נשמח לעזור גם לך להצליח!

מאבחנת פסיכוטכנית

תפקיד מאבחנת פסיכוטכנית

תפקיד מאבחנת פסיכוטכנית

מאבחנת פסיכוטכנית הינו תפקיד באשכול ניהול ואבחון כוח אדם שמטרתו הינה לאבחן את אישיותם של המועמדים לשירות ביטחון תוך קביעת נתוני האיכות שלהם (קב"א, דפ"ר, צד"כ ועוד). עיקר עבודת המאבחנת מתקיימת בלשכות הגיוס ברחבי הארץ, במסגרתה נפגשות המאבחנות עם מועמדים לשירות ביטחון (מלש"בים) המתייצבים לצו הראשון, והן מהוות את הגורם היחיד שמוסמך לקבוע את הקב"א בצה"ל.

על המאבחנת להיות בקיאה בחומר המקצועי והרגיש שנלמד בקורס וכן לגלות יחסי אנוש טובים בעת המפגש עם רובדי האוכלוסייה השונים. עבודת האבחון כוללת: תחנת אימות נתונים, העברת מבחנים פסיכוטכניים, קיום ראיון אישי ועוד. כמו כן, עוסקות המאבחנות בהעברת המיונים הראשונים לטייס, במיוני לוחמות לשירות קרבי, מטפלות באוכלוסיות מיוחדות וכו'. 

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
מיונים לתפקיד

מיונים לתפקיד

תהליך הקבלה לתפקיד מאבחנת פסיכוטכנית כולל בשלב הראשון השתתפות בכנס וחתימה על הצהרת סודיות ראשונית לצד הרצאת העשרה והשתתפות בפאנל של מאבחנים פסיכוטכניים. לאחר מכן נערכים ראיונות אישיים ומתקיים שלב הוועדה המכרעת, ומועמדות שעברו את השלב הראשון יזומנו למדור הפסיכוטכני בתל השומר, שם תתקיים ועדה נוספת.

עבודת המאבחנת הינה חשובה ביותר, שכן היא מהווה גורם מכריע בקביעת נתוניהם האישיים של המועמדים לשירות ביטחון. פרטים רבים אודות עבודת המאבחנות נותרים חסויים, בשל החשש לפגוע ביעילותו של תהליך איסוף הנתונים האישיים של המלש"בים.

כאמור השיבוץ מתקיים בלשכות הגיוס ברחבי הארץ, כאשר קיימת אפשרות להשתבץ ללשכה רחוקה מאזור המגורים של המאבחנת בתנאי הלנה בבתי החייל הקרובים ללשכה. בהמשך השירות יוכלו המאבחנות להתקדם לתפקידי קצונה והדרכה, להתמיין ליחידות מובחרות ועוד.
תקופת ההכשרה

תקופת ההכשרה

ההכשרה לתפקיד מאבחנת פסיכוטכנית מצריכה איתור קדם צבאי. הליך האיתור נשען על נתוניה האישיים של המועמדת לשירות ביטחון, ובסופו, נבחרות המועמדות בעלות הנתונים האישיים הגבוהים יותר. ההכשרה נמשכת שישה עשר שבועות במהלכה יתקיימו שיעורים תיאורטיים לצד התנסות מעשית ביחידות ומוצבים קרביים בכל רחבי הארץ, והיכרות של שגרת חיי החיילים הקרביים בגדודים. הקורס מפגיש בין המאבחנות לשכבות השונות באוכלוסייה ומציע לחיילות לבצע שירות מהנה, מעניין ובעל השפעה.

בקורס נפגשים עם כל שכבות האוכלוסייה ביניהם אוכלוסייה עבריינית, מבקרים בבסיסי כליאה צבאיים ואזרחיים שם מתנסים בראיונות עם אוכלוסייה זו. במסגרת הקורס נלמדים יסודות של בעייתיות, סימפטומים ופתולוגיות נפשיות ובנוסף מועברות הרצאות חוץ מרתקות וייחודיות על כל סוגי ורובדי האוכלוסייה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר