נשמח לעזור גם לך להצליח!

גדוד חרב

מה הוא גדוד חרב?

מה הוא גדוד חרב?

גדוד חרב נקרא גם "יחידת המיעוטים" או "הגדוד הדרוזי" והוא הוקם בשנת 1974 במגמה לאחד את כל יחידות המיעוטים בצה"ל. כינוי הגדוד "חרב" נובע מהחשיבות הרבה שמייחסת מסורת המלחמה של הדרוזים לחרב, ששימשה במהלך מאות שנים ככלי המלחמה העיקרי שלהם. הגדוד הוא גדוד חיל רגלים סדיר בצה"ל ובו אחים וקרובי משפחה רבים, דבר המחזק את תחושת השייכות והקשר בין החיילים. חיילי הגדוד נועלים נעליים אדומות וצבע הכומתה שלהם הוא שחור. 

החיילים בגדוד נחשבים למשפחה אחת, וחוץ ממשפחות של חיילים דרוזיים בגדוד משרתים גם חיילים יהודים וצ'רקסים והם ממלאים תפקידי מטה שונים וכן משתתפים בזירות הלחימה הקשות ביותר. הגדוד פועל גם לחיזוק הקשר שלו עם האוכלוסייה, וזאת ניתן לראות באירוח של תלמידים מבתי ספר יסודיים בגליל המערבי, המארחים את חיילי הגדוד ביישובים יהודיים קרובים. פעילות זו מסייעת לתחושת השייכות של החיילים והעדה הדרוזית במדינה.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
היסטוריית הגדוד

היסטוריית הגדוד

מאז הקמתו, הגדוד נטל חלק במגוון מבצעים ומלחמות להגנה על המולדת, וכן סייע בהגנה על יישובים ישראליים בתקופות טרור ובמניעתו. הגדוד השתתף ב"מבצע ליטאני" בשנת 1978 בפעם הראשונה ולאחריו השתתף באינתיפאדה בשנת 1987, שם עצר הגדוד כאלף מבוקשים. חיילי הגדוד פעלו במשך שנים ברצועת עזה, אך בשנת 2001 שבו לשרת בגבול הצפון. בשנת 2006 עם פרוץ מלחמת לבנון השנייה, חיילי הגדוד חצו את הגבול מישראל ללבנון ופעלו ללא נפגעים לכוחותיהם. פעילותם במלחמה זו זיכתה את הגדוד בצל"ש יחידתי שהוענק להם ממפקד פיקוד צפון. 
איך להתמיין לגדוד חרב?

איך להתמיין לגדוד חרב?

על מנת להתקבל לגדוד המועמדים לשירות ביטחון נדרשים להיות בעלי פרופיל 82 ומעלה ללא סעיפים פוסלים ליעד. מועמדים אשר שובצו לגדוד יידרשו להסתער בתנאי קרב על האויבים תחת אש חיה, וזאת תוך שימוש באמצעי לחימה שונים. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
תקופת ההכשרה

תקופת ההכשרה

חיילי הגדוד יעברו טירונות באורך של כארבעה חודשים, כאשר בסיומה יוסמכו הבוגרים לרובאי בדרגה 05, בדומה להכשרת לוחמים בחיל רגלים. הטירונות מתקיימת בבסיס אימונים בדרום הארץ. לאחר הטירונות מגיע פרק האימון המתקדם, שמטרתו להכשיר את החניכים לתפקד כלוחמים בדרגת רובאי 07. האימון המתקדם אורך כחודשיים וחצי ובמסגרתו נחשפים הלוחמים למושגי יסוד בעקרונות הפיקוד וכן מתקיימים תרגילים מורכבים בשיתוף עם טנקים ומסוקים. עם סיום האימון המתקדם עוברים החיילים להתנסות בפעילות מבצעית בגדוד ומשרתים בגזרה מבצעית. 
שיבוצים

שיבוצים

בסיום הכשרתם משתלבים חיילי הגדוד בפלוגות מבצעיות, תוך שהם מקיימים מארבים וסיורים נגד פעילויות עוינות. חיילים מתאימים יוכלו לצאת לקורס מפקדים או לקורס קצינים במגמת חי"ר, המתקיים בבית הספר לקצינים שבבה"ד 1. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
סגירת הגדוד

סגירת הגדוד

בחודש מאי 2015 אישר הרמטכ"ל, גדי אייזנקוט, לסגור את הגדוד ולשלב את החיילים הדרוזים ביחידות צה"ל השונות. פירוק הגדוד אמור להסתיים עד חודש ספטמבר 2015 והסיבה לפירוקו הינה רצון המועמדים הדרוזים לשירות ביטחון להשתלב ביחידות צה"ל ולא בגדוד ייחודי לבני העדה הדרוזית. 
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר