נשמח לעזור גם לך להצליח!

משמר הגבול

מה זה מג"ב?

מה זה מג"ב?

משמר הגבול או בשמו המוכר יותר, מג"ב, הוא הזרוע המבצעית והאיכותית של המשטרה שייעודה הינו טיפול באתגרים ובמשימות מורכבות, והוא מכונה גם "האגרוף המבצעי הלוחם של המשטרה".

לוחמי משמר הגבול דואגים לביטחון הפנים של תושבי ומדינת ישראל ולוחמים בפשיעה, תוך סיוע למשטרה ושמירה על הסדר הציבורי.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
מטרות יחידת מג"ב

מטרות יחידת מג"ב

יחידת משמר הגבול מובילה במלחמה בטרור ובהגנה על העם, וחייליו הינם בעלי יכולת מבצעית גבוהה ונרתמים למשימות לאומיות תוך תרומה משמעותית לחברה, לרבות סיוע בקליטת עלייה, טיפול בהפרות סדר, לחימה בפשיעה חמורה ועוד.

משמר הגבול שם לעצמו למטרה להכשיר את חייליו על הצד הטוב ביותר, כך שיוכלו להוות את חוד החנית בהגנה על ביטחון הפנים של מדינת ישראל ותושביה, תוך שמירה על ערכי הדמוקרטיה ובכפוף לשלטון החוק.
תנאי קבלה למג"ב - בנים

תנאי קבלה למג"ב - בנים

מועמדים לשירות ביטחון המבקשים להצטרף לשירות במג"ב (משמר הגבול) להציג אישור רפואי של ועדה רפואית ליחידות שדה בצה"ל, המעידה על כשירות רפואית ופרופיל 82 ומעלה. כמו כן, נדרשים המועמדים לשלוט בשפה העברית ולהיות חסרי רישום פלילי. המועמדים צריכים לקבל את אישורו של קב"ט (קצין ביטחון) של מג"ב. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
תנאי קבלה למג"ב - בנות

תנאי קבלה למג"ב - בנות

מועמדות לשירות ביטחון שמעוניינות להיות חלק מיחידת מג"ב נדרשות להביע רצון להתנדב למסלול לחימה ביחידה. כמו כן, המועמדות עוברות מיון לוחמות מג"ב שהוא מעין גיבוש בטרם גיוסן לצה"ל.

לאחר מכן יתבקשו המועמדות להציג אישור רפואי ופרופיל 82 ומעלה, המעידים על יכולתן הפיזית לשרת בתפקיד לחימה. בדומה למועמדים לשירות ביטחון, גם הבנות נדרשים להיעדר רישום פלילי, ידיעת השפה העברית וקבלת אישור להצטרף מקב"ט מג"ב.
הכשרה ואופי השירות

הכשרה ואופי השירות

לאחר קבלת השיבוץ ליחידה המועמדים מתגייסים ועוברים לתפקד כלוחמים ולוחמות ביחידות המבצעיות. שוטרי משמר הגבול נחשבים לשוטרים לכל דבר וחלות עליהם פקודות המטכ"ל, בדומה לשאר החיילים בצה"ל. השוטרים עוברים הכשרה זהה לזו שעוברים החיילים הקרביים וכן הכשרה נוספת של איש משטרה, על מנת שיהיו בידיהם הכלים והידע הנדרשים על מנת לפעול ולהתמודד עם נושאי שיטור שונים.

בהמשך השירות ישנה אפשרות לצאת לקורסים מתקדמים בהתאם להתאמת החייל/ת לתפקיד. השירות במג"ב מקנה לחייליו נסיעה חינם בתחבורה ציבורית, טיפול רווחתי מקיף ועוד.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר