למידע על ספרי הכנה לפסיכומטרי,
מלא/י פרטיך ונתקשר אליך בהקדם:

הרשמה למבחן הפסיכומטרי

הרשמה לפסיכומטריהחלטתם לגשת לבחינה הפסיכומטרית? מצוין. השלב הבא הוא לבחור את מועד הבחינה המתאים עבורכם ביותר. בבואכם לבחור את מועד הפסיכומטרי אליו תיגשו, קחו בחשבון את תאריך הרישום האחרון לשנת הלימודים במוסד ובחוג הספציפיים בהם אתם מתעתדים ללמוד ואת התאריך האחרון בו ניתן להגיש את ציוני הפסיכומטרי. 

בנוסף, יש לקחת בחשבון את פרק הזמן הדרוש לכם להתכונן לבחינה הפסיכומטרית, כאשר לרוב מדובר על תקופה של חודשים בודדים לפני מועד הבחינה.

פסיכומטרי בלי קורס, זה מה שאתה צריך.

אלפי תלמידים לא טועים. הם רק מפציצים ציונים:-)

מועדי בחינות פסיכומטרי קרובות

הבחינה הפסיכומטרית מתקיימת בחמישה מועדים בשנה: פברואר, אפריל, יולי, אוקטובר(לעתים מועד זה מתקיים בספטמבר) ודצמבר.

להלן מועדי בחינות פסיכומטרי קרובות:

*מועד הבחינה:
 6.7.2017 (י"ב בתמוז) יום ה' סיום הרשמה: 22.5.2017 שפות: עברית, ערבית, משולב/אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית אזורי הבחינה: דרום, ירושלים, מרכז, צפון, אצבע הגליל.

מועד הבחינה: 4-5.9.2017 (י"ג-י"ד אלול) ימים ב' ו-ג' סיום הרשמה: 26.7.2017 שפות: עברית, ערבית אזורי הבחינה: אילת, דרום, ירושלים, מרכז, צפון.

*מועד הבחינה: 15,17.12.2017 (כ"ז, כ"ט כסלו) ימים ו' ו-א' סיום הרשמה: 1.11.2017 שפות: עברית ערבית אזורי הבחינה: דרום, ירושלים, מרכז, צפון.

*בבחינות ובשפות המסומנות מתקיימת בחינה בתנאים מותאמים בתאריך הבחינה הרגילה או בתוך כמה שבועות אחריו.

כיצד נרשמים לבחינה הפסיכומטרית?

הרישום לבחינה הפסיכומטרית נעשה באמצעות ערכת הרשמה, או לחילופין, באמצעות אתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה בעלות של כ-500-600 שקלים (המחיר מתעדכן מעת לעת). במידה ובחרתם להירשם באמצעות ערכת ההרשמה לפסיכומטרי, הקפידו לשלוח את הטופס בדואר רשום, ושמרו את הספח וכן את הקבלה על התשלום. ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי וגם באמצעות הפיקדון הצבאי.

מהרו להירשם והסירו דאגה אחת מלבכם!
מדוע אלפי לקוחות כבר בחרו בערכות התרגול של ניב רווח?
תרגילים רבים ומגוונים
רמת התאמה גבוהה לבחינה
מערכת תרגול ידידותית למשתמש
אפשרות לאפס ולתרגל שוב כמה שרוצים
הסברים ברורים ומפורטים לכל הנושאים
שירות לקוחות מקסים, יעיל והוגן

מתי כדאי לגשת לפסיכומטרי?

ראשית, מבחינת רמת הקושי של הבחינה, אין הבדל בין מועדי הבחינה השונים, כלומר אין השפעה על הציון שלכם! זכרו שהכנה לבחינה נמשכת כשלושה חודשים, פחות או יותר, אז קחו בחשבון כמה זמן אתם מתכננים להתכונן לבחינה.

שימו לב כי טופסי ההרשמה לכל מועד פסיכומטרי צריכים להגיע למרכז הארצי לבחינות ולהערכה עד התאריך הרשום - כלומר, זכרו כי הדואר מגיע רק כעבור מספר ימים, ותכננו זאת בהתאם. אם טפסיכם יגיעו לאחר סיום ההרשמה, תירשמו אוטומטית למועד הבא. כמו כן, כפי שיפורט להלן, אנא ודאו במוסדות הלימוד השונים שמועד הבחינה הנבחר תקף להרשמה לחוגים ולשנת הלימודים הרצויים לכם. 

כמו כן, שימו לב כי מעבר לתאריך סיום ההרשמה לקראת מועד פסיכומטרי מסוים, קיימת אפשרות של הרשמה מאוחרת לבחינה הפסיכומטרית, אם כי הרשמה מאוחרת זאת כרוכה בתוספת תשלום ובשיבוץ גיאוגרפי לבחינה בהתאם לצרכי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה והאוניברסיטאות בהן מתקיים המבחן הפסיכומטרי, מבלי להתחשב בהעדפותיכם. לרוב מדובר במוסד לימודים אחד מרוכז בו ישובצו כל המאחרים להירשם.

כמה פעמים ניתן לגשת לפסיכומטרי?

באפשרותכם לגשת למבחן הפסיכומטרי מספר פעמים, ללא כל הגבלה, כאשר הציון הגבוה ביותר שתוציאו, ולא הציון האחרון, הוא שנחשב, כלומר, אם עשיתם מבחן נוסף וקיבלתם ציון נמוך מזה שהוצאתם בפעם הראשונה, הציון הגבוה ייחשב על אף שהוא הציון הישן מבין השניים, כל עוד הציון הקודם שהוצאתם הינו בתוקף.

תוקפו של הציון הפסיכומטרי נע בדרך כלל בין 7 שנים ל-10 שנים, אך כדי להימנע ממצבים לא נעימים, רצוי לבדוק את מדיניות המוסד בו ברצונכם ללמוד.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר

תקופת צינון בין בחינות

קיימת "תקופת צינון" בת כארבעה חודשים בין מועד פסיכומטרי אחד לאחר (או במילים אחרות - מועד כן מועד לא) במהלכה לא ניתן לגשת שוב לבחינה, כלומר, במידה וברצונכם לשריין אפשרות לגשת פעמיים לבחינה לקראת שנת הלימודים הקרובה, עליכם לבדוק את מועדי הפסיכומטרי מבעוד מועד, ולתכנן צעדיכם בהתאם. לדוגמא, אם נבחנתם בבחינה של מועד פברואר, תוכלו לגשת שוב רק לאחר ארבעה חודשים, והמועד הקרוב לכך הוא מועד יולי.

חשוב מאוד לבדוק מול מוסד הלימודים מה מועד הפסיכומטרי האחרון שאת ציוניו הם מאפשרים לקבל לקראת קבלה לשנת הלימודים האקדמית. בעוד שחלק ממוסדות הלימוד יאפשרו קבלה של ציוני מועד פברואר או אפריל לכל המאוחר, מוסדות לימוד אחרים יאפשרו קבלה של מועדי יולי, כתלות במקומות פנויים, ועל כן על המועמד ללימודים לבדוק מול מוסד הלימודים בו הוא מתעתד ללמוד. חשוב לזכור שמועמד שייבחן בחינה נוספת בטווח זמן קצר מן המותר לו, בחינתו תיפסל, והוא יורשה להיבחן שוב רק כעבור מרווח הזמן המותר מיום הבחינה שנפסלה, ולא תתאפשר חריגה מנהלים אלו.

מי שנבחן בפסיכומטרי מועד דצמבר, יוכל להיבחן שוב במועד אפריל
מי שנבחן בפסיכומטרי מועד פברואר, יוכל להיבחן שוב במועד יולי
מי שנבחן בפסיכומטרי מועד אפריל, יוכל להיבחן שוב במועד אוקטובר
מי שנבחן בפסיכומטרי מועד יולי, יוכל להיבחן שוב במועד דצמבר
מי שנבחן בפסיכומטרי מועד אוקטובר, יוכל להיבחן שוב במועד פברואר

המועד האחרון בו ניתן להיבחן

עבור האוניברסיטאות, ציוני מועד אפריל הם, לרוב, האחרונים שניתן לשלוח על מנת להתקבל לשנת הלימודים הקרובה, ואולם, ברוב המכללות, ואף בחלק מהחוגים באוניברסיטאות, ניתן להתקבל על סמך ציוני מועד יולי. כפי שאנו ממליצים תמיד, הקפידו לבדוק את מדיניות המוסד בו ברצונכם ללמוד.

מתי להירשם ללימודים אקדמיים?

הקפידו לוודא כי ידועים לכם המועדים בהם נסגרת ההרשמה למוסדות הלימוד עצמם, ללא קשר למועד בו החלטתם להיבחן במבחן הפסיכומטרי. לדוגמא, חלק מהאוניברסיטאות סוגרות את ההרשמה כבר בחודש פברואר, אך עדיין ניתן לשלוח להם את ציוני מועד אפריל. זה נקרא הרשמה על תנאי. אם תחכו עם ההרשמה עד מועד קבלת הציונים, יכול להיות שתפספסו את ההרשמה ללימודים האקדמיים עצמם. לכן, ראוי לשים לב מראש גם לנקודה זו. בחלק מהמוסדות נהוגה גם "הרשמה מאוחרת'" עבור חלק מהחוגים, וכמובן רק עבור חוגים בהם נותר מקום.

עקב הבדלים בין מוסדות לימוד שונים, הקפידו לערוך את הבירורים הנדרשים מבעוד מועד. שני הפרמטרים שעליכם לבדוק הם:
1. מהו מועד הבחינה האחרון בו מתחשב מוסד הלימודים.
2. מהו מועד ההרשמה למוסד הלימודים עצמו.
למידע על ספרי הכנה לפסיכומטרי,
מלא/י פרטיך ונתקשר אליך בהקדם:
2017 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | +Niv Revah | בניית אתריםבניית אתרים