נשמח לעזור גם לך להצליח!

מידע על קבלת פטור מקורסי אנגלית

רמת "פטור" באנגלית

רמת "פטור" באנגלית

הציון הנדרש להשגת פטור מאנגלית הינו 134 (במבחן אמי"ר, במבחן אמיר"ם או בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית). סטודנטים לתואר ראשון נדרשים לשפר ציוניהם עד ל-"רמת הפטור מאנגלית" כדי להיות זכאים לתואר. 

סטודנטים שרמתם באנגלית אינה מספקת, נדרשים לעבור קורסים באנגלית לשיפור הרמה. כל קורס אורך סמסטר אחד אשר בסופו נדרשים הסטודנטים לעבור מבחן מסכם. במידה והסטודנטים עוברים בהצלחה את המבחן המסכם, רמתם בשפה האנגלית עולה בדרגה אחת.

לאחרונה, נוספה אפשרות נוספת להשלמת חובת האנגלית. המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מקיים בחינות רמות מיון אנגלית - רמ"א, אשר נועדו לשמש חלופה למבחנים המסכמים בסוף הקורסים הפרונטליים במוסדות הלימוד. סטודנטים שמעוניינים ללמוד את קורסי האנגלית שעליהם להשלים באמצעות קורסים מקוונים ולא דרך מוסד הלימוד בו הם לומדים, ייבחנו בבחינות רמא לצורך מעבר לרמה גבוהה יותר. שימו לב שכרגע ישנם מבחני רמא בשלוש רמות בלבד: טרום-בסיסי, בסיסי ומתקדמים א'. השגת הפטור באנגלית אפשרית אך ורק באמצעות מבחן אמיר, מבחן אמירם, הבחינה הפסיכומטרית והשלמת קורס פרונטלי הכולל מבחן מסכם במוסדות הלימוד.

עד סיום התואר, על הסטודנטים להשלים את לימודי האנגלית ולהגיע לרמה הנדרשת. בעמוד זה תמצאו מידע על רמות קורסי אנגלית השונות וכיצד להשיג פטור.
הגעת למקום הנכון!
מחפש הכנה למבחן אמיר/ אמירם?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
רמת קורס באנגלית

רמת קורס באנגלית

החלוקה לרמות השונות משתנה בין מוסד למוסד, הן מבחינת הציונים הנדרשים לכל רמה והן מבחינת שם הרמה עצמה, אך באופן כללי ישנן כשבע רמות אנגלית שונות.

להלן הציונים הנדרשים לקורסי אנגלית באקדמיה:
רמת הקורס באנגלית ציון בפרק האנגלית בפסיכומטרי, במבחן אמי"ר או במבחן אמיר"ם
פטור מלימודי אנגלית 134 ומעלה
מתקדמים 2 120-133
מתקדמים 1 100-119
טרום מתקדמים 2 95-99
טרום מתקדמים 1 85-94
מתחילים 2 78-84
מתחילים 1 64-77
פטור מאנגלית, מדוע זה חשוב?

פטור מאנגלית, מדוע זה חשוב?

סטודנטים רבים מעדיפים להימנע מעול השלמת הרמה באנגלית ומעוניינים להשיג פטור מלימודי אנגלית במהלך התואר. פטור מלימודי אנגלית חוסך לסטודנטים זמן רב ומקצר את שעות הלימוד במהלך התואר. כדי להשיג את הפטור המבוקש, ניתן להיבחן במבחן אמיר או מבחן אמירם לסיווג רמת האנגלית. סטודנטים רבים מעדיפים לגשת לבחינת אמיר או אמירם, להתכונן למבחן בלמידת מבנה המבחן ואוצר מילים באנגלית ולעבור את הבחינה ברמה הנדרשת לפטור. 

לשם השוואה, מבחן אמיר או מבחן אמירם עולים כמה מאות שקלים וההכנה אליהם אינה אורכת יותר משלושה חודשים. כל קורס באנגלית עולה לכם בסביבות 1500 שקלים. בנוסף, כל קורס אנגלית באוניברסיטאות השונות אורך סמסטר שלם ובסופו ישנו מבחן אותו עליכם לעבור. גם למידה דרך קורסים מקוונים והיבחנות במבחני רמ"א אינם מספקים לכם את הפטור הנכסף (לא קיימת בחינת רמ"א מתקדמים ב'), ועלות בחינות רמא אפילו גבוהה במקצת מעלות מבחן אמיר או מבחן אמירם.

לסיכום, אם תגשו למבחן אמיר או מבחן אמירם ותשפרו את רמת האנגלית שלכם ברמה אחת בלבד כבר תחסו כסף וזמן יקרים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
איך להשיג פטור מאנגלית

איך להשיג פטור מאנגלית

אנו מאמינים שבאמצעות הכנה נכונה למבחן אמיר או למבחן אמירם אפשר להגיע לרמה הדרושה לפטור באנגלית. סטודנטים או מועמדים שיכולים לבחור באיזה מבחן להיבחן, אמיר או אמירם, מוזמנים לקרוא מידע נוסף על ההבדלים בין אמיר לאמירם. אלו מכם שמעוניינים לראות מבחן אמיר לדוגמה, יכולים למצוא באתר שלנו מספר מבחני אמיר לדוגמה כולל פתרונות מפורטים. לצורך הכנה נכונה למבחני אמיר ואמירם, תוכלו לרכוש את ספר ההכנה שלנו שמכיל שאלות רבות והסברים מפורטים על החומר בבחינה. ניתן גם לתרגל למבחני אמיר ואמירם אונליין.

עבור אלה שעומדים להיבחן במבחן אמיר או במבחן אמירם בקרוב, באתר שלנו ישנם טיפים ללמידה נכונה והנחיות כלליות למבחן אמיר והנחיות כלליות למבחן אמירם. אם יש לכם שאלות נוספות אודות מבחני אמיר ואמירם אתם מוזמנים לעיין בשאלות הנפוצות על מבחן אמיר או על מבחן אמירם.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר