נשמח לעזור גם לך להצליח!

קצונה בצה"ל

קצונה בצה"ל

קצונה בצה"ל

מועמדים רבים לשירות ביטחון חולמים על שירות מאתגר בצה"ל, כזה שמשלב תפקיד פיקודי לצד תרומה משמעותית למדינה.

מסלולי הקצונה השונים בצה"ל מאפשרים לחיילים וחיילות מתאימים לשרת את המדינה תוך רכישת ניסיון פיקודי וניהולי וקידום לעבר תפקידים בכירים יותר במערכת הצבאית.
מסלולי קצונה

מסלולי קצונה

ההשתלבות במסלולי הקצונה מתאפשרת לבעלי "מתאם קצונה" גבוה, המעיד על נתונים אישיים שעונים על דרישות הקבלה לקצונה. ניתן להתקבל לקצונה באחת משלוש הדרכים הבאות:

קצונה מקצועית - במסלול קצונה זה מועמדים לשירות ביטחון, אשר סיימו לימודים אקדמיים בין אם במסגרת עתודה צבאית ובין אם באופן פרטי, יוכלו לשרת כקצינים מקצועיים אקדמיים במשך עד 3 שנים. לאחר מכן הם יידרשו לעבור קורס קצינים ויוכלו לקבל את דרגות הקצין השקולות לדרגה המקצועית שהייתה להם בטרם היציאה לקורס.

קצונה ייעודית  - מסלול קצונה ייעודית הינו מסלול שמייעד את המלש"ב עוד בטרם הגיוס לשרת כקצין בצה"ל. מסלולי קצונה ייעודית מתקיימים במגוון חילות ותפקידים, ביניהם: קצונת שלישות, קצונת חינוך, קצונת ת"ש, קצונה בחיל מודיעין, קצונה בחיל הים, קצונה בחיל האוויר ועוד. מועמדים שיאותרו על סמך הנתונים האישיים יזומנו למיונים מתקדמים. רק מועמדים שיעברו בהצלחה את המיונים יתגייסו למסלול הייעודי, יעברו טירונות ומשם ימשיכו ישירות לקורס קצינים. משך ההכשרה עשוי להשתנות בהתאם לסוג הקצונה אליה התמיין המועמד.  

קצונה במהלך השירות הצבאי – חיילים עם יתרת שירות של שנה ומעלה ובעלי נתונים אישיים גבוהים, יקבלו הזמנה לצאת לקצונה במהלך שירות החובה שלהם. מועמדים שיביעו רצון לצאת לקצונה יזומנו למיונים המשלבים מבחנים ממוחשבים, מבדקים פסיכולוגיים וכן מבחני כושר גופני. רק מועמדים שיצלחו את התהליך יצאו לקצונה ויעברו קורס קצינים בבה"ד 1. כדאי לדעת, כי לא תמיד תינתן האפשרות לשוב ולשרת בבסיס בו שרתו הקצינים בטרם הפיכתם לכאלה, ופעמים רבות השיבוץ משתנה.
תקופת ההכשרה לקצינים

תקופת ההכשרה לקצינים

קורס קצינים מתקיים כאמור בבה"ד 1 (בסיס הדרכה), שם מוכשר דור המפקדים העתידי של צבא ההגנה לישראל. לאורך כל הקורס ייבחנו החיילים וידרשו להפגין בקיאות, דבקות במשימה ויכולת פיקודית וניהול. כדאי לדעת, כי מדובר בהכשרה הנמשכת מספר חודשים וגם במהלכה נושרים חיילים שלא עומדים בדרישות הקורס.

קורס הקצינים מתקיים בהשראת רוח צה"ל ומושתת על ערכי המנהיגות שעוצבו בו לאורך השנים. בוגרי הקורס ישתבצו כקצינים בכלל החילות בצה"ל ויהיו בעלי יכולת לקבל החלטות בתחום ארגון הכוח והפעלתו. מועמדים שהוכשרו כקצינים נדרשים לבצע שירות בקבע וכן שירות מילואים פעיל לאחר השחרור מצה"ל.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר