נשמח לעזור גם לך להצליח!

יחידה 8200

מידע כללי על יחידת 8200

מידע כללי על יחידת 8200

יחידה 8200 הינה יחידת האיסוף המרכזית של אגף המודיעין והיא נחשבת לאחת היחידות היוקרתיות והמעוטרות ביותר בצה"ל. היחידה מונה אלפי חיילים ומפקדים בתפקידים מגוונים ופעילותה נעשית בממד הסייבר ובעולמות המחשבים והרשתות לטובת השגת עליונות מודיעינית עבור כל דרגי מערכת הביטחון הישראלית, מהדרג הלוחם ועד לדרג המדיני. אנשי היחידה אמונים על פיתוח והפעלת אמצעי האיסוף, הניתוח והעיבוד של המידע ועל הפצתו לשותפים המבצעיים בתוך צה"ל ומחוץ לו. 

כוח האדם ביחידת 8200 נחשב לאיכותי במיוחד וייחודה מבוסס על עוצמתה האנושית. אנשי היחידה נבחרים בקפידה לאחר מיונים רבים ועוברים הכשרה עשירה ואינטנסיבית במגוון גדול של מקצועות טכנולוגיים ומודיעיניים. יחידה 8200 ואנשיה מעוטרים בפרסים רבים, ולראייה זכתה היחידה בשנת 2013 לאות הערכה מטעם הרמטכ"ל על הישגים יוצאי דופן בעלי חשיבות מכרעת לפעילות המבצעית של צה"ל. 

היחידה נודעת בחדשנות וביצירתיות הטכנולוגית והמודיעינית של אנשיה, במטרה להתמודד עם אתגרי המודיעין הרבים של מדינת ישראל. רבים מבוגרי היחידה נמצאים בעמדות מפתח במשק הישראלי ובצמרת תעשיית ההיי-טק הישראלית והם בעלי השפעה ציבורית משמעותית.
קהיליית המודיעין הישראלית

קהיליית המודיעין הישראלית

קהיליית המודיעין הישראלית היא קבוצת הארגונים העוסקים באיסוף ומחקר מודיעין בישראל. כחלק אינטגרלי מאמ"ן (אגף המודיעין בצה"ל), 8200 מהווה חלק משמעותי ביותר בקהיליית המודיעין הישראלית ועובדת בשיתוף פעולה עם המוסד, השב"כ, משרד החוץ, חיל האוויר, חיל הים והפיקודים השונים של צה"ל.
בסיסי יחידת 8200

בסיסי יחידת 8200

הבסיס המרכזי של היחידה נמצא בגלילות ובו ממוקמת מפקדת היחידה והמרכז הטכנולוגי של היחידה. קיימים בסיסים נוספים של היחידה ברחבי הארץ ואלו עוסקים בעשייה מודיעינית.
תפקידים ביחידה 8200

תפקידים ביחידה 8200

יחידה 8200 מונה אלפי חיילים ומפקדים בעלי תפקידים שונים ומגוונים, למשל:
  • מפתח תוכנה (Software Developer)
  • מפתח אוטומציה (Automation Developer)
  • בודק תוכנה (QA)
  • חוקר אבטחת מידע (Security Researcher)
  • אנליסט אבטחת מידע וסייבר (Cyber Security Analyst)
  • מומחי אבטחת מידע וסייבר (Cyber Security Expert)
  • מפתח ביג דאטה (Big Data Software Developer)
  • מדען דאטה (Data Scientist)
  • מתורגמנים עבור שפות שונות (ערבית, פרסית ועוד)
  • תפקידי מחקר מודיעיני שונים
עמותת בוגרי 8200

עמותת בוגרי 8200

עמותת בוגרי 8200 היא עמותה שהוקמה על ידי בוגרי היחידה במטרה לשמר את מורשת היחידה ולתמוך בפעילויות למען הקהילה והמדינה בתחומי הטכנולוגיה והיזמות. הכנסים אותם מארגנת העמותה באים במטרה לקדם את התקשורת בין חברי העמותה ומיועדים למטרות חיפוש עבודה ותמיכה ביוזמות עסקיות (הקמת סטארט-אפים).

בשנת 2011 הקימה העמותה את התכנית לקידום יזמות וחדשנות, אשר חזונה הוא מינוף רשת הבוגרים של היחידה אשר נמצאים במגוון תחומים ותפקידים בכירים במשק, לעזור ליזמים צעירים לממש את שאיפותיהם בתחום היזמות. התוכנית מקדמת יזמים ממגוון תחומי עיסוק, ביניהם ניתן למצוא את תחומי אבטחת המידע, האינטרנט, המובייל, האנרגיה הירוקה, המכשור הרפואי ועוד. במהלך התוכנית ניתנת ליזמים הזדמנות להשתתף באירועים שונים של תעשיית ההיי-טק וההון-סיכון בארץ, בהם מציגים את החברות שלהם למיטב המשקיעים במשק.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר