רוצה מידע על ספרי הכנה לפסיכומטרי?

הרשמה למבחן הפסיכומטרי

הרשמה לפסיכומטריהחלטתם לגשת לבחינה הפסיכומטרית? מצוין. השלב הבא הוא לבחור את מועד הבחינה המתאים עבורכם ביותר. בבואכם לבחור את מועד הפסיכומטרי אליו תיגשו, קחו בחשבון את תאריך הרישום האחרון לשנת הלימודים במוסד ובחוג הספציפיים בהם אתם מתעתדים ללמוד ואת התאריך האחרון בו ניתן להגיש את ציוני הפסיכומטרי. 

בנוסף, יש לקחת בחשבון את פרק הזמן הדרוש לכם להתכונן לבחינה הפסיכומטרית, כאשר לרוב מדובר על תקופה של חודשים בודדים לפני מועד הבחינה.
עדיין לא הצטרפת לניב רווח פסיכומטרי?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך...

מועדי בחינות פסיכומטרי קרובות

החל מה-1 בינואר 2018 הבחינה הפסיכומטרית תתקיים בארבעה מועדים בשנה: מרץ/אפריל, יולי, ספטמבר ודצמבר.

המועד האחרון לשנת 2017:


מועד הבחינה: 15,17.12.2017 (כ"ז, כ"ט כסלו) ימים ו' ו-א' סיום הרשמה: 1.11.2017 שפות: עברית ערבית אזורי הבחינה: דרום, ירושלים, מרכז, צפון.

במועד זה מתקיימת בחינה בתנאים מותאמים בתאריך הבחינה הרגילה או בתוך כמה שבועות אחריו.

יתכנו שינויים בתאריכי ההרשמה ולכן מומלץ להתעדכן באתר הרשמי של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. 

מידע נוסף על הרפורמה במועדי הבחינה

מועדי פסיכומטרי לשנת 2018

מועדי הבחינה הפסיכומטרית לשנת 2018:

  • 28-29.3.18 (ד'-ה') י"ב-י"ג ניסן תשע"ח | תאריך סיום הרשמה: 12.2.18 | שפות: עברית, ערבית, משולב/אנגלית, רוסית, צרפתית | אזורי הבחינה: אילת, דרום, י-ם, מרכז, צפון
  • 5.7.18 (ה') כ"ב תמוז | תאריך סיום הרשמה: 22.5.18 | שפות: עברית, ערבית, משולב/אנגלית, רוסית, צרפתית | אזורי הבחינה: דרום, י-ם, מרכז, צפון, אצבע הגליל
  • 3-4.9.18 (ב'-ג') כ"ג-כ"ד אלול | תאריך סיום הרשמה: 15.7.18 | שפות: עברית, ערבית | אזורי הבחינה: אילת, דרום, י-ם, מרכז, צפון
  • 7,9.12.18 (ו', א') כ"ט כסלו, א' טבת | תאריך סיום הרשמה: 24.10.18 | שפות: עברית, ערבית | אזורי הבחינה: דרום, י-ם, מרכז, צפון

בכל המועדים הנ"ל מתקיימות בחינות בתנאים מותאמים בתאריך הבחינה הרגילה או בתוך שבוע לפניו או בתוך ארבעה שבועות אחריו.

יתכנו שינויים בתאריכי ההרשמה ולכן מומלץ להתעדכן באתר הרשמי של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

מדוע אלפי לקוחות כבר בחרו בערכות התרגול של ניב רווח?
תרגילים רבים ומגוונים
רמת התאמה גבוהה לבחינה
מערכת תרגול ידידותית למשתמש
אפשרות לאפס ולתרגל שוב כמה שרוצים
הסברים ברורים ומפורטים לכל הנושאים
שירות לקוחות מקסים, יעיל והוגן

כיצד נרשמים לבחינה הפסיכומטרית?

הרישום לבחינה הפסיכומטרית נעשה באמצעות ערכת הרשמה, או לחילופין, באמצעות אתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה בעלות של כ-500-600 שקלים (המחיר מתעדכן מעת לעת). במידה ובחרתם להירשם באמצעות ערכת ההרשמה לפסיכומטרי, הקפידו לשלוח את הטופס בדואר רשום, ושמרו את הספח וכן את הקבלה על התשלום. ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי וגם באמצעות הפיקדון הצבאי.

מהרו להירשם והסירו דאגה אחת מלבכם!

כיצד לשלם על הבחינה הפסיכומטרית באמצעות הפיקדון הצבאי

מתי כדאי לגשת לפסיכומטרי?

ראשית, מבחינת רמת הקושי של הבחינה, אין הבדל בין מועדי הבחינה השונים, כלומר אין השפעה על הציון שלכם! זכרו שהכנה לבחינה נמשכת כשלושה חודשים, פחות או יותר, אז קחו בחשבון כמה זמן אתם מתכננים להתכונן לבחינה.

שימו לב כי טופסי ההרשמה לכל מועד פסיכומטרי צריכים להגיע למרכז הארצי לבחינות ולהערכה עד התאריך הרשום - כלומר, זכרו כי הדואר מגיע רק כעבור מספר ימים, ותכננו זאת בהתאם. אם טפסיכם יגיעו לאחר סיום ההרשמה, תירשמו אוטומטית למועד הבא. כמו כן, כפי שיפורט להלן, אנא ודאו במוסדות הלימוד השונים שמועד הבחינה הנבחר תקף להרשמה לחוגים ולשנת הלימודים הרצויים לכם. 

כמו כן, שימו לב כי מעבר לתאריך סיום ההרשמה לקראת מועד פסיכומטרי מסוים, קיימת אפשרות של הרשמה מאוחרת לבחינה הפסיכומטרית, אם כי הרשמה מאוחרת זאת כרוכה בתוספת תשלום ובשיבוץ גיאוגרפי לבחינה בהתאם לצרכי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה והאוניברסיטאות בהן מתקיים המבחן הפסיכומטרי, מבלי להתחשב בהעדפותיכם. לרוב מדובר במוסד לימודים אחד מרוכז בו ישובצו כל המאחרים להירשם.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר

כמה פעמים ניתן לגשת לפסיכומטרי?

באפשרותכם לגשת למבחן הפסיכומטרי מספר פעמים, ללא כל הגבלה, כאשר הציון הגבוה ביותר שתוציאו, ולא הציון האחרון, הוא שנחשב, כלומר, אם עשיתם מבחן נוסף וקיבלתם ציון נמוך מזה שהוצאתם בפעם הראשונה, הציון הגבוה ייחשב על אף שהוא הציון הישן מבין השניים, כל עוד הציון הקודם שהוצאתם הינו בתוקף.

תוקפו של הציון הפסיכומטרי נע בדרך כלל בין 7 שנים ל-10 שנים, אך כדי להימנע ממצבים לא נעימים, רצוי לבדוק את מדיניות המוסד בו ברצונכם ללמוד.

עדכון לגבי תקופת צינון בין בחינות

עד לשנת 2018 קיימת "תקופת צינון" בת כארבעה חודשים בין מועד פסיכומטרי אחד לאחר במהלכה לא ניתן לגשת שוב לבחינה (למעט מועדים ספטמבר ודצמבר 2017 בהם ניתן להיבחן ברצף).

החל מה-1 בינואר 2018 בהתאם לרפורמה במועדי הבחינות של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, ניתן להיבחן במועד העוקב ללא צורך בתקופת צינון.

המועד האחרון בו ניתן להיבחן

עבור האוניברסיטאות, ציוני מועד אפריל הם, לרוב, האחרונים שניתן לשלוח על מנת להתקבל לשנת הלימודים הקרובה, ואולם, ברוב המכללות, ואף בחלק מהחוגים באוניברסיטאות, ניתן להתקבל על סמך ציוני מועד יולי. כפי שאנו ממליצים תמיד, הקפידו לבדוק את מדיניות המוסד בו ברצונכם ללמוד.

מתי להירשם ללימודים אקדמיים?

הקפידו לוודא כי ידועים לכם המועדים בהם נסגרת ההרשמה למוסדות הלימוד עצמם, ללא קשר למועד בו החלטתם להיבחן במבחן הפסיכומטרי. לדוגמא, חלק מהאוניברסיטאות סוגרות את ההרשמה כבר בחודש פברואר, אך עדיין ניתן לשלוח להם את ציוני מועד אפריל. זה נקרא הרשמה על תנאי. אם תחכו עם ההרשמה עד מועד קבלת הציונים, יכול להיות שתפספסו את ההרשמה ללימודים האקדמיים עצמם. לכן, ראוי לשים לב מראש גם לנקודה זו. בחלק מהמוסדות נהוגה גם "הרשמה מאוחרת'" עבור חלק מהחוגים, וכמובן רק עבור חוגים בהם נותר מקום.

עקב הבדלים בין מוסדות לימוד שונים, הקפידו לערוך את הבירורים הנדרשים מבעוד מועד. שני הפרמטרים שעליכם לבדוק הם:
1. מהו מועד הבחינה האחרון בו מתחשב מוסד הלימודים.
2. מהו מועד ההרשמה למוסד הלימודים עצמו.
רוצה מידע על ספרי הכנה לפסיכומטרי?
2017 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | +Niv Revah | בניית אתריםבניית אתרים