נשמח לעזור גם לך להצליח!

עתודה אקדמית - תנאי קבלה לעתודה

מהי עתודה אקדמית?

מהי עתודה אקדמית?

רוצים ללמוד לתואר אקדמי במימון כמעט מלא? רוצים להיות קצינים וליהנות משירות צבאי מספק ומתנאי קבע? אם כן, עתודה אקדמית מתאימה לכם! 
תנאי קבלה לעתודה כוללים עמידה בתנאים שמציב צה"ל בהתבסס על נתוניו האישיים של המועמד וכן בהצגת ציון פסיכומטרי. קבלה לעתודה מצריכה היערכות מוקדמת לקראת מסלול הלימודים הרצוי.על כן, אנו ממליצים לכם לקרוא בעיון את המאמר הבא ולהיערך מראש ללימודים לתואר ראשון במסלול הרלוונטי עבורכם. הדבר יצריך מכם להירשם למסלול העתודה, לגשת לבחינה הפסיכומטרית ולהירשם למסלול הלימודים אליו תרצו להתקבל. מסלול ארוך ולא פשוט לפניכם, אך הוא טומן בחובו גם לא מעט יתרונות.

צריכים לעשות פסיכומטרי?
צפו מדוע ערכת פסיכומטרי עתודה מבית ניב רווח מושלמת עבורכם!

רק אצל ניב רווח: פסיכומטרי גמיש
אלפי תלמידים מרוצים לא טועים!
על מסלול עתודה אקדמית

על מסלול עתודה אקדמית

מסלול עתודה אקדמית הוא מסלול בו העתודאי מקבל מימון ללימודים אקדמיים אותם הוא מסיים לפני תחילת שירותו הצבאי. עתודאים זכאים למימון עבור כל שנת לימוד, ובתמורה הם מתחייבים לחתום קבע בצבא למשך שלוש שנים לאחר תום שירותם הסדיר (הלומדים רפואה מתחייבים לשנתיים בלבד של שירות קבע). צה"ל מתחייב לעשות ככל שביכולתו על מנת לשבץ בוגרי לימודי רפואה, הנדסה ולימודי מדעים מדויקים במקצוע, אולם יש לציין כי לא קיימת התחייבות חוזית שלו לשבצם.

חשוב לדעת, כי במהלך הלימודים האקדמיים מחויב העתודאי לקחת חלק בטירונות צבאית, בכנסים צה"ליים בקמפוס, בסדרת חילות במהלך חופשת הקיץ ועוד, וכי עתודאים אינם זכאים לקבל שכר דירה. כמו כן, בתום הלימודים ניתן יהיה להתנדב ליחידה מובחרת או ליחידות שדה ויש לדעת כי קבלה לשירות קרבי מבטלת את החתימה לשירות קבע.
תנאי קבלה לעתודה

תנאי קבלה לעתודה

צה"ל מאתר מועמדים שעומדים בתנאי סף הקבלה לעתודה ומתאימים לשרת כקצינים עתודאים בהסתמך, בין השאר, על הישגיהם בצו הראשון. מועמדים רלוונטיים שיאותרו על ידי צה"ל יקבלו לביתם מידעון לעתודה, הכולל בתוכו הסברים מפורטים על אודות מסלול העתודה האקדמית ועל תנאי הסף הנדרשים מהמלש"ב לקראת קבלה למסלול העתודה וללימודים אקדמיים.

מועמדים לשירות ביטחון אשר לא קיבלו מידעון לעתודה בדיוור ישיר אך מביעים עניין במסלול ומעוניינים לבדוק את מידת התאמתם אליו, יוכלו ליצור קשר עם מרכז השירות של מיטב (3529*) או לכתוב לגורמים הרלוונטיים בעמוד הפייסבוק של מיטב. המועמדות של אותם "חריגי עתודה" תיבחן באופן פרטני, ובמידה ותאושר, תיפתח להם הרשאת רישום.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
איך נרשמים לעתודה אקדמית?

איך נרשמים לעתודה אקדמית?

הרשמה לעתודה צבאית נעשית במהלך כיתה י"ב, מחודש נובמבר ועוד חודש פברואר. הרישום לעתודה נעשה באמצעות מערכת ההרשמה באתר "צה"ל - אנשים ברשת", וטופסי הרשמה ניתן למצוא גם בחוברת העתודה. את ערכת הרישום יש לשלוח לוועדה לעתודה האקדמית, בהתאם ללוח הזמנים שיפורסם. יש לציין כי צה"ל אינו משלם על ערכת ההרשמה, אך עתודאים לאחר יום החיול יוכלו להגיש בקשה למלגה עבור ערכות ההרשמה.

בערכת ההרשמה תידרשו למלא חלק העוסק בבגרויות אליהן תיגשו. מכיוון שבשלב זה עדיין לא יהיו ברשותכם תוצאות הבגרות, הן תועברנה באוגוסט לאוניברסיטאות על ידי הוועדה לעתודה אקדמית. תלמידים אקסטרניים / תלמידים הזכאים לתעודת בגרות מחו"ל / בני ישיבה / מועמדים בשנת שירות – יידרשו לצרף את תעודת הבגרות לערכת הרישום. ניתן להירשם לעתודה לאחר החיול עבור לימודי רפואה ורפואת שיניים (בתשע"ד יתאפשר רישום גם להנדסה ומדעים). לשם כך, יש לפנות לראש מדור איתור ועתודה (03-5690186). יש לציין כי רישום לעתודה האקדמית אינו פוגע במיונים אחרים לצה"ל, וניתן להירשם אליה במקביל להרשמה למסלולים אחרים.
רישום ללימודים אקדמיים

רישום ללימודים אקדמיים

כל מועמד לעתודה יכול להירשם ל-3 מקצועות ול-4 מוסדות לימוד. הרישום למוסדות הלימוד נעשה בחודשים מרץ-אפריל, לאחר קבלת אישור מהוועדה לעתודה אקדמית. הרישום נעשה באמצעות ערכת הרשמה אותה יש לשלוח למזכירות הוועדה לעתודה או באמצעות אתרי האינטרנט של המוסדות האקדמיים. תשובה בדבר קבלה תינתן לקראת אמצע ספטמבר-תחילת אוקטובר, לאחר קבלת ציוני הבגרות והחלטת המוסדות האקדמיים. לאחר הודעת הקבלה, יש לשלם למוסדות הלימוד מקדמה ללימודים על מנת להבטיח את מקומכם. בכדי להתקבל למסלולי העתודה האקדמית השונים, תידרשו לציון פסיכומטרי מינימאלי של 570. ייתכן שתדרשו לציון גבוה יותר בהתאם לדרישות האוניברסיטאות.

מועד הפסיכומטרי האחרון שיכובד יהיה מועד אפריל, אשר הרישום אליו נעשה קודם לכן (יש לעקוב אחר פרסומי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה). בחינת פסיכומטרי של מועד יולי תוכר רק אם טרם הבחינה יקבל המלש"ב אישור ממרכז השירות של מיטב לגשת אליה. משך הלימודים שונה בכל מגמת לימוד: כך למשל, לימודי לוגיסטיקה/ משאבי אנוש נמשכים שנתיים, שלאחריהן 3 שנות שירות סדיר לבנים ולבנות, ו-3 שנות קבע, לימודי הנדסה נמשכים 4 שנים שלאחריהן 3 שנות שירות סדיר לבנים ולבנות ו-3 שנות קבע, לימודי רפואה נמשכים 7 שנים שלאחריהן 3 שנות שירות סדיר לבנים ולבנות ושנתיים בשירות קבע. כל יתר המקצועות מצריכים 3 שנות לימוד שלאחריהן 3 שנות שירות סדיר לבנים ולבנות, ו-3 שנות קבע.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
ביטול ושינוי רישום לעתודה

ביטול ושינוי רישום לעתודה

כדי לוותר על הרישום לעתודה יש לשלוח בקשה אישית למרכז השירות במייל: meitav@idf.gov.il או לפנות באמצעות הפקס במספר 03-7388880. שינויים ברישום ניתן לערוך באתר "עולים על מדים" עד לתאריך ה- 28.2 של שנת הרישום.

החל מה- 1.3 יש לפנות בכתב למרכז השירות בבקשה לשנות מקצוע או מוסד לימודים. שינויים במקצוע הלימוד לאחר הרישום לאוניברסיטה ייעשו רק במהלך חודש יוני באמצעות פנייה כתובה למרכז השירות. אם האוניברסיטה תאשר את השינוי, תידרשו לשלם דמי שינוי מקצוע, בהתאם לדרישות מוסד הלימודים.
עתודה אקדמית - תכניות מיוחדות

עתודה אקדמית - תכניות מיוחדות

בין מסלולי העתודה האקדמית השונים ישנן תכניות עילית ותכניות עתודה מיוחדות, לדוגמה:
תכנית צמרת - עתודה אקדמית ללימודי רפואה
תכנית חבצלות - תכנית עתודה יוקרתית בחיל מודיעין
תכנית פסגות - עתודה אקדמית בהנדסת חשמל ופיזיקה או הנדסת תוכנה
תכנית סילון - עתודה אקדמית בהנדסת אווירונאוטיקה
תוכנית ברקים - עתודה אקדמית בהנדסת מכונות והנדסת חומרים
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר