נשמח לעזור גם לך להצליח!

שירות חובה משטרה

מהו מסלול שח"מ?

מהו מסלול שח"מ?

שירות חובה במשטרה (שח"מ) הינו שירות חובה לחיילים המתגייסים לצה"ל ומשובצים לשירות במשטרה הכחולה.

השירות במשטרה נועד להבטיח את ביטחונם של תושבי ישראל והוא מתמקד במניעת עבירות, שמירה על הסדר הציבורי, לרבות שמירה על ביטחון הנפש והרכש ומניעת תאונות דרכים.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
קבלה לשח"מ

קבלה לשח"מ

על מנת להצטרף לשורותיה של המשטרה על המועמד/ת לשירות ביטחון לסמן בשאלון ההעדפות שנשלח אליהם שהם מעוניינים בשירות חובה במשטרה. חשוב לציין, כי השירות הינו התנדבותי והשיבוץ אליו נקבע בהתאם לצורכי צה"ל. חיילים אשר יחלו את שירותם במשטרה הכחולה וירצו לעבור לשירות רגיל בצה"ל יוכלו לבקש במהלך החודשיים הראשונים לשירותם במשטרה.

כמו כן, ניתן לבקש לעבור משירות בצה"ל לשירות במשטרה. על מנת להתקבל למשטרה המועמדים נדרשים להיות ללא עבר פלילי וכן ללא סעיף נפשי. כמו כן, קיימת דרישה לפרופיל רפואי 64 ומטה לבנים (למעט משפחות שכולות) שיתרת השירות שלהם לא פוחתת משנתיים. תנאי המעבר עבור בנות הינם נתונים אישיים גבוהים. גם מתנדבים שקיבלו פטור מצה"ל יכולים להתנדב לשירות במשטרה.
אופי השירות

אופי השירות

חיילים המשובצים למשטרה מתגייסים לצה"ל ועוברים טירונות. לאחר הטירונות מתקיים ראיון ראשוני בחוליית אוכלוסיות ולאחריו יום קליטה הכולל: הרצאה על הארגון, ראיון אישי ושיבוץ ביחידות של משטרת ישראל. נוסף עלו מתקיים ראיון עם קצין אגף משאבי אנוש, בדיקת רופא, תחקיר בטחון שדה וראיון עם מש"קית ת"ש. 

העבודה בשח"מ הינה במשמרות והחיילים משובצים עם שוטרי הקבע. בסיסי המשטרה הינם פתוחים, ולכן חיילים שמסיימים את המשמרת יוכלו ללון בביתם או בבית השוטר. בהמשך, חיילים מתאימים שמפקדיהם ימליצו עליהם, יוכלו להמשיך בקריירה במשטרת ישראל. במקרים בהם החיילים יעברו לתפקיד אחר יתקיימו הליכי גיוס המשלבים מבחנים וקורס גיבושון.
 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
תפקידים בשח"מ

תפקידים בשח"מ

השירות במשטרה הכחולה אצל חיילים נפרס על פני שלוש שנים ואילו אצל חיילות אורך השירות הינו שנתיים. במסגרת השירות במשטרה יוכלו החיילים להשתלב במגוון תפקידים, בהתאם לצרכי המשטרה, המתחלקים לקטגוריות: תפקידי מוקד, תפקידי סיור ותפקידי מטה / מנהלה.

בין התפקידים האפשריים: סייר תנועה, שוטר במוקד, סייר, מעריך מידע, מבצע האזנות סתר, מטפל בבעלי חיים, מדריך כושר ועוד. ההכשרה מתקיימת במכללה הלאומית לשוטרים בבסיס סגור בבית שמש.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר