נשמח לעזור גם לך להצליח!

עיתונאי צבאי "במחנה"

עיתון "במחנה"

עיתון "במחנה"

עיתון "במחנה" הוא עיתון שמודפס במתכונת שבועית לחיילי וקציני צה"ל בשירות חובה כמו גם למשרתים בקבע. העיתון הינו השבועון הרשמי של צה"ל והוא השבועון הוותיק בארץ. חיילים אשר משובצים למערכת העיתון יכולים לעסוק במגוון תפקידים, ביניהם: כתב מגזין, כתב חדשות, מפיק, מש"ק ארכיון, צלם, גרפיקאי ועוד.

הכתב הצבאי במחנה אחראי על סיקור הפעילות של חיילי ומפקדי צה"ל, תוך שהוא עצמו נוכח במבצעים ובתרגילים שנערכים. על כתפי הכתב הצבאי מונחת אחריות רבה, שכן עליו לסקר את הידיעות הרלוונטיות והמעניינות ביותר, ובמקביל להכין כתבות עומק שעוסקות בנושא צבאי ספציפי, לראיין מפקדים בכירים ולתאר כיצד נראה יום שגרתי ביחידות השונות בצה"ל. הכתב יוצא לשטח עם צוות מקצועי בהתאם לסוג הכתבה אותה הוא מפיק, ולאחר שנאספים מספיק חומרים הכתב שב למערכת העיתון, כותב ומעבד את החומרים ולאחר מכן שותף לתהליך ההפקה של הכתבה עד לשלב בו העיתון יוצא לאור.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
אל תגיע לא מוכן לצו ראשון!
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
מיונים לעיתון "במחנה"

מיונים לעיתון "במחנה"

כדי להתקבל לתפקיד עיתונאי צבאי בעיתון במחנה, המועמדים לשירות ביטחון נדרשים לסמן בעדיפות גבוהה את אשכול תפקידי הווי ותקשורת, אשר כולל בתוכו תפקידים רבים, ביניהם: עיתונאי צבאי, שירות בגלי צה"ל, שירות במחנה, תזמורת צה"ל, הפקת סרטי וידאו, להקות צבאיות, תיאטרון צה"ל ועוד. מועמדים שיימצאו מתאימים על סמך נתוניהם האישיים שהופקו במהלך הליך הצו הראשון יאותרו ויקבלו זימון ליום מיונים בכנס דוברות ומידע.

במסגרת המיונים ייבחנו המועמדים לשירות ביטחון במבחני ידע כללי ועיתונות. לאחר מכן יישלחו זימונים לימי מיון נוספים במערכת העיתון, ובמסגרתם יצטרכו המועמדים להתנסות בכתיבת ידיעה חדשותית, לעבור ראיון אישי וכן להשתתף במבחני סימולציה עיתונאיים ולאחר מכן תתקיים ועדת קבלה. רק מועמדים שיעברו בהצלחה את הליך המיונים הקפדני ישובצו לתפקידים השונים בעיתון במחנה.
שיבוץ ואופי השירות

שיבוץ ואופי השירות

  עבודת הכתב מתבצעת בשעות לא שגרתיות של היום, והעבודה עצמה הינה מרתקת ומעניינת. חיילים שזוכים לשרת בעיתון "במחנה" נהנים משירות יוצא דופן, המאפשר להם להיחשף לסיפורים יוצאי דופן ולמבצעים ופעולות שלא כל חייל נחשף אליהם. בנוסף, בוגרי המסלול משתלבים בעולם התקשורת ובכך צוברים יתרון בבואם להשתלב בשוק העבודה.

חיילות המתקבלות לתפקיד נדרשות להתחייב לשירות חובה באורך שלוש שנים וכן לבצע שירות מילואים פעיל. השירות מתקיים במערכת העיתון שממוקמת בתל אביב, כאשר היציאות הן על בסיס יום יומי. בחלק מהכתבות העיתונאים נדרשים לצאת לשטח וללון בבסיסי צה"ל השונים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
הגבלות

הגבלות

למעשה, העיתונאי הצבאי אחראי על הבאת הידיעות המעניינות והרלוונטיות ביותר. על אף שלעיתונאי הזכות לחופש הביטוי, הידיעות אותן מעביר העיתונאי הצבאי עוברות פיקוח הידוע בשם – צנזורה צבאית. הצנזורה הצבאית אחראית על מניעה של הדלפת ידיעות בנושאים העוסקים בביטחונה של מדינת ישראל, והיא פועלת מטעם אגף המודיעין בצה"ל.

עיתונאי אשר עובר על החוק ומפרסם ידיעה סודית תוך כוונה לפגוע בביטחונה של מדינת ישראל או בשמו הטוב של צה"ל עלול לעמוד לדין פלילי. 
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר