסיכומטרי. הרעיון הכללי הוא שבמבחן הפסיכומטרי, ככל שנפתור נכונה יותר שאלות, לא רק שנקבל יותר נקודות, אלא שנקבל גם מספר גבוה יותר של נקודות עבור כל שאלה שפתרנו נכונה. אין כל חשיבות למספרה של השאלה שפתרנו, אלא לכמות השאלות שפתרנו בסך הכל.

כך למשל, אם אדם א' פתר נכון את שאלות 1-10 וחברו פתר נכון את שאלות 11-20, יקבלו שניהם את אותו הציון בדיוק, כיוון ששניהם פתרו נכון 10 שאלות בדיוק, ואין זה משנה אילו שאלות הם פתרו. חשוב שתזכרו שהרעיון הוא לא לפתור את השאלות הקשות ביותר, אלא לפתור כמה שיותר שאלות בצורה נכונה ולא להתעכב על שאלה ספציפית. שימו את האגו בצד, ועברו לשאלה הבאה.
מתי מקבלים את התוצאות של הפסיכומטרי?

מתי מקבלים את התוצאות של הפסיכומטרי?

בדרך כלל כ-5 שבועות לאחר מועד המבחן מגיעים הציונים לאזור האישי של הנבחנים באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה ומדווחים במקביל למוסדות הלימוד.
האם ניחושים עוזרים לציון בבחינה הפסיכומטרית?

האם ניחושים עוזרים לציון בבחינה הפסיכומטרית?

מאוד כדאי לנחש את התשובות לשאלות שלא פתרתם! גליון התשובות נסרק באמצעות מחשב ואין שום התחשבות בדרך בה פתרתם את השאלה. בנוסף, בבחינה הפסיכומטרית מקבלים נקודות רק על תשובות נכונות ולא יורדות נקודות על תשובות שגויות. לכן, כאשר אינכם יודעים את התשובה, אל תשאירו תשובה ריקה ונסו לנחש ניחוש מושכל ככל האפשר.
מה החשיבות הנוספת של ציון האנגלית בפסיכומטרי?

מה החשיבות הנוספת של ציון האנגלית בפסיכומטרי?

לציון המתקבל עבור פרקי האנגלית חשיבות הנוגעת לקורסי האנגלית אותם יצטרך הנבחן ללמוד באוניברסיטה, שכן ציון של 134 ומעלה מעניק פטור מחובת לימודי אנגלית באוניברסיטה. ציון 133 ומטה, מחייב בלימודי אנגלית, ומספר הקורסים נקבע לפי הציון, ונע בין קורס אחד לשלושה קורסים.
האם בפסיכומטרי ניתן ציון נפרד למטלת הכתיבה?

האם בפסיכומטרי ניתן ציון נפרד למטלת הכתיבה?

לא. הציון במטלת הכתיבה משוקלל עם הציונים בפרקי החשיבה המילולית לכדי ציון אחד - הציון בתחום החשיבה המילולית. משקלה של מטלת הכתיבה הוא 25%, ומשקל שני פרקי שאלות הבררה שנכללים בציון ("שאלות אמריקאיות") הוא 75%.
מה משקלה של מטלת הכתיבה בציון הפסיכומטרי?

מה משקלה של מטלת הכתיבה בציון הפסיכומטרי?

משקלה של מטלת הכתיבה הוא 25% מהציון המילולי, כך שאם מדובר על ציון פסיכומטרי רב תחומי שבו חשיבה מילולית מהווה 40% מהציון, הרי שמשקלה של מטלת הכתיבה יהא 10% מהציון הסופי בבחינה (25% מתוך 40%).
איזה ציון פסיכומטרי צריך כדי לקבל "פטור" מאנגלית?

איזה ציון פסיכומטרי צריך כדי לקבל "פטור" מאנגלית?

כדי לקבל פטור מקורסים באנגלית בזמן התואר צריך לקבל ציון 134 לפחות בחלק של האנגלית בפסיכומטרי (134 = פטור).
לכמה זמן תקף הציון הפסיכומטרי?

לכמה זמן תקף הציון הפסיכומטרי?

הציון הפסיכומטרי תקף בין 7 ל-10 שנים כתלות במוסד הלימודים שאליו אתם מעוניינים להתקבל. ישנם מוסדות לימוד אשר לא קובעים תוקף מסוים לציון הפסיכומטרי של המועמדים ולכן ניתן להתקבל אליהם גם עם ציון פסיכומטרי ישן.
האם אפשר לקבל את הציון הפסיכומטרי בטלפון?

האם אפשר לקבל את הציון הפסיכומטרי בטלפון?

לא, המרכז הארצי מוסר ציוני פסיכומטרי רק בדואר האלקטרוני, ותוכלו לראות אותו גם באזור האישי שלכם באתר מאל''ו או לקבל עותק בדואר.
איפה רואים את ציוני הפסיכומטרי?

איפה רואים את ציוני הפסיכומטרי?

ציוני הפסיכומטרי יישלחו לנבחן בדואר אלקטרוני לכתובת שציין בטופס ההרשמה. בנוסף, יוכל הנבחן לראות את ציון הפסיכומטרי שלו באתר האינטרנט של המרכז הארצי. כמו כן, תוכלו לבקש שישלחו לכם עותק של ציוני הפסיכומטרי שלכם בדואר באמצעות סימון האפשרות הזו בעת ההרשמה לבחינה או באמצעות שליחת בקשה למאל''ו בכתובת המייל שמפורסמת באתר שלהם.
איך אוניברסיטאות או מכללות מקבלות את הציון הפסיכומטרי שלי?

איך אוניברסיטאות או מכללות מקבלות את הציון הפסיכומטרי שלי?

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מדווח את ציוני הפסיכומטרי שלכם ישירות למוסדות הלימוד שסימנתם בעת תהליך ההרשמה לבחינה, בדרך כלל בתוך 5 שבועות או עד 45 ימים. גם לאחר ההרשמה תוכלו להוסיף מוסדות לימוד לרשימת הדיווח או להסיר מוסדות מהרשימה באזור האישי שלכם באתר מאל''ו. לחילופין, אפשר להוריד את הטופס המתאים מהאתר, למלא את הפרטים ולשלוח אותו למייל שמצוין בו.
אם עשיתי פעמיים פסיכומטרי, הציון האחרון נחשב או הגבוה מביניהם?

אם עשיתי פעמיים פסיכומטרי, הציון האחרון נחשב או הגבוה מביניהם?

באופן עקרוני כל מוסד לימודים יכול להחליט בנושא זה בעצמו, אולם ככלל, אם ניגשת לבחינה הפסיכומטרית יותר מפעם אחת, רוב רובם של מוסדות הלימוד מתחשבים בציון הגבוה מבין ציוני הפסיכומטרי שלך. בכל מקרה, יש לבדוק את מדיניות מוסד הלימודים אליו בכוונתך להירשם.
האם אפשר לערער על ציון פסיכומטרי?

האם אפשר לערער על ציון פסיכומטרי?

כן, זה אפשרי, אבל במקרים נדירים מאוד הדבר באמת יוביל לשינוי הציון הפסיכומטרי שלך. הסיבה היא, שקריאת גיליון התשובות נעשית בקורא אופטי מיוחד והיא מדויקת ואמינה. יחד עם זאת, באפשרותך לבקש הליך של בדיקה חוזרת, אך יש לבקש זאת לא יותר משלושה חודשים מיום הבחינה. יהיה עליך לשלם דמי טיפול בסך 60 שקלים שיוחזרו לך במלואם אם אכן הבדיקה החוזרת תעלה ממצא של טעות בקריאה של גיליון התשובות.
מה לעשות אם איני מוצא את ציון הבחינה שעשיתי בעבר?

מה לעשות אם איני מוצא את ציון הבחינה שעשיתי בעבר?

אל דאגה. ניתן לצפות בציונים של בחינות משנים קודמות וניתן להוריד קובץ PDF של תעודת הציון באזור האישי באתר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. אם נתקלת בבעיה, באפשרותך לבקש ממדור ציונים במאל"ו לשלוח את הציונים לכתובת הדוא"ל שמסרת בעת ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית.
איזה מוסדות מקבלים את הציון הפסיכומטרי שלי?

איזה מוסדות מקבלים את הציון הפסיכומטרי שלי?

באופן אוטומאטי, הציון הפסיכומטרי שלך מדווח למוסדות הבאים: אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, אוניברסיטת בר-אילן, אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל-אביב והטכניון שבחיפה. שים לב שבאפשרותך לסמן באזור האישי שלך באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה שהציונים יישלחו למוסדות נוספים. בכל מקרה, הציון יישלח אליך גם לכתובת הדואר האלקטרוני שכתבת בעת ההרשמה לבחינה.
האם ציון פסיכומטרי מעיד על אינטיליגנציה?

האם ציון פסיכומטרי מעיד על אינטיליגנציה?

לא. הציון בבחינה הפסיכומטרית אינו מודד אינטליגנציה, ואם מי שקיבל 700 טוען שהוא גאון - שיבושם לו. למעשה, התפיסה שציון פסיכומטרי גבוה מעיד על אינטליגנציה גורמת לנבחנים רבים להילחץ מההשלכות של הציון הפסיכומטרי שלהם או אפילו להתבייש בו, וממילא אין היא נכונה.
תלמידים ממליצים על ניב רווח פסיכומטרי
איתמר יקיר - ציון פסיכומטרי 785
785
איתמר יקיר
נועה בוימל - ציון פסיכומטרי 719
719
נועה בוימל
איתי ברקוביץ - ציון פסיכומטרי 769
769
איתי ברקוביץ
שני גריג - ציון פסיכומטרי 714
714
שני גריג
זיו רחמימוב - ציון פסיכומטרי 673
673
זיו רחמימוב
שיר רוזן-צבי - ציון פסיכומטרי 751
751
שיר רוזן-צבי
ליהיא מנחם - ציון פסיכומטרי 735
735
ליהיא מנחם
אתגר פרץ - ציון פסיכומטרי 719
719
אתגר פרץ
שני אמסלם - ציון פסיכומטרי 718
718
שני אמסלם
גדעון חורש - ציון פסיכומטרי 660
660
גדעון חורש
לאה גסמן - ציון פסיכומטרי 769
769
לאה גסמן
לרשימת הממליצים המלאה
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר