נשמח לעזור גם לך להצליח!

מש"ק/ית בקרה אווירית

תפקיד מש"ק בקרה אווירית

תפקיד מש"ק בקרה אווירית


מש"ק (מפקד שאינו קצין) בקרה אווירית זהו תפקיד במערך המבצעים והבקרה של חיל האוויר. תפקיד הבקר האווירי לזהות ולגלות תמונה אווירית של חיל האוויר במרחב האווירי של ישראל ומחוצה לה. במסגרת עבודתו לומד משק בקרה אווירית את התמונה האווירית, כך שניתן להציג בזמן אמת את כל כלי הטיס שבאוויר, תוך שימוש בנתוני מכ"מ (מגלה כיוון מרחק), מודיעין ומערכות מתקדמות.

המש"ק עובד באופן רציף מול קצין הבקרה בעמדה, מתריע ומסייע להבין ולבנות את התמונה האווירית בעת התרחשות קרבות אויר, משימות יירוט, תקיפה, חילוץ ובתעבורת כלי טייס במרחב מדינת ישראל. כמו כן, עבודתו כוללת הזנקת מטוסים נגד מטרות אוויריות מסכנות, המאיימות על מדינת ישראל וריבונותה.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
רכזי בקרה אווירית - קהל יעד

רכזי בקרה אווירית - קהל יעד

עבודת רכזי בקרה אווירית מוגדרת כמבצעית ומשלבת שגרת פעילות עמוסה ודורשת דריכות מבצעית תמידית. העבודה כוללת משמרות בכל ימי השבוע, לרבות חגים ושבתות.

בשל האחריות הרבה המוטלת על המש"קים הם נדרשים להפגין יכולות אישיות גבוהות, המתאימות לצרכים המבצעיים המורכבים.
הכשרת מש"ק/ית בקרה אווירית

הכשרת מש"ק/ית בקרה אווירית

קורס ההכשרה לתפקיד מש"ק/ית בקרה אווירית נמשך כ-11 שבועות בבסיס חיל האוויר בעובדה. לאחר מכן ישובצו ביחידות הבקרה, בבית הספר המתקדם לפיקוח ובקרה או ביחידת השליטה בבסיסי חיל האוויר ברחבי הארץ. לאורך השירות הצבאי יתקיימו באופן סדיר תרגילים המדמים תרחישים שונים, וזאת במטרה לשמור על כוננות מתמדת ומוכנות של הצוות לפעול בכל עת.

חיילים שאותרו להדרכה ישלימו הכשרה מבצעית ביחידות הבקרה ובסיומה ישובצו בבסיס עובדה כמפקדים בקורסים. מועמדים מתאימים יוכלו לצאת לקצונת בקרה או לקצונה במקצועות התעופה והמנהלה בכלל היחידות לפי שיקולי הצבא.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
תנאי קבלה - מש"ק/ית בקרה אווירית

תנאי קבלה - מש"ק/ית בקרה אווירית

הקבלה לתפקיד מתאימה לבנות ולבנות כאחד, בדגש על התנאים הבאים: 
  • פרופיל 64 ומטה לבנים, ללא הגבלת פרופיל לבנות
  • דירוג אשכול אחוד חיל האוויר בעדיפות גבוהה במנילה
  • מעבר כנס מיון ראשוני הכולל הסבר מפורט על התפקיד
  • זימון למבחני התאמה ממוחשבים בירפ"א
  • סיווג בטחוני 
מערך הבקרה האווירי בצה"ל

מערך הבקרה האווירי בצה"ל

על יצירת התמונה האווירית מופקד מערך הבקרה של חיל האוויר והוא ממונה גם על פיקוח התנועה האווירית במרחבי האווירי של ישראל. באחריות המערך לגלות ולזהות ניסיונות מטעם האויב לחדור למרחבה האווירי של מדינת ישראל והוא גם עוסק בהכוונת כלי הטיס המיירטים למטרות אוויריות.
 
מערך הבקרה האווירי של חיל האוויר כולל יחידות בקרה בהר מירון, מצפה רמון ובעל חצור כמו גם יחידות בקרה מקומיות הפזורות ברחבי הארץ. בראש כל יחידת בקרה ניצב מפקד בדרגת סגן אלוף. מפקד יחידות הבקרה הוא קצין בדרגת אלוף משנה, ובין אמצעי הבקרה ניתן למצוא בלוני תצפית מכ"מים קרקעיים. המכ"מים המתקדמים ממוקמים בתוך התקן מיוחד ומוסווה בשם "ראדום" שלא ניתן לזהות והם ממוקמים במרחק רב מגבולות ישראל.
 
באמצעות מערך הבקרה ניתן לגלות עצמים זרים בתוך ומחוץ למרחב האווירי של מדינת ישראל ובשל הטכנולוגיה המתקדמת והידע הרב שיש לצה"ל ולמדינת ישראל כמעט באופן בלעדי בעולם, החיילים ביחידות הבקרה האווירית יכולים להוות את "העיניים של המדינה" ובכך להשיג יתרון על האויב. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר