נשמח לעזור גם לך להצליח!

משגיח כשרות

תפקיד משגיח כשרות בצבא

תפקיד משגיח כשרות בצבא

משגיח כשרות הוא אדם שתפקידו לפקח על שמירת הכשרות בחדרי אוכל, מטבחים, בתי מלון, בתי חולים, מסעדות, מפעלים המייצרים מזון ועוד. משגיחי הכשרות כפופים לרבנות הראשית, לבד"צ ולאיגודי השגחה נוספים.

באחריות משגיח הכשרות לתת הכשר למקום המספק מזון, והוא מקבל כתב מינוי מראש מחלקת הכשרות ועוקב אחר הסחורה הנכנסת אליו ועל דרכי העבודה במקום.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
הרבנות הצבאית

הרבנות הצבאית

הרבנות הצבאית היא הגוף הצבאי שצה"ל הסמיך להיות הסמכות הדתית הגבוהה ביותר בצבא, ובנוסף היא מספקת ייעוץ לרמטכ"ל בענייני דת. הרבנות הצבאית פועלת בתיאום עם ראש אגף כוח אדם, ובכל יחידה בצה"ל ישנו נציג מטעם הרבנות הצבאית בהתאם לחוק. נציגי הרבנות הצבאית אחראים לספק את צרכיהם הדתיים של החיילים ביחידה, לרבות: תפילות, כשרות, נישואין, טיפול בחללים ועוד.

נציגות נוספת מטעם הרבנות הצבאית היא רב צבאי, המשמש חלק אינטגרלי מסגל המטה של הגדוד. בשנים האחרונות הרבנות הצבאית עברה שינויים רבים, וקיימת עלייה במבקשים להצטרף לשירותיה.
תקופת ההכשרה

תקופת ההכשרה

משגיחי הכשרות עוברים קורס מכ"שים (משגיחי כשרות) אשר נפרש על פני כשלושה שבועות. מטרת הקורס הינה הקניית ידע בנושאי דת ועל אודות נוהלי עבודה מעשית לחיילים. משגיח הכשרות הוא חייל בחובה או חייל בקבע (נגד), שתפקידו לפקח על עבודת הכשרות המבצעת במטבח היחידה.

המשגיח עוסק בעבודות כשרות ומוודא כי היחידה אכן פועלת בהתאם להנחיות מטעם הרבנות הצבאית. משגיח כשרות פועלים ברמת החטיבה, הגדוד, האוגדה או הפיקוד.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
עבודת משגיח הכשרות

עבודת משגיח הכשרות

משגיחי הכשרות והרבנות הצבאית מוודאים כי כל חומרי הגלם והמוצרים המנופקים לבסיסי צה"ל בכל רחבי הארץ, לרבות מוסדות הביטחון וגופים אזרחיים שעובדים עם צה"ל הינם כשרים.

בדיקת הכשרות מתבצעת מתוך נכונות לדאוג לרווחת החייל ולאפשר לו לממש את זהותו כיהודי לצד היותו חייל בצבא ההגנה לישראל. ההשגחה הינה קפדנית ורציפה לאורך השנה, כאשר משגיח הכשרות מקפיד על אכיפת תקנות הרבנות הצבאית ונוכח על מנת לספק מענה לצרכי הדת של החיילים.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר