נשמח לעזור גם לך להצליח!

לוחם גולני

חטיבת גולני

חטיבת גולני

חטיבת גולני הוקמה בפברואר 1948 והופקדה להגן על צפון-מזרח הארץ, לאחר שחטיבת לבנוני של ההגנה התפצלה. החטיבה הינה חטיבת חיל רגלים סדירה בצה"ל והיא כפופה לעוצבת געש שהשתתפה בכל מלחמות ישראל.

לחיילי גולני כומתה בצבע חום, המסמל את הלוחמים הראשונים של החטיבה שהיו עובדי אדמה, ועליה סמל חיל רגלים. החיילים נועלים נעליים צבאיות בצבע שחור וסמלה הוא עץ זית עם שורשים עמוקים מאוד. צבעי דגל החטיבה הינם ירוק וצהוב והם מסמלים את שטחי הלחימה בצפון ובדרום הארץ.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
קבלה לגולני אחרי צו ראשון

קבלה לגולני אחרי צו ראשון

כדי לשרת בגולני על המועמדים לשירות ביטחון להיות בעלי פרופיל רפואי 97 או 82 ללא סעיפים פוסלי חי"ר. בנים יחידים נדרשים להציג ללשכת גיוס אישור מההורים לשרת ביחידת שדה. השיבוץ מתבצע לא רק על סמך הכשירות הגופנית של המלש"ב, אלא גם על סמך נתוני האיכות שלו, לרבות קב"א ושנות השכלה.

נוסף על כך, כדי להתגייס לגולני המועמדים נדרשים להביע מוטיבציה גבוהה לשרת בחטיבת גולני באמצעות שאלון ההעדפות. יש לדרג את חטיבת גולני בעדיפות הראשונה ולסמן כי המועמד מוכן לשרת כלוחם ביחידות שדה בדירוג גבוה.
הכשרת לוחם בגולני

הכשרת לוחם בגולני

על מנת להפוך ללוחמים בגולני על הלוחמים לעבור הכשרה של עשרה חודשים במהלכה יוקנו להם הכלים והיסודות הנדרשים על מנת לתפקד בשדה הקרב. תכני ההכשרה מגוונים והם נועדו להקנות לחיילים את מסורת החטיבה ואת המוטיבציה להילחם ולתפקד במהלך שירותם הצבאי. חטיבת גולני ידועה באופייה הייחודי של חייליה ובנכונותם הגבוהה לפעול ולדבוק במשימה בכל מצב.

בסיום ההכשרה החיילים מוסמכים לתפקד כלוחמים מהשורה ומצטרפים ללוחמים הוותיקים. גדודי חטיבת גולני אינם ממוקמים בבסיס קבוע, ולכן הם בולטים ביכולתם להסתגל לתנאי מחיה שונים ולפעילויות מגוונות בכל הגזרות המבצעיות. לאורך השירות הצבאי הלוחמים עוברים פרקי תעסוקה מבצעית ואימונים וזאת במטרה לשמור על כשירותם למלחמה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
גדודי גולני

גדודי גולני

ביחידת גולני מספר יחידות כאשר לכל אחת תחום פעולה וייעוד מבצעי שונה. בראשית ימיה הוקמו בחטיבה ארבעה גדודים שהיו אחראים כל אחד על גזרה שונה: אלון, ברק, גדעון ודרור. בעקבות שינויים במבנה צה"ל ולאחר מבצע קדש בשנת 1956 חטיבת גבעתי הפכה לחטיבת מילואים והגדוד הראשון שלה, גדוד 51, עבר לחטיבת גולני, ומכאן גם שמו – גדוד 51, גדוד הבוקעים הראשון.

גדוד 12 – ברק
גדוד זה מוכר בעיקר בעקבות לחימתו בעין גב, ובמתחם צמח במלחמת העצמאות. הגדוד כבש את תל פאחר בששת הימים והשתתף גם במבצע ליטאני בשנת 1978 ובמבצעים נוספים רבים ביניהם: חומת מגן ומבצע דרך נחושה.
 
גדוד 13 – גדעון
גדוד זה נקרא כך על שם הדמות המקראית גדעון שהייתה שופט ומצביא. מספר הגדוד מסמל את היותו השלישי בחטיבת גולני 1 בזמן הקמתה. הגדוד לקח חלק במבצע חורב ובמבצע "אסף" שהתקיים במלחמת העצמאות, השתתף במלחמת יום הכיפורים ובמלחמת ששת הימים ועוד.

גדוד 51 – הבוקעים הראשון
גדוד זה השתייך בעבר לחטיבת גבעתי ומאז 1956 חבר לחטיבת גולני. גדוד זה היה הראשון לפתוח את הדרך לנגב במבצע "יואב" והוא ידוע בפעילותו הצבאית הקרבות לכיבוש רפיח וקרב תל-עזזיאת במלחמת ששת הימים. בנוסף, הגדוד לקח חלק במלחמת יום הכיפורים, במבצע ליטני ובמבצעים נוספים. 
יחידות חטיבתיות

יחידות חטיבתיות

סיירת גולני
סיירת גולני המכונה גם "הנמר המעופף" והיא יחידת העילית של חטיבת גולני ופיקוד הצפון. הסיירת מתמקדת בלוחמה  בטרור, בניווט, בחדירה לשטחי האויב וכו'. ההכשרה למסלול זה משלבת קורסים מקצועיים ייחודיים וחייליה מציגים יכולות לחימה גבוהות.
 
יחידת אגוז
יחידה זו הוקמה מחדש בשנת 1995 ומטרתה העיקרית הינה לוחמת גרילה בלבנון. חיילי היחידה עוברים אימונים והכשרות לבצע ניווטים, לחימה בשלג, לוחמה בסבך, לבצע מארבים ואף להתמודד עם טרור. חברי הצוות ביחידה מגובשים מאוד והם משרתים יחד עד לשחרורם. גם ביחידה זו מתקיימים באופן שוטף אימונים והכשרות מקצועיות על מנת לשמור על כשירות מתמדת.
 
פלוגת העורב – פלנ"ט
פלוגה זו עוסקת בהפעלת אמצעים ללחימה נגד טנקים וכלים משוריינים. בזמני לחימה החיילים נושאים על גבם את הטילים, ולכן נדרשים לכושר וסיבולת גופנית גבוהים מאוד. חיילי היחידה פועלים בצוותי לחימה קטנים ולא פעם נדרשת יכולת עבודה עצמאית. היחידה הינה קטנה, ולכן חבריה מגובשים מאוד והיא נחשבת לאיכותית.

פלוגת ההנדסה – פלחה"ן
פלוגה זו מתמחה בפריצה הנדסית ובנטרול תעלות נגד טנקים ומיקוש. הפלחה"ן (פלוגת ההנדסה החטיבתית) היא הכוח הקדמי הפורץ את מערכי האויב והחיילים נושאים על גבם ציוד מיקוש כבד וכן ציוד לפריצה ולכן ישנה הקפדה על כושרם הגופני. במהלך שירותם הצבאי עוברים החיילים הכשרות מקצועיות שנועדו לשמור על כושרם ועל יכולתם לתפקד כלוחמי חי"ר. גם החיילים בפלוגה זו מגובשים מאוד ופועלים בקבוצות קטנות ונחשבים לאיכותיים מאוד.

פלחי"ק
פלוגת הקשר החטיבתית אחראית על תפעול מערכות השליטה והקשר החטיבתיות ועל האבטחה האישית של מפקד החטיבה וליוויו בכל פעולותיו בלחימה. על מנת לבצע את תפקידיה חיילי הפלוגה עוברים קורסים מקצועיים והכשרות נוספות.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר