נשמח לעזור גם לך להצליח!

אריות הירדן

לוחמת בגדוד אריות הירדן

לוחמת בגדוד אריות הירדן

לוחמת אריות הירדן הוא שמו של תפקיד חדש בצה"ל שנפתח בפני בנות, המעוניינות לשרת כלוחמות בעקבות הקמתו של גדוד חי"ר קל מעורב – גדוד אריות הירדן.

מדובר בגדוד חדש, שהוקם ביולי 2015 במסגרתו משרתים לוחמים ולוחמות יחדיו, תוך ביצוע משימות מבצעיות ולחימה בטרור.
גדוד אריות הירדן - תפקידים

גדוד אריות הירדן - תפקידים

בין התפקידים אותם ממלאים הלוחמים בגדוד אריות הירדן הם תפקידי סיורי, מרדפים רגליים, מארבים, מרדפים רכובים ותצפיות. זהו הגדוד השני בצה"ל המשלב לוחמים ולוחמות, אחרי גדוד קרקל.

הלוחמות בגדוד, בדומה ללוחמי הגדוד, נדרשות להתחייב לשירות צבאי בן 32 חודשים וכן לבצע שירות מילואים פעיל.
מטרת גדוד אריות הירדן

מטרת גדוד אריות הירדן

הגדוד הוקם במטרה למנוע פעילות חבלנית עוינת באזור יהודה ושומרון ולהגן על גזרת בקעת הירדן והגבול המזרחי של מדינת ישראל. כמו כן, פועלים חיילי הגדוד באופן שוטף בלחימה בפשיעה חמורה, תוך שמירה על כבוד האדם וערכי השוויון ורעות הלוחמים.

הגדוד פועל בכפיפות לחטיבת הבקעה והעמקים בפיקוד המרכז, ומחליף את גדוד לביא של חטיבת כפיר שנסגר.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
אופי הגדוד

אופי הגדוד

הגדוד מהווה שחקן מרכזי באיסוף ויצירת תשתית ידע ומוכנות לשינויים המתרחשים בגזרה המזרחית של ישראל. לחיילי הגדוד כומתות בצבע ירוק בהיר (כמו זה של הנח"ל), נעליים אדומות ותג יחידה של חטיבת הבקעה.

לוחמים ומפקדים שסיימו את מסלול ההכשרה עונדים בנוסף סיכת לוחם על מדיהם.
הכשרת הלוחמות

הכשרת הלוחמות

הבנות בגדוד עוברות מסלול הכשרה המסמיך אותן לתפקד כלוחמות ברמת רובאי 07. בשלב הראשון עוברות הבנות במשך ארבעה חודשים אימון יסודות המעניק להן הסמכת רובאי 05, ולאחר מכן הן עוברות אימון מתקדם המזכה אותן בהסמכת רובאי 07.

ההכשרה מתקיימת בבסיס האימונים החטיבתי של חטיבת הצנחנים. במהלך ההכשרה הבנות רוכשות מיומנויות שונות, למשל: אימונים גופניים, קליעה בסוגים שונים של כלי נשק, תרגילי תנוע מבצעית בשטח, שדאות ועוד. הקבלה לגדוד מותנית באיתור קדם צבאי.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
אפשרויות קידום

אפשרויות קידום

הלוחמות יוכלו להתקדם אל עבר תפקידי הדרכה ופיקוד, למשל: קורס מ"כים חי"ר בבית הספר למכ"ים, אשר מזכה את הבנות בהסמכת רובאי 08 או קורס קצינות חי"ר המסמיך לרובאות 12.

כמו כן, קיימת אפשרות להמשיך לתפקידים נוספים, ביניהם: קצינת מבצעים בגדודי הלחימה, קורס צלפים, קורס חובשים, נהיגה מבצעית ועוד.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר