נשמח לעזור גם לך להצליח!

מסלול אופק

מה זה מסלול אופק?

מה זה מסלול אופק?

אופק הינו מסלול קדם צבאי בחיל מודיעין המכשיר את המועמדים לשירות ביטחון ללימודי השפה הערבית והפרסית במסגרת אולפן. המסלול הוקם על ידי חיל המודיעין בשל הפער ההולך וגדל עם השנים בין כמות המידע המודיעיני המתקבל לבין כמות דוברי השפות הערבית והפרסית.

החיילים שנבחרים למסלול אופק הינם בעלי יכולות אישיות גבוהות וכן יכולת התמדה, יכולת קליטה וניתוח ומשמעת עצמית גבוהה והם עוברים הכשרה קדם צבאית מקיפה עד אשר הם שולטים בשפה לחלוטין.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
תנאי קבלה למסלול אופק

תנאי קבלה למסלול אופק

הקבלה למסלול אינה מצריכה ידע מוקדם של השפה הערבית או הפרסית, וההחלטה בדבר קבלת המועמד למסלול מותנית בעמידה ברף הנתונים של החיל וכן במעבר בהצלחה של המיונים למסלול ההכשרה ולביצוע התפקיד.

נוסף על התכונות שצוינו למעלה, חיל המודיעין מחפש מועמדים המסוגלים לשרת בתפקידי שפה מבלי שיש בידם ידע מוקדם אודותיה.
תהליך ההכשרה

תהליך ההכשרה

מועמדים שעוברים את המיונים ומתקבלים למסלול עוברים הכשרה קדם צבאית במסגרת קורס באורך של כחמישה חודשים במרכז הארץ. החניכים לומדים את אחת משתי השפות ברמה הגבוהה ביותר תוך שהות בתנאי בית הארחה.

כמו כן, עוסקים החניכים בתכני אסלאם לצד היסטוריה ותרבות המזרח התיכון. לאחר הקורס מתגייסים החניכים לצבא ועוברים טירונות, אשר לאחריה נחשפים החיילים להיבט הצבאי ביחידה ומתחילים ליישם את התכנים והכישורים שלמדו בקורס. את הקורס מעבירים מיטב המורים, בין אם מורים צבאיים ובין אם מורים מעולם האקדמיה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
אופי השירות

אופי השירות

השירות מתקיים בבסיסים סגורים ברחבי הארץ לצד חיילים ואנשי מודיעין עם נתוני איכות גבוהים במיוחד, וכולם פועלים למטרת סיפוק מידע מודיעיני מהימן ומדויק, המסייע לצמרת הממשלה וצה"ל לקבל החלטות ולבנות תכניות פעולה.

השירות אותו מבצעים חיילי מסלול אופק הינו חשוב במיוחד והוא מספק תרומה משמעותית לבניית מערך המודיעין והתמונה הביטחונית כמו גם להתפתחות האישית והמקצועית של החיילים. התפקיד דורש ניתוח מידע בכמות גדולה ובמהירות, תוך שימוש במערכות טכנולוגיות מהחדישות ביותר.
קידום מקצועי במסלול

קידום מקצועי במסלול

מועמדים מתאימים ולאחר תקופת הסמכה לתפקיד יוכלו להתקדם לתפקידי קצונה או תפקידים נוספים, למשל: הדרכה, שירות בקבע, אחריות על צוות מודיעיני ועוד.

הקידום מותנה בצורכי הצבא, במידת ההשקעה והמוטיבציה וכן במידת התאמת החייל לתפקידים השונים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר