נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחני אמיר ואמירם לדוגמא + פתרונות

הגעת למקום הנכון!
מחפש הכנה למבחן אמיר/ אמירם?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
תרגול מבחן אמיר ומבחן אמירם

תרגול מבחן אמיר ומבחן אמירם

למידה נכונה לקראת מבחן אמיר או מבחן אמירם מתחילה בהכרת מבנה מבחן אמיר וסוג השאלות בו. אנו ממליצים על תרגול רב, הכולל פתרון שאלות בעלות סגנון זהה לאלה שיש במבחן אמיר.

בספר ההכנה למבחן אמיר ותרגול האונליין, מבית ניב רווח הכנה לאמי"ר, תוכלו למצוא שאלות רבות ופתרונות מלאים ומפורטים. כמו כן, קיימות סימולציות למבחן אמיר / אמירם אשר תוכלו לתרגל לפני הבחינה.
שאלות השלמת משפטים

שאלות השלמת משפטים

בשאלות השלמת משפטים אנו מתבקשים להשלים משפט, שבו חסרים מילה, צירוף או ביטוי, על ידי אחת מארבע אפשרויות נתונות. בכל פרק יש בדרך כלל 8 שאלות מסוג זה. הזמן המומלץ לתרגול מקבץ השלמת משפטים הוא 3 דקות (קצת יותר מ-20 שניות לשאלה).


אין שיטה אחת ספציפית לפתרון השאלות. עם זאת, על מנת לפתור נכונה את השאלה יש לשים לב למילים שיכולות לרמז על אופי התשובה הנכונה, כמו מילות ניגוד, תנאי, הוספה וכדומה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
שאלות ניסוחים מחדש

שאלות ניסוחים מחדש

בשאלות ניסוח מחדש נתון משפט ולאחריו ארבעה שכתובים שלו, כאשר אנו מתבקשים לבחור מבין ארבעת המשפטים המשוכתבים את זה שקרוב ביותר במשמעותו למשפט המקורי. בכל פרק יש בדרך כלל 4 שאלות מסוג זה. הזמן המומלץ לפתרון מקבץ ניסוחים מחדש הוא 4 דקות.

בפתרון שאלות אלה יש להקפיד על מספר עקרונות חשובים על מנת לזהות את התשובה הנכונה - זו שהכי קרובה במשמעותה למקור.

יש להבין את המבנה הרעיוני של משפט המקור. חשוב לשים לב למילות הקישור במשפט המקור, וזאת על מנת לחפש את אותו קשר רעיוני בתשובות. למשל, אם במשפט המקורי הקשר הוא של סיבתיות (X ולכן Y), גם בתשובה הנכונה יתבטא קשר כזה.

חשוב לזכור שעל-פי רוב, הקשר הרעיוני הזהה יבוטא במילים שונות. למשל, במקום הניסוח הסיבתי "X ולכן Y" עשוי לבוא הניסוח "Y נובע מ-X" או "X הוא הסיבה המרכזית ל-Y" או "מכיוון ש-Y, X" וכן הלאה.
שאלות הבנת הנקרא

שאלות הבנת הנקרא

בכל פרק מופיעים שני קטעי הבנת הנקרא, כאשר בדרך כלל על כל אחד מהקטעים נשאלות 5 שאלות. הזמן המומלץ לפתרון כל קטע הוא 7.5-6.5 דקות. השאלות יכולות להיות כלליות על הקטע (לדוגמה: מה הכותרת המתאימה ביותר, במה עוסק הקטע, מה מטרתו העיקרית), שאלות נקודתיות (לדוגמה: פירושן של מילים מסוימות, למה מתייחסת מילה מסוימת, משמעותן של עובדות הנתונות בקטע), או שאלות הסקה, שבהן התשובה אינה נתונה בקטע ויש להסיק אותה ממנו.

יש להבדיל בין שאלות המתחילות בביטוי "...According to", כלומר שאלות העוסקות בנתונים שקיימים בקטע, לבין שאלות המתחילות בביטוי "It can be inferred / understood", כלומר שאלות שדורשות הסקת מסקנה כלשהי, אשר אינה נתונה כלשונה בקטע. סדר השאלות הנקודתיות מותאם לסדר הופעת הנתונים בקטע, ואילו שאלות כלליות נשאלות בדרך כלל לפני או אחרי השאלות האחרות.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מידע נוסף על אמיר ואמירם

מידע נוסף על אמיר ואמירם

אלו אשר מעוניינים במידע נוסף על מבחן אמיר ומבחן אמירם מוזמנים לקרוא על השגת הפטור באנגלית, ההבדלים בין אמיר לאמירם, טיפים ללמידה נכונה, הנחיות כלליות למבחן אמיר ולמבחן אמירם.

אם ישנן שאלות נוספות אתם מוזמנים לעיין בשאלות הנפוצות על מבחן אמיר ועל מבחן אמירם.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר