נשמח לעזור גם לך להצליח!

קורס נתיב - גיור לחיילים

מה זה גיור?

מה זה גיור?

תהליך הגיור פירושו קבלת האמונה של עם ישראל, הצטרפות לעם היהודי וקשירת חייו ועתידו של האדם להיסטוריה ולייעוד של עם ישראל. האנשים שפונים לשלב הגיור מגיעים מנקודות פתיחה שונות, כאשר לכולם מטרה אחת משותפת והיא להשתייך לעם היהודי באופן בלתי נפרד. פעמים רבות עולים חדשים שעומדים להתגייס לצבא או כאלו שכבר התגייסו לצבא מרגישים צורך לחזק את תחושת היהדות ומבקשים להתגייר.
 
בעקבות החלטת ממשלת ישראל ובשיתוף הסוכנות היהודית הוקם המכון ללימודי היהדות, המאפשר לאזרחי ישראל שאינם יהודים לקבל ליווי בתהליך הגיור וכן להעשיר את ידיעותיהם בנושאי היהדות וסביבה מלווה לכל אורך התהליך. הפרויקט מתקיים בשיתוף עם חיל החינוך והנוער בצה"ל, כאשר התכנית כוללת גם סיורים שבועיים, שבתונים, פעילויות בקהילה ועוד, וזאת תוך הדגשת הקשר האישי הניתן לחייל על ידי מדריכי הקורס המשקפים את גווני החברה בישראל.
מטרות הגיור

מטרות הגיור

נתיב הגיור לחייל מספק לאלפי חיילים מסגרת לחיזוק תחושת הזהות והשייכות לעם היהודי ולמדינת ישראל והחברה בה. במסגרת הגיור רוכשים החיילים ידע בתחומים שונים, ביניהם: היסטורית עם ישראל, מורשת ישראל, תרבות העם היהודי ועוד.

נוסף על אלו, הגיור חושף את המתגיירים למנהגי היהדות, אורח חיים יהודי, מנהגי השבת ומכין אותם לקראת תהליך הגיור.
למי מיועד קורס גיור?

למי מיועד קורס גיור?

הקורס מתקיים במסגרת צבאית בהתאם לתנאי השירות של החייל, והוא מיועד לכל חייל או חיילת שעלו ארצה וכן לחיילים שנולדו בארץ ואינם רשומים כיהודים ומבקשים להתגייר בזמן הצבא. הקורס מתבצע על חשבון השירות הצבאי וההשתתפות בו היא בגדר זכות הניתנת לחיילים ואין חובה לממשה.

חיילים ומועמדים לשירות ביטחון המעוניינים להצטרף לקורס גיור מתבקשים לפנות ללשכות הגיוס לקבלת פרטים נוספים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
תכני הלימוד

תכני הלימוד

תכנית הלימודים כוללת שישה נושאים עיקריים והם: תנ"ך, מחשבה ופילוסופיה יהודית, מעגל החיים ומעגל השנה, היסטוריה, ציונות ומעשה. את הקורס מעבירים מורים אזרחיים לצד מפקדים ומפקדות בוגרי קורס הוראה ופיקוד של חיל החינוך והנוער. הקורס הינו תנאי הכרחי על מנת להמשיך בתהליך הגיור הממלכתי וחיילים שירצו להמשיך בתהליך יזומנו לשני סמינרים באורך של כחודשיים.

לאורך הקורס יוכלו החיילים להביע עמדות ודעות וכן לשאול שאלות הקשורות לבירור הזהות האישית והלאומית, תוך שמירה על אוירה ידידותית ופתוחה. בסיום הסמינרים החיילים משובצים לתפקידם הצבאי ולאחר מכן יוכלו לגשת לבית הדין של הרבנות הצבאית.
קורסי נתיב

קורסי נתיב

הקורס הרגיל מתקיים בקרית מוריה בירושלים ובזכרון יעקב בתנאי פנימייה. אורך הקורס הוא שבעה שבועות. קורס נוסף נקרא "נתיב פתוח" והוא מיועד לחיילים הזכאים להקלות בתנאי השירות שלהם. קורס זה מתקיים בבתי החייל בחיפה, בבאר שבע ובתל אביב ואורכו עשרה שבועות. אפשרות נוספת היא קורס "נתיב איתן", המיועד לחיילים בתחילת שירותם הצבאי.

חיילים המעוניינים לעבור גיור כבר בתחילת שירותם הצבאי יעברו טירונות וקורס בבסיס מחווה אלון שליד כרמיאל. משך קורס זה הינו שישה עשר שבועות.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר