נשמח לעזור גם לך להצליח!

לוחם נח"ל

על חטיבת הנח"ל

על חטיבת הנח"ל

חטיבת הנח"ל נקראת גם חטיבה 933 והיא משמשת כחטיבת חיל רגלים סדירה בצה"ל, שעובדת בכפיפות לעוצבת הפלדה והיא פועלת ממלחמת לבנון הראשונה (שנת 1982) ועד היום. שם החטיבה נח"ל פירושו – נוער חלוצי לוחם, ומקורו מגיע מגרעיני הנח"ל שהוקמו בראשית הקמתה של מדינת ישראל. לאורך השנים חברי החטיבה היו גם חיילים מכלל הציבור, שאינם קשורים לתנועת ההתיישבות ולגרעינים, אך שמה של החטיבה נשאר חטיבת הנח"ל. 

לחיילי חטיבת הנח"ל כומתה בצבא ירוק בהיר כסמל להתיישבות ולחקלאות, נעליים אדומות וסמל היחידה היא סמל חיל רגלים. תג היחידה מורכב מחרב, מגל וחיטה המסמלים את ההגנה, עבודת האדמה והחלוציות. החיצים בתג מסמלים את גדודי החטיבה: שחם, גרניט, בזלת וגדס"ר (גדוד סיור).

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
קבלה לנח"ל

קבלה לנח"ל

כדי להתקבל לנח"ל, על המועמד לשירות ביטחון לדרג בשאלון ההעדפות שנשלח אליו את חטיבת הנח"ל בעדיפות גבוהה.

כמו כן, נדרשים המועמדים להיות בעלי פרופיל רפואי העונה לדרישות החטיבה, ללא סעיפים פוסלים.
מסלול הכשרת לוחם נח"ל

מסלול הכשרת לוחם נח"ל

הכשרת הלוחם בחטיבת הנח"ל כוללת בשלב הראשון טירונות באורך ארבעה חודשים המהווה את ההכשרה הבסיסית ללוחם. לאחר הטירונות מתקיים אימון מתקדם במשך חודשיים וחצי בבסיס נחל קריות ולאחר ביצוע תרגילי פלוגה בשטח פתוח ובנוי, ומסע למצדה, מוענקת ללוחמים סיכת לוחם. הענקת הסיכה מהווה אישור רשמי לעליית הלוחמים לגדודים ולהשתתפותם בפעילות המבצעית.
 
חיילים שממשיכים לתפקיד לוחמים ביחידות סיור עוברים הכשרה ארוכה יותר, הנמשכת בין שנה לשנה וארבעה חודשים. למעשה, לאחר האימון המתקדם הם עוברים הכשרת לוחמה בטרור (לוט"ר) והכשרות נוספות בהתאם לייעודם, למשל: סיור ולחימה בשטח אויב, הפעלת טילי נ"ט, מיקוש וחבלה וכו'.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
גדודי הנח"ל

גדודי הנח"ל

בחטיבת הנח"ל מספר גדודים עיקריים: גדוד 50 (בזלת), גדוד 931 (שחם), גדוד 932 (גרניט) וגדס"ר (גדודי סיור) 934.

גדוד 50 מוכר גם בשם הנחל המוצנח, ועד לשנת 1990 השתייך הגדוד לחטיבת הצנחנים. בשנה זו הוקמה חטיבת הנח"ל והוחלט לאחד את הגדוד עם גדוד 950 שעסק בבט"ש ויחד הם הפכו לגדוד 50.

גדוד 931 נקרא גם גדוד שחם והוא הגדוד המרחבי של פיקוד צפון. הגדוד הוקם בשנת 1976 בגזרת רכס רמים שבצפון ועם הקמתה של חטיבת הנח"ל הגדוד הפך לגדוד סדיר במסגרתה במקום תחת פיקוד הנח"ל.

גדוד 932 המכונה גם גרניט היה גדוד מרחבי של פיקוד מרכז, והוא הוקם ביוני 1976. הגדוד זכה בצל"ש מהרמטכ"ל על תפקודו במבצע חומת מגן ובעיקר בקרב בג'נין.

סיירת נח"ל הינה פלוגת הסיור של חטיבת הנח"ל, והיא אוחדה עם פלוגת נ"ט ופלוגת חבלה והנדסה בשנת 2001 ונקראת גדס"ר טופז 934. בשנת 2002 קיבלה הסיירת צל"ש אלוף פיקוד מרכז על פעילותה במבצע חומת מגן. ההכשרה למסלול זה נמשכת כשנה וחודשיים ומשלבת אימוני חי"ר מתקדמים, לוחמה בטרור, ניווטים, סיור וצניחה.
יחידות נוספות

יחידות נוספות

גרעין הנח"ל מתמקד בשילוב מגוון אוכלוסיות בצה"ל, ובנוסף לחטיבת הנח"ל ניתן למנות את היחידות הבאות: קרקל, מח"ל (מתנדבי חוץ לארץ), נחל חרדי, מורות חיילות, גרעין צבר, גרעיני מדרשות ולהקת הנח"ל.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר