נשמח לעזור גם לך להצליח!

עבודה מועדפת

מה זה עבודה מועדפת?

מה זה עבודה מועדפת?

עבודה נדרשת הינה עבודה המזכה את החייל/ת המשוחרר/ת במענק בגובה של 9,550 ₪ נכון לדצמבר 2013 ואילך, בהתאם לתנאים הנדרשים על פי חוק הביטוח הלאומי.

לפי החוק, ישולם מענק לחיילים משוחררים משירות חובה או לבוגרי שירות לאומי ששרתו במשך שנתיים שעבדו בעבודה נדרשת במשרה מלאה, בהתאם לנהוג בענף בו החייל עובד.
תנאי זכאות לקבלת מענק

תנאי זכאות לקבלת מענק

על מנת לקבל מענק עבודה נדרשת על החייל/ת לעמוד בשלושה תנאים: הראשון, לעבוד בעבודה המוכרת כעבודה נדרשת לעניין תשלום המענק. השני, לעבוד תקופה מינימלית של שישה חודשים מלאים, והשלישי, זכאות לדמי אבטלה.

הזכאות לדמי אבטלה נדרשת רק ממי שהחל בעבודה הנדרשת לאחר יותר משנה מיום השחרור. חיילים משוחררים שעבדו פחות מחצי שנה רצופה עשויים להיות זכאים בתנאים מסוימים למענק חלקי בתנאי שעבדו בעבודה העונה על ההגדרה "עבודה מועדפת". 
סוגי 'עבודה מועדפת'

סוגי 'עבודה מועדפת'

ניתן לעבוד במפעלי תעשייה ובתי מלאכה בתחומים: מסגרות וריתוך, חרטות, כרסום, חייטות, תפירה, גזרנות ותפירת עור. כמו כן, ניתן לעבוד באתרי גידול חקלאיים ובתי אריזה וכן בטיפול באנשים עם מוגבלויות, בתחנות דלק, באתרי בניה, בבתי מלון ועוד. באופן כללי, ניתן לומר כי עבודות המזכות במענק הן כאלו שלא דורשות הכשרה מקצועית כלשהי.
 
במידה והנכם חיילים משוחררים ואינכם בטוחים האם העבודה תזכה אתכם במענק, מומלץ לפנות לסניפי הביטוח הלאומי ולוודא כי אכן העבודה מוכרת לצרכי מענק עבודה נדרשת. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
הגשת התביעה

הגשת התביעה

את התביעה רשאי להגיש החייל המשוחרר בכל אחד מסניפי המוסד לביטוח לאומי, לא יאוחר מ-42 חודשים מיום השחרור מהשירות הצבאי הסדיר.
 
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר