נשמח לעזור גם לך להצליח!

מדריכת כושר קרבי

מהו תפקיד מדריכת כושר קרבי?

מהו תפקיד מדריכת כושר קרבי?

מדריכת כושר קרבי הינו תפקיד בחיל הרגלים והצנחנים תחת זרוע היבשה וכדי להיות מדריכת כושר קרבי נדרש איתור קדם צבאי. חשוב לציין, כי האיתור הצבאי יכול להתבצע רק לאחר שהמלש"בית השלימה את הליכי הצו ראשון. בתהליך האיתור תתקיים הרצאת פתיחה כמו גם מבחני הדרכה, מבחני כושר גופני וראיון אישי. ההשתתפות במיון מותנית באישור המעיד על כשירות רפואית להשתתף במיון.

מועמדות אשר יצלחו את המיון יעברו בוחן כשירות נוסף ביום פתיחת הקורס. במסגרת מבחני הכשירות הבנות נבחנות במבחני כושר שונים, למשל: כפיפות בטן, ריצה ושכיבות סמיכה וכן תישאלנה אודות התדירות בה הן עוסקות בספורט, סוגי הספורט האהובים עליהן וכן ייבדקו כישורי ההדרכה וההנחיה שלהן. מועמדות אשר יעברו בהצלחה את המיונים יעברו לשלב ההדרכה, ובמסגרתו תועבר הדרכה בת אחד עשר שבועות.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
מסלול ההכשרה ואופי התפקיד

מסלול ההכשרה ואופי התפקיד

תפקידה של מדריכת אימון גופני הינו מגוון ומשלב העברת אימוני כושר, הרצאות עיוניות בנושאי תזונה נכונה ותורת האימון, קידום נושא האימון הגופני ביחידה, וכן לימוד של שיטות שונות לשימור ושיפור הכושר הגופני. נוסף על אלו, מדריכת כושר קרבי אחראית על ארגון ימי ספורט וטורנירים יחידתיים. 

מדריכות כושר קרבי משובצות לרוב בבסיסים סגורים, ואפשרויות הקידום הינן רבות. מדריכות האימון הגופני יכולות לעבור הסמכת חדר כושר, השתלמות אירובי, השתלמות פילאטיס וכו' ולאחר מכן להפוך למדריכות בתחומים השונים ולהעביר שיעורים בהנחייתן בתחום ההתמחות בו התמקצעו. מדריכות בעלות רקע באמנויות לחימה יוכלו לבחור מסלול התמחות כמדריכת קרב מגע וכושר גופני ולעבור הכשרה במשך 17 שבועות להעברת אימונים ולימוד מיומנויות קרב מגע לחיילים.

 
חשיבות הכושר הגופני

חשיבות הכושר הגופני

הכושר הקרבי הינו מרכיב חשוב בתפקוד הלוחמים במהלך שירותם, ולכן החיילים נדרשים לשמור על כושר קרבי בצורה אופטימלית. מדריכות כושר גופני מכינות את הלוחמים כך שיהיו מסוגלים לשאת ציוד כבד, לבצע הליכות למרחקים גדולים, לשאת פצועים וכן לבצע ירי לאחר מאמץ. כמו כן, המדריכות שואפות לבנות את חוסנו הפיזי והנפשי של הלוחם, ומציבות בפניהם אתגרים על מנת שיוכלו להתמודד עם תנאי עייפות, רעב, לחץ וחוסר ודאות במהלך השירות השוטף. המדריכות בונות תכנית אימונים מסודרת והדרגתית תוך הקפדה על מניעת נזקים רפואיים.

כבר מימי מלחמת העצמאות ניתן דגש על אימון גופני ולאורך השנים צורפו מדריכי ספורט ומדריכי אימון גופני, ומאז שנות ה- 90 החל השימוש בשם "מדריך כושר קרבי" במגמה לסמן תפישה מעמיקה ומקצועית יותר של תחום הספורט והכושר הגופני. מערך הכושר עובד בכפיפות למפקדת קצין חיל רגלים וצנחנים ראשי בזרוע היבשה, אשר שם לו למטרה, כחלק מהפקת הלקחים ממלחמת לבנון השנייה, להגביר את הפעילות הגופנית של הלוחמים. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
אפשרויות שיבוץ למדריכות

אפשרויות שיבוץ למדריכות

בין אפשרויות השיבוץ של מדריכת אימון גופני: בסיסי אימון חטיבתיים, בסיסי הדרכה, גדודים, יחידות מיוחדת, אוגדות וחטיבות.

לאחר השחרור מצה"ל מדריכות רבות פונות להמשיך וללמוד את התחום ומשתלבות בלימודי תואר ראשון בחינוך גופני במוסדות השונים.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר