נשמח לעזור גם לך להצליח!

יחידת לוט"ר

בית הספר ללוחמה בטרור

בית הספר ללוחמה בטרור

יחידת לוט"ר היא למעשה בית הספר ללוחמה בטרור אשר מכשיר לוחמים ללוחמה בטרור, קליעה וצליפה. יחידת הלוט"ר מכשירה לוחמים במגוון תחומי לחימה, כגון: צליפה, הסוואה, טיפוס, גלישה ועוד.

היחידה איננה מוגדרת כיחידה לוחמת, אך חייליה הינם בעלי ההכשרה המקצועית ביותר בתחום זה ופעמים רבות הם מצטרפים לפעילות מבצעית באזור יהודה ושומרון ומשתתפים גם בזמני מלחמה.
איך מתקבלים ליחידת לוט"ר?

איך מתקבלים ליחידת לוט"ר?

במסלול זה הלוחמים מוכשרים להילחם בטרור, כאשר המסלול נפתח פעמיים בשנה בחודשים מרץ ונובמבר. לוחמים שהתגייסו לחטיבת כפיר רשאים להשתתף בגיבוש הממיין ללוט"ר.

הכשרת החיילים אורכת כשנה וחודש ובסיומה החיילים מוכשרים ברמת רובאי 08.
לוחמי לוט"ר - מסלול הכשרה

לוחמי לוט"ר - מסלול הכשרה

את תחילת הטירונות עוברים החיילים לצד חיילי חטיבת כפיר ומשם הם ממשיכים לטירונות יחידה, תוך התמחות במגוון נושאים, למשל: ירי במגוון אמצעי לחימה, קרב מגע, לוחמה בשטח בנוי (לש"ב), ניווטים ועוד.

בהמשך הלוחמים ממוינים לאחד מהמקצועות: פורצים, צלפי לוט"ר ולוחמי גובה, ולקראת סוף המסלול מוקנים להם תכנים של הדרכה ופיקוד והם עוברים לשרת במדורים השונים וכן משתתפים בפעילות מבצעית בגזרות השונות בארץ, ובמיוחד באזור יהודה ושומרון.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
הקמת היחידה

הקמת היחידה

יחידת לוט"ר הוקמה בשנות השבעים על ידי עמוס קוצר בעקבות חטיפת מטוס סבנה בשנת 1972, רצח התלמידים במעלות בשנת 1974 ואירועי טרור נוספים שחיזקו את הצורך הממשי בתגובה לפעילות טרור כנגד ישראל. את תורת הלחימה מרכז, מפתח ומלמד בית הספר ללוחמה בטרור הנמצא כיום במתקן אדם. בבית הספר מועברת ההכשרה המיוחדת הנדרשת לכל יחידות צה"ל, כאשר היחידה הינה יחידת הכשרה התנדבותית.

בראש היחידה ללוחמה בטרור עומדת מרכז הטסה והכשרות מיוחדות "מרהו"ם" ובראשו קצין בדרגת סגן אלוף. לחיילי היחידה כומתה אדומה עם סמל חי"ר. בשנת 2003 צורפו ליחידה גם מדורי קליעה וצליפה בצה"ל וזאת במטרה ליצור את "בית הספר ללוחמה בטרור, קליעה וצליפה". בהמשך צורף ליחידה גם מדור אפ"ק (אבטחה, פריצה, קופים), כאשר כל המדורים פועלים בשיתוף פעולה עם גופי ביטחון שאינם שייכים לצה"ל וכן מקיימים אימונים משותפים עם יחידות מצבאות זרים, ביניהם צבא ארצות הברית.
מבנה יחידת לוחמה בטרור

מבנה יחידת לוחמה בטרור

היחידה מורכבת ממספר מדורים:

מדור לוט"ר – עוסק בגיבוש ובחינת תורת הלחימה הצבאית ללוחמה בטרור, והוא מכשיר את הלוחמים לירי באקדח בשילוב הדרכה והכשרה ללוחמת גובה, ואלו זיכו את לוחמיו בכינוי "קופים". למדור זה מצטרפים לוחמים בוגרי מסלול לוחמה בטרור.

מדור צלפים – במדור זה מרוכז הידע בכל הנוגע לאמצעי לחימה, תחמושת ותורת הצליפה. במדור משרתים מדריכים ומדריכות שהוסמכו לתפקד כמ"כים ומדריכות חי"ר שעברו קורס מדריכות צליפה. המדריכים במדור הינם נופלי מסלול לוט"ר או כאלו שפרשו משירות קרבי באחת מחטיבות חיל הרגלים והצטרפו לקורס ההדרכה. כמו כן, במדור זה נמצאים גם בוגרי מסלול לוחמה בטרור שאחראים על תחום צליפת לוט"ר.

מדור קליעה – במדור זה מכשירים את לוחמי צה"ל באמצעי לחימה, נשק קל, תחמושת ותורת הקליעה. החיילים במדור זה רוכשים ידע על אודות ירי ברובי סער, מקלעים ומטולי רימונים. במדור משרתים מדריכים שהפסיקו את שירותם הקרבי בחטיבת חי"ר ומדריכות חי"ר שעברו קורס מדריכות קליעה.

מדור אפ"ק – מדור זה עסק בתחילת דרכו בתחומי האבטחה, הפריצה ו"קופים" (אפ"ק), ועם הזמן נוספו לו תחומים נוספים, ביניהם: ההסוואה וטג"ח (טיפוס, גלישה וחילוץ). כיום תחום האבטחה כבר איננו פעיל, אך בעקבות מבצע "צוק איתן" הוקם תחום נוסף הנקרא – "לת"ק" שפירושו – לוחמה תת קרקעית. בשאר התחומים עוסקים לוחמי היחידה בהדרכת פריצה קרה, תורת ההסוואה, בחינת אמצעי הסוואה לשימוש עתידי בצה"ל ועוד.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר