נשמח לעזור גם לך להצליח!

משטרה צבאית חוקרת

מה זה מצ"ח?

מה זה מצ"ח?

משטרה צבאית חוקרת או בשמה המוכר "מצ"ח" הינה יחידה משטרתית צבאית שעיקר ייעודה סובב סביב חקירה משטרתית ובראשה עומד מפקד קצין בדרגת אלוף משנה. החיילים במשטרה הצבאית החוקרת עוסקים בשני תחומים עיקריים, חקירה פלילית וחקירת תאונות דרכים.

התפקידים במשטרה הצבאית החוקרת פתוחים בפני נשים וגברים כאחד.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
חוקר/ת פלילי

חוקר/ת פלילי

בתחום החקירות הפליליות עוסקים שוטרי מצ"ח בניהול תיקים פליליים במגוון נושאים וביניהם: עבירות רכוש, מחשב, שימוש וסחר בסמים, מין ומוסר, הונאה וכו'. העבודה השוטפת משלבת ביצוע של חקירות פליליות, תוך מעקב אחרי תיקי החקירה והתפתחות החקירה עד השלמתה.

במסגרת העבודה, החוקר הפלילי במצ"ח מבקר במקום העבירה, עורך דו"ח על שנעשה, אוסף ראיות (טביעות אצבע, גביית עדויות, החרמת חפצים ועוד), עוצר ומזמן חשודים לחקירה, מדווח ומעביר לפרקליטות הצבאית את התיק להמשך טיפולה. לעיתים נדרש החוקר הפלילי להכין גם תיק תביעה למשפט עם כתב האשמה ודו"ח מסכם.
חוקר/ת תאונות דרכים

חוקר/ת תאונות דרכים

חוקר תאונות הדרכים הינו חייל שבסמכותו לחקור ולנהל תיקי תאונות דרכים בהקשר צבאי, לרבות תאונות בהן מצאו חיילים את מותם או נפצעו באורח קשה. חקירת המקרים הנ"ל מתבצעת תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, טכניקות תשאול, איסוף ראיות וגביית עדויות לצורך גיבוש והגשת כתב אישום.
 
באחריות חוקר תאונות הדרכים גם איסוף ממצאים המסייעים להבין את זירת התאונה, לרבות חיכוכים וטביעות צמיגים, חלקי מטען, מיקום התאונה, מצב כלי הרכב המעורבים בתאונה ועוד. נוסף על אלו, החוקר אוסף מסמכים ואישורים רלוונטיים, מגיש דו"ח, קובע את נסיעות התאונה וממליץ על הצעדים המשפטיים שיינקטו.
 
במסגרת הכשרתם, חוקרי תאונות הדרכים רוכשים ידע בתחומים שונים, כגון: הנדסת תנועה, שרטוט זירות תאונות דרכים, דינאמיקה של כלי הרכב, תשאול מתקדם לאירועי נהיגה פליליים ועוד, וזאת תוך שמירה על רמה מקצועית גבוה ביותר. התפקיד נחשב כתפקיד ייחודי ועם שחרורם זוכים החוקרים ל"כוכב הייחוד" בתעודת השחרור.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
הכשרת שוטר / שוטרת במצ"ח

הכשרת שוטר / שוטרת במצ"ח

עם גיוסם לצה"ל יעברו החניכים טירונות בדרגת רובאי 02 הנמשכת כחודש ימים. לאחר מכן עוברים החיילים קורס חקירות בהתאם לתחום אליו הם משויכים, תאונות דרכים או חקירות פליליות, המתקיים בבית הספר למשטרה הצבאית בהיקף של כארבעה חודשים.

עם סיום הכשרתם משובצים חיילי המשטרה הצבאית החוקרת בבסיסי מצ"ח ברחבי הארץ.
אפשרויות קידום

אפשרויות קידום

לאחר צבירת ותק במשטרה הצבאית החוקרת, החייל יכול להתפתח מבחינה מקצועית ולהפוך לחוקר בכיר. כמו כן, קיימת אפשרות, לבעלי נתונים אישיים מתאימים לצאת לקצונה ולפקד על צוות חקירות או צוות מודיעין בילוש או על פיקוד בסיס מצ"ח.

נוסף על אלו, ישנה אפשרות לצאת לקורס סמלים, המאפשר המשך שירות קבע ביחידה וכן יתקיימו הכשרות מקצועיות בתחומיםשונים, כגון: הטרדות מיניות, עבירות מחשב, עבירות המתה ועוד.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר