נשמח לעזור גם לך להצליח!

צו ראשון לחרדים

שילוב חרדים בצה"ל

שילוב חרדים בצה"ל

נושא גיוס חרדים לצה"ל הינו נושא טעון במיוחד בחברה הישראלית. עם זאת, בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר נכונות מצד אנשי המגזר החרדי להתגייס לצה"ל, להשתתף בנטל ולהשתלב בסופו של דבר בשוק התעסוקה כדי לפרנס את עצמם ואת משפחתם.

יחד עם זאת, נושא שילובם של החרדים בחברה מצריך לא מעט רגישות והבנה של מערכת אמונותיהם ומנהגיהם. על כן, כל נושא גיוס החרדים לצה"ל כרוך בהתאמות שנעשו במיוחד עבורם, וזאת במטרה להביא לשילוב אופטימאלי שלהם בצבא.
תחנות למלש"ב החרדי

תחנות למלש"ב החרדי

החל משנת 2012 מלש"בים בני המגזר החרדי עוברים כמעט את אותה שרשרת תחנות בצו הראשון, הכוללת תחנת אימות נתונים, תחנת מבחנים פסיכוטכניים, תחנת בדיקות רפואיות ובדיקות שתן (ליום ההתייצבות מומלץ להביא תוצאות של בדיקת שתן כללית כדי לחסוך בזמן ולהימנע מבדיקה בלשכת הגיוס). הבדל מרכזי אחד בין מלש"בים בני המגזר החרדי לשאר המלש"בים הוא שמלש"בים חרדים לא יעברו בתחנת הראיון האישי.

בנוסף על האמור, בתוך כל תחנה נעשות התאמות כך שהמפגש עם מערכת הביטחון והתכנים העולים במהלך יום המיונים יותאמו לעולם התוכן של המלש"בים החרדים. שימו לב כי ההתאמות שיפורטו בהמשך, כמו גם ויתור על תחנות מסוימות, ייעשו רק במידה שהמלש"ב ממשיך בלימודיו התורניים. מלש"ב שאינו ממשיך בלימודיו התורניים נדרש לבצע את הנדרש ממנו בצו הראשון כמו כל מלש"ב רגיל.
התאמות למלש"בים חרדיים

התאמות למלש"בים חרדיים

מלש"בים בני המגזר החרדי יהיו זכאים לקבל התאמות כך שניתן יהיה להפיק את כלל הנתונים הדרושים מהם בצורה אופטימאלית. לשכות הגיוס בישראל מתאמות, לעיתים, מול רבני הישיבות, מהן מגיעים המלש"בים החרדים לימי המיון, ומארגנות להם ימי מיון מרוכזים. אין הדבר אומר שלשכת הגיוס תהיה מיועדת למלש"בים חרדים בלבד, אולם הם יוכלו להגיע יחד ולעבור את אותה שרשרת תחנות מותאמת. כמו כן, מלש"ב חרדי אשר ירצה להגיע בלוויית רב הישיבה שלו, יוכל לעשות כן בתיאום מראש אל מול לשכת הגיוס ורק בהינתן אישור בכתב או בעל פה מלשכת הגיוס.

גם בתוך התחנות השונות יזכו החרדים להתאמות. כך למשל, את הבדיקות הרפואיות האינטימיות שלהם יוכלו מלש"בים חרדים לעבור אצל הרופא האישי שלהם בקהילה במקום בלשכת הגיוס. בתחנת אימות הנתונים, בעת שנבחנת רמת הדיבור של המלש"ב, במקום להישאל על סיטואציה יומיומית של צפייה בסרט או צפייה בתכנית ריאליטי, יישאל המלש"ב החרדי על נושאים הקרובים לעולם התוכן שלו ולחוויותיו היומיומיות. התאמה נוספת שיוכלו מלש"בים חרדים לקבל תהיה באפשרות לעבור את ראיון ההתאמה לשירות מול מאבחן פסיכוטכני ולא מול מאבחנת. עם זאת, חשוב לציין כי ברוב המקרים הדבר לא יתאפשר, מאבחנות פסיכוטכניות בלבד תוכלנה לקבלם. במקרים כאלה תתאפשר השארת דלת החדר פתוחה לכל אורך הריאיון.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מה להביא לצו הראשון?

מה להביא לצו הראשון?

הביאו איתכם את שובר הנסיעה שנשלח אליכם בדואר. כמו כן, זכרו להביא תעודת זהות, את צו ההתייצבות, אבחונים דידקטיים במידה ויש (מוטב שתשלחו אותם מראש על מנת שתוכלו לקבל את ההקלות להן אתם זכאים במבחנים הפסיכוטכניים), שאלון רפואי מלא וחתום על ידי הרופא המטפל, אישורים רפואיים לגבי מחלות ואשפוזים במידה וישנם ובדיקת שתן כללית. למרכיבי משקפיים – יש להביא בדיקת חדות ראייה.

בנוסף, זכרו להביא עמכם פרטים על קופת החולים, פרטים אישיים של ההורים (שמותיהם, מספרי תעודת הזהות שלהם ושנת הלידה שלהם), דרכון זר (במידה ויש ברשותכם) ואישורים על לימודים עיוניים ומקצועיים. אם יש ברשותכם כתובת דואר אלקטרוני, הביאו אותה עמכם. במידה ואין ברשותכם, מומלץ לפתוח כתובת כזו טרם ההתייצבות, על מנת שתוכלו לקבל מידע באמצעות האינטרנט באופן ישיר.
תכניות לחרדים בצה"ל

תכניות לחרדים בצה"ל

מועמדים לשירות ביטחון אשר יבחרו להפסיק את לימודיהם בישיבה לצורך תעסוקה ופרנסה, יוכלו להשתלב באחד משני מסלולי שירות המותאמים למתגייסים מהציבור החרדי: תכניות שח"ר (שילוב חרדים בצבא) ותכנית נצח יהודה (הנח"ל החרדי). השירות בכל אחד מהמסלולים מופרד מנשים, מאפשר לחיילים ליהנות משירות מזון בכשרות מהדרין, מתפילות קבועות כחלק מסדר היום, מימי עיון תורניים וממפקדים המכירים בצרכיהם המיוחדים של החיילים ומוכשרים להתמודד עמם.

שימו לב כי לתכנית נצח יהודה ניתן להצטרף מגיל 18 ומעלה, ואילו לתכניות שח"ר השונות ניתן להצטרף מגיל 22 עד 28. כמו כן, תלמידי ישיבות לאומיות במעמד "תורתו אמונתו" בגילאי 22-28 זכאים להצטרף לתכניות "נצח יהודה" ולתכניות שח"ר השונות. בנוסף, חשוב לדעת שקיים מוקד פניות לחיילים חרדים, אליו ניתן לפנות בכל שלב, החל משלב ההתעניינות ועד לשלב השירות הצבאי עצמו.

מוקד פניות לחיילים חרדים: 03-5698899.

חשוב לזכור, כי חיילים משוחררים או בוגרי שירות לאומי יוכלו ליהנות ממגוון מלגות לימודים לתואר ראשון וכן ממגוון הטבות לחיילים משוחררים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר