נשמח לעזור גם לך להצליח!

לוחם גבעתי

מידע כללי על חטיבת גבעתי

מידע כללי על חטיבת גבעתי

חטיבת גבעתי הוקמה בשנת 1983 ונקראת כך על שם חטיבת גבעתי שפעלה בימי מלחמת העצמאות. החטיבה נקראת גם חטיבה 84 והיא משמשת כחטיבת חיל רגלים סדירה בצה"ל, הנמצאת תחת עוצבת סיני.

לחיילי החטיבה כומתה סגולה ועליה סמל חיל רגלים. חיילי גבעתי נועלים נעליים שחורות, וסמל החטיבה משלב את סמלי החטיבה הוותיקה שלחמה בשנת 1948 וסיירת שקד.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
איך להתקבל לגבעתי?

איך להתקבל לגבעתי?

יחידת גבעתי אינה יחידה לוחמת התנדבותית, ולכן על מנת להתקבל אליה יש לסמן את היחידה בעדיפות גבוהה בשאלון ההעדפות שנשלח אל המועמד לשירות ביטחון.

מועמדים שיימצאו מתאימים ישובצו לשירות בחטיבה.
טירונות בגבעתי

טירונות בגבעתי

מסלול ההכשרה לגבעתי כולל ארבעה שלבים: טירונות, אימון מתקדם, הצטרפות לפעילות הגדוד והשתלבות בפלוגות הוותיקות.

שלב הטירונות אורך 16 שבועות, ובמסגרתו רוכשים החיילים הכשרת לוחם חי"ר. סיום הטירונות מזכה את הטירונים הבוגרים בדרגת רובאי 05. בין התכנים המועברים בטירונות נכללים נושאים המהווים את המרכיבים העיקריים של לוחם בחיל הרגלים והם: שדאות, כושר גופני, שיגרה ומשמעת צבאית, שימוש בנשק וקליעה וערכי צה"ל.

במהלך הטירונות החיילים עוברים בנוסף לתכנים הקבועים גם הכשרה מקצועית קרבית בהתאם לכישורים שלהם. בין ההכשרות האפשרויות: קורס חובשים, קורס צלפים, קורס הפעלת נשק כבד, קורס קשרי חי"ר, קורס קלעי סער, קורס תצפיתני חי"ר וקורס מפקדי חוליות. עם סיום הטירונות עוברים הלוחמים מסע כומתה באורך 60 ק"מ ובסופו מוענקת להם הכומתה הסגולה. בעבר מסע הכומתה היה באורך 84 ק"מ בדומה למספר החטיבה – חטיבה 84.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
אימון מתקדם גבעתי

אימון מתקדם גבעתי

לאחר סיום הטירונות מגיע שלב האימון המתקדם שעיקרו הכשרת החיילים ללוחמה במסגרת. במהלך שלב זה מתקיימים תרגילים ברמת החוליה ועד ללחימה ברמת הפלוגה. בנוסף, בשלב זה, מוקנות ללוחמים מיומנויות קרב גבוהות, המחשלות אותם מבחינה מנטאלית וערכית.

בין התכנים המועברים: לוחמת שטח חשוף, לוחמת שטח בנוי, לוחמה בנגמ"ש, שיתוף פעולה עם מסוקים וטנקים, ניווטים ולוחמה זעירה. אימון זה נמשך 9 שבועות, הוא מכשיר את הלוחמים לדרגת רובאי 07 ובמהלכו נוצרת שגרת עבודה יחידתית תוך הקפדה על מקצועיות, כוננות, כשירות ושמירה על ציוד צבאי. זהו השלב בו מסומנת העתודה הפיקודית של החטיבה.
שלב ההצטרפות לפעילות הגדוד

שלב ההצטרפות לפעילות הגדוד

בשלב זה נפרדים לוחמי גבעתי מבסיס האימונים החטיבתי וחוברים לאחד מגדודי האם של החטיבה: צבר, רותם, שקד או שועלי שמשון. תהליך זה נמשך שלושה חודשים וכבר בתחילתו מוענקת ללוחמים סיכת סמל הגדוד אותה הם עונדים על ד"ש החולצה.

לאחר שלושה חודשים אלו מסתיים מסלול ההכשרה ומתקיים טקס מכובד במהלכו מוענקות ללוחמים כנפי הלוחם המהוות אישור סופי להסמכתם כלוחמים בחטיבת גבעתי.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
השתלבות בפלוגות וותיקות

השתלבות בפלוגות וותיקות

עם קבלת כנפי הלוחם יוכלו החיילים להצטרף ללוחמים הוותיקים בגדודים במסגרת שלוש פלוגות אפשרויות: פלוגת המסייעת, פלוגת החו"ד והפלוגה המבצעית.

חיילים מתאימים יוכלו להצטרף למסלול הפיקוד ולצאת לקורס מ"כים או לקורס קצינים בהתאם לכישוריהם.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר