נשמח לעזור גם לך להצליח!

לוחם הגנה אווירית

לוחם הגנה אווירית

לוחם הגנה אווירית

לוחם הגנה אווירית זהו תפקיד המשתייך למערך ההגנה האווירית של חיל האוויר, ובמסגרתו מבצעים הלוחמים תפקידי לחימה בתחום ההגנה נגד מטוסים תוך שימוש במערכות נשק. הלוחמים עושים שימוש במערכות מכ"ם ואמצעי קשר, מזהים כלי טיס שנעים במרחב האווירי של מדינת ישראל ועוד.

הלוחמים במערך ההגנה האווירית מבצעים תפקידי לחימה בתחום ההגנה נגד מטוסים במערכות נשק כולל שילוב בצוות לוחם ושגרה מקצועית רציפה. מטרת העל של לוחמי הגנ"א היא לסכל איומים מהאוויר, ולכן עליהם להפגין דריכות מבצעית וחוסן אישי.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
תפקיד לוחם הגנה אווירית

תפקיד לוחם הגנה אווירית

במהלך שירותם ישולבו הלוחמים במערך ההגנה האווירית על שמי המדינה באמצעות הפעלת ציוד טכנולוגי מתקדם (מערכות מכ"ם, אמצעי קשר), זיהוי כלי טיס הנעים באוויר ועוד.

כמו כן, במהלך השירות מתקיימים אימונים ותרגילים הכוללים פריסת הכלים בשטח והעברתם ממקום למקום.
מיונים ללוחם הגנה אווירית

מיונים ללוחם הגנה אווירית

כדי להתקבל לתפקיד, יש להביע נכונות להשתלב במערך ההגנה האווירית בחיל האוויר ולדרג את התפקיד בעדיפות גבוהה. בנוסף, התפקיד מיועד לבעלי פרופיל רפואי 72 ומעלה, וכן למועמדים בעלי כושר הסתגלות לחיי שדה, יכולת עבודת צוות וכישורים טכניים. לוחמי הגנ"א נדרשים לחדות הבחנה ונחישות בעת ההגנה על המרחב האווירי של המדינה.

מועמדים שמתקבלים לתפקיד עוברים טירונות הכוללת שני חלקים עיקריים: בחלק הראשון הם עוברים טירונות במשך כחודשיים ומוסמכים לדרגת רובאי 03. בחלק השני של הטירונות מועברים תכנים מקצועיים והלוחמים נחשפים למערכות הנשק השונות. גם פרק זה נמשך כחודשיים. בתום שני חלקים אלו, מתקיים שבוע מעבר ובו לומדים הלוחמים על הגזרה אליה הם אמורים להשתבץ.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
אפשרויות השיבוץ

אפשרויות השיבוץ

השיבוץ הוא לאחת ממספר סוללות המערך המוצבות ברחבי הארץ, ביניהן: סוללת פטריוט יהלום, סוללת כיפת ברזל או סוללת חץ. מועמדים מתאימים יוכלו להתקדם לקורסי יירוט לאחר 8 חודשים בסוללה, שם יוכלו לרכוש ידע נרחב אודות מערכת הנשק ולהרחיב את הסמכות המקצועית שבידם.

אפשרות נוספת לקידום היא קורס פיקוד, המאפשר ללוחמים בעלי נתוני פיקוד לצאת לשלושה שבועות של הכשרה בבית הספר להגנה אווירית בדרום. נוסף על אלו, ניתן לצאת לקצונת הגנה אווירית ולשרת כמפקד פלוגה במערכות הנשק.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר