נשמח לעזור גם לך להצליח!

ניהול זמנים במבחן אמיר

הקדמה

הקדמה

לרשותכם סרטון הדרכה על ניהול זמנים במבחן אמיר. חשוב להדגיש שהסרטון מתייחס לפרק סטנדרטי המכיל 22 שאלות, ולא לפרקים המכילים 27-29 שאלות, אשר הסבירות להופעתם אינה גבוהה.

כמו כן, ניהול הזמנים מתייחס למבחן אמי"ר ולא למבחן אמיר"ם.

למידה מהנה!
הגעת למקום הנכון!
מחפש הכנה למבחן אמיר/ אמירם?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
ניהול זמנים במבחן אמיר

ניהול זמנים במבחן אמיר
שאלות השלמת משפטים: בנושא זה יופיעו בדרך כלל 8 שאלות. הזמן המוקצב לחלק זה הוא 3 דקות (קצת יותר מעשרים שניות לשאלה). מי שחזק באוצר מילים לא צריך יותר מ-20 שניות לשאלת השלמת משפטים, ומי שחזק פחות, ייתכן שעדיף לו לדלג על שתי השאלות האחרונות, ולהשקיע את הזמן בחלקים האחרים - שכן שם הבנה מתוך הקשר תורמת מאוד לפתרון השאלה.

שאלות מסוג ניסוחים מחדש: בנושא זה יופיעו בדרך כלל 4 שאלות, והזמן המוקצב הוא 4 דקות.

שאלות הבנת הנקרא: מומלץ לעבור לקטע הראשון בהבנת הנקרא כאשר רואים בסטופר שעברו 7 דקות. בנושא זה יופיעו בדרך כלל שני קטעים שאחרי כל אחד מהם יופיעו 5 שאלות. הקטע הראשון לרוב קל יותר מהשני - אם כי יכול להיות ארוך ממנו (אורך אינו מעיד על רמת קושי). הקושי מתבטא במורכבות הנושא, במורכבות הניסוחים וברמת אוצר המילים. את 13 הדקות שנותרו לסוף הפרק מומלץ לחלק כך שלקטע השני יוקצב יותר זמן: אנו ממליצים להקציב 6 דקות לקטע הראשון, ו- 7 דקות לקטע השני. מומלץ בחצי הדקה האחרונה לפרק לחזור ולוודא כי סימנתם את כל השאלות במקום הנכון בגיליון התשובות.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר