נשמח לעזור גם לך להצליח!

ציונים במבחן אמיר

מידע כללי

מידע כללי

ציוני מבחן אמיר מחושבים כך שהציון שניתן בסופו של דבר לנבחן אינו מושפע ממועד הבחינה ומהנוסח אליהם ניגש. בעמוד הבא תוכלו לקרוא על אופן חישוב הציונים במבחן אמיר, על טווח הציונים, אופן דיווחם לנבדקים ולמוסדות הלימוד השונים ועל הציונים הנדרשים לכל רמת ידע בקורסי האנגלית האקדמיים באוניברסיטאות ובמכללות בישראל.
הגעת למקום הנכון!
מחפש הכנה למבחן אמיר/ אמירם?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
אופן חישוב הציונים

אופן חישוב הציונים

טווח הציונים במבחן נע בין 50 ל-150. הציונים בבחינת אמיר אינם מושפעים ממועד ומנוסח הבחינה, ואופן חישובים מבטיח שגם אם הנבחן ניגש במועד בו ניגשו תלמידים "טובים מהממוצע", עדיין הוא יקבל את אותו הציון שהיה מקבל לו היה ניגש לכל מועד אחר.

הציונים מחושבים בשלושה שלבים: ראשית, נסכמות התשובות הנכונות בכל פרק, סכימה המהווה את ציון הגלם לאותו הפרק. בשלב השני מומרים ציוני הגלם בכל אחד משלושת הפרקים לציוני תקן, אותם ניתן להשוות בין ציוני נבחנים מנוסחים ומועדים שונים. בשלב האחרון מחושב הציון הכללי במבחן אמיר מתוך ציוני הפרקים בבחינה. יש לציין כי גיליון הציונים נקרא באמצעות קורא אופטי.
דיווח ציונים למוסדות הלימוד

דיווח ציונים למוסדות הלימוד

ציוני הנבחנים במבחן אמיר ידווחו לאוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן גוריון, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בר אילן ולטכניון בתוך 45 יום ממועד הבחינה. בנוסף, רשאי המועמד לבחור מוסדות לימוד נוספים אליהם יישלחו הציונים מתוך רשימת המופיעה בטופס ההרשמה לבחינה, כאשר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה ימסור את הציונים אך ורק למוסדות הלימוד המוזכרים בטופס ולא לאחרים.

מוסדות הלימוד מטפלים במועמדים ללימודים על סמך הציונים שמדווח להם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. בכל שינוי או הוספה של מוסד לימודים יש ליצור קשר עם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה בהתאם להנחיות באתר, ולשלוח בקשה בדואר אלקטרוני. יש לדעת כי בקשה שתתקבל מיום הבחינה ואילך כרוכה בתשלום. מוסדות הלימוד השונים קובעים לעצמם את ספי הקבלה ואת הציונים הנדרשים בשפה האנגלית לשם קבלה ללימודים במסלוליהם השונים ולקביעת רמת האנגלית של המועמד. יש לציין כי החלטתו של מוסד לימודים מסוים לא בהכרח תהיה אותה ההחלטה שיקבל מוסד לימודים אחר על סמך אותו הציון.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
דיווח ציוני אמיר לנבחנים

דיווח ציוני אמיר לנבחנים

הציונים במבחן אמר ידווחו לנבחנים בתוך 45 יום מיום הבחינה באמצעות דואר אלקטרוני, לכתובת שדווחה בטופס ההרשמה.

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה אינו מדווח ציונים בטלפון או בפקס. בנוסף, יוכלו הנבחנים לראות את ציוניהם באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה סמוך ליום דיווחו למוסדות הלימוד. הכניסה למערכת תיעשה על סמך שם הנבחן, מספר תעודת הזהות ומספר האסמכתא.
ציונים נדרשים לקורסי אנגלית

ציונים נדרשים לקורסי אנגלית

השאיפה היא להגיע לדרגת פטור מאנגלית, אך ניתן בהחלט לשפר מכל רמה לכל רמה, ובכך לחסוך קורסים מיותרים. החלוקה לרמות השונות משתנה בין מוסד למוסד מבחינת הציונים הנדרשים לכל רמה. באופן גס, ניתן לחתוך את הציונים באופן הבא:

רמת הקורס באנגלית ציון בפרק האנגלית בפסיכומטרי ציון במבחן אמי"ר ציון במבחן אמיר"ם
פטור מלימודי אנגלית 134 ומעלה 134 ומעלה 134 ומעלה
מתקדמים 2 120-133 120-133 120-133
מתקדמים 1 100-119 100-119 100-119
טרום מתקדמים 2 95-99 95-99 95-99
טרום מתקדמים 1 85-94 85-94 85-94
מתחילים 2 78-84 78-84 78-84
מתחילים 1 64-77 64-77 64-77
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר