ספרים

נשמח לעזור גם לך להצליח!

מש"ק דוברותמה זה מש"ק דוברות?

מה זה מש"ק דוברות?

מש"ק דוברות (מפקד שאינו קצין) בצה"ל זהו תפקיד הנמצא באשכול דוברות ומידע, המתאים בעיקר למועמדים אשר יכולים לבטא את עצמם באופן מילולי ובכתב וכן לבעלי יכולת עבודה עם קהל. הלחימה המודרנית הפכה את עבודת המש"ק לבעלת חשיבות רבה והרבה מכך נובע מהזמינות והגישה הקלה יחסית לאמצעי התקשורת ומהקלות בה מידע עלול להיחשף ולהגיע לציבור.
 
עבודת המש"ק כוללת קשר רציף מול התקשורת וגורמים בצבא, כמו גם משלחות ומבקרים בצה"ל. מש"ק דוברות לוקח חלק בפעילות הדוברות וההסברה של צה"ל, מעביר לציבור מידע אודות פעילות הצבא ומנחה מפקדים איך להתנהל בסביבה תקשורתית. 

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
אל תגיע לא מוכן לצו ראשון!
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
מיונים למש"ק דוברות

מיונים למש"ק דוברות

על מנת להתקבל לתפקיד יש צורך באיתור ראשוני. האיתור הראשוני מתבצע באמצעות שאלון ההעדפות הנשלח למועמדים לשירות ביטחון בעלי פרופיל רפואי עורפי – 64 ומטה. האיתור הראשוני מתבסס גם על נתוני הצו הראשון שנאספו על אודות המלש"ב בהליך הצו הראשון, כאשר המגמה היא לקחת מועמדים בעלי נתונים אישיים גבוהים. מועמדים שהוצע להם בשאלון ההעדפות תפקיד מש"ק דוברות נדרשים לדרגו בעדיפות גבוהה בשאלון ובכך להביע נכונות להתמיין אליו.

מועמדים מתאימים יקבלו זימון למיונים, ובמסגרת המיונים ייבחנו המועמדים לתפקיד במבחני ידע כללי וכן תיבדק יכולת הביטוי שלהם בעל פה ובכתב. פרמטר נוסף שישפיע על קבלת המועמד לתפקיד מש"ק דוברות הוא יכולת ההתמודדות שלו עם מצבי לחץ. המיונים יכללו מבחני ידע, סימולציות וראיון עם ועדת קצינים מחטיבת דובר צה"ל וכן פסיכולוג חיצוני. 
מש"ק דוברות - הכשרה

מש"ק דוברות - הכשרה

מועמדים ששובצו לתפקיד יעברו הכשרה במשך כחודשיים, המתקיימת בתנאי בסיס סגור. במסגרת ההכשרה יכירו החיילים את תחומי התקשורת והדוברות לעומקם וגם את מבנה צה"ל וסוגי הפעילות שהוא מקיים. ההכשרה משלבת הרצאות בהשתתפות מרצים בכירים הן מעולם התקשורת הצבאי והן מעולם התקשורת האזרחי. נוסף על אלו, החיילים מתנסים בהדמיות שונות, שמטרתן לשקף את עבודת הדוברות בה יעסקו בוגרי הקורס.

לאחר ההכשרה משובצים הדוברים בכל הזרועות בצה"ל, לרבות בבסיסים פתוחים וכן בגופי יחסי הציבור של זרועות ואגפי המטכ"ל. לאחר תקופה מסויימת, מועמדים בעלי נתונים מתאימים יוכלו לצאת לקצונה במסלול דוברות.


נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
חטיבת דובר צה"ל

חטיבת דובר צה"ל

בחטיבת דובר צה"ל מספר קיימים תחומי פעילות, וביניהם גם הפעלת אתר האינטרנט של צה"ל. החטיבה פועלת במדורי תקשורת ויחסי ציבור בזרועות: האוויר, הים והיבשה ויש לה נציגויות בפיקוד צפון, דרום, מרכז ובפיקוד העורף. החטיבה פועלת גם בתחומים: תקשורת בינלאומית, תקשורת ישראלית, ארגון ומשאבי אנוש, קשרי ציבור, מבצעים, תקשורת אינטראקטיבית ועוד.
 
למעשה חטיבת דובר צה"ל אחראית על ייצוגו של צה"ל בפני הציבור והתקשורת, ובסמכותה לפרסם הודעות רשמיות של צה"ל כמו גם פגישות של אנשי צבא עם עיתונאים ואנשי תקשורת. הפרסום מתבצע במגוון אמצעי תקשורת, למשל: טלוויזיה, עיתונות, אינטרנט, רדיו ועוד. בראש חטיבת דובר צה"ל או במילים אחרות – חטיבת דו"ץ, ניצב תת אלוף תחת והוא משמש כדובר הראשי של צבא ההגנה לישראל. הדובר כפוף לראש אגף המבצעים ומשתתף בפורום המטכ"ל.  
 
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות