נשמח לעזור גם לך להצליח!

מורה חיילת בקהילה וקליטת עלייה

תפקיד מורה חיילת בצבא

תפקיד מורה חיילת בצבא

מורה חיילת בקהילה וקליטת עליה זהו תפקיד באשכול תרבות תורנית – הוראה והדרכה במסגרת החינוך הממלכתי דתי. מדובר בתפקיד שדורש איתור קדם צבאי, תוך התבססות על נתונים אישיים של המועמדת. על מנת להתקבל אליו נדרשות המועמדות לעבור יום מיון המשלב שלושה מבחנים שנועדו לבחון את יכולת המועמדת לתפקד כמורה חיילת.

המבחנים עוסקים בנושאים: ידע כללי, מבחני מצב והרצאת נושא ובסיומם מתקיים ראיון אישי לכל מועמדת. יחידת המורות הוקמה על ידי ראש הממשלה דוד בן גוריון כבר בשנת 1951 בעקבות "המבצע לביעור הבערות" שנועד ללימוד עברית מבוגרים.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
הכשרת מורה חיילת

הכשרת מורה חיילת

מועמדות שצולחות את הליך המיון המוקדם מתגייסות לצבא לטירונות בדרגת רובאי 02 ועוברות הכשרה במשך שישה שבועות במתקן רמות שפירא בבית מאיר הסמוך לירושלים. תכני הקורס מועברים על ידי מורות חיילות, אשר נמצאות בשנתן השנייה בשירות הצבאי ומלווה אותן גם רכזת בוגרת המסלול שסיימה את שירותה הצבאי. 

בתום ההכשרה המורות משתבצות ביישובים השונים בארץ ומתגוררות בדירת חיילות תרבות תורנית ביישובים. במהלך השירות הן עוסקות בהדרכת מבוגרים, נוער וילדים, מפעילות תכניות במורשת ישראל וכן פועלות במרכזי למידה והעשרה בתחומי ידע מגוונים. מועמדות מתאימות יוכלו להתקדם ולקחת חלק בסגל ההדרכה. 
מידע נוסף על תפקיד מורה חיילת

מידע נוסף על תפקיד מורה חיילת

מדובר על מקצוע המצריך מיונים מוקדמים, המיועד לבנים ולבנות כאחד. במסגרת השירות הצבאי המורה החיילת תעבוד במסגרות אזרחיות, לא לפני שתעבור הכשרה ייחודית למסלול אליו היא משויכת.

סמל היחידה מורכב מספר ופרח בעל שישה עלי כותרת, כאשר הצבעים העיקריים המופיעים בסמל היחידה הינם: כתום וירוק. ששת עלי הכותרת של הפרח מסמלים את שש הנשים שנהרגו במלחמת העצמאות והשתייכו לחיל הנשים, והספר מרמז על מטרת היחידה שהיא עיסוק בחינוך בחברה. הצבע הירוק נובע מהשיוך של היחידה לצה"ל ואילו הצבע הכתום מזכיר את התקופה בה היחידה הייתה כפופה ל"חיל הנשים".
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר