נשמח לעזור גם לך להצליח!

סופר סת"ם

תפקיד סופר סת"ם בצבא

תפקיד סופר סת"ם בצבא

סופר סת"ם הינו חייל המשרת בשירות חובה, או נגד בקבע, שעוסק בספרי תורה, תפילין ומזוזות (סת"ם). הסופר מטפל דרך קבע בתשמישי הקדושה של הרבנות הצבאית, ועבודתו כוללת: בדיקה, הגהה ותיקון של התשמישים הנמצאים ביחידות צה"ל. סופר הסת"ם משרת ביחידת הסת"ם השייכת לרבנות הצבאית.

הסופר כותב בכתב סת"ם ולצורך כך עליו להשתמש בעט העשוי נוצה או קנה ובדיו מיוחד הנקרא דיו סת"ם. ישנם גם סופרים שכותבים את ספרי נביאים וכתובים ואת פרשת "פיטום הקטורת", אך לרוב סופרי סת"ם כותבים את ספרי התורה.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
אופי התפקיד

אופי התפקיד

הסופרים עובדים בכפיפות לדינים המופיעים בספרי הלכה שונים, ועליהם לכתוב את ספרי התורה על קלף או גוויל עשויים עור של בהמה טהורה, תוך שימוש בדיו מיוחד.

את המזוזות והתפילין עליהם לכתוב לפי הסדר בלבד ולכן נדרש מסופר סת"ם להקפיד יתר על המידה ולהיזהר שלא לטעות במהלך הכתיבה.
קבלה לתפקיד סופר סת"ם

קבלה לתפקיד סופר סת"ם

על הסופר להפגין בקיאות בכללי הדינים וההלכות, ולהיבחן במקום המוסמך לתת אישורים לעסוק במקצוע זה. משמרת סת"ם בבני ברק היא הגוף הבוחן את הסופרים העתידיים ורק לאחר מעבר של המבחן בציון 85 יוכל הסופר העתידי להיבחן בעל פה אצל רב מטעם משמרת סת"ם.

במבחן סופר סת"ם נבדקים: כתב הסופר, צורת האותיות וסידורן באופן הלכתי. מועמד שעבר בהצלחה את המבחנים יקבל תעודת הסמכה שמוגבלת לשנה אחת, ורק לאחר צבירת ותק של מספר שנים תוענק תעודת הסמכה בתוקף לשלוש שנים, אותה יש לחדש מדי שלוש שנים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר