נשמח לעזור גם לך להצליח!

יחידת רימון

מהי יחידת רימון?

מהי יחידת רימון?

יחידת רימון היא יחידה ייחודית וסודית שהוקמה בשנת 2015 ופעלה בכפיפות לחטיבת גבעתי עד לסוף שנת 2015, אז הפכה להיות כפופה ליחידת הקומנדו. מטרתה העיקרית הינה מתן מענה לבעיות ביטחוניות שונות ולטרור פלסטיני בפרט. לחיילי היחידה כומתה בצבע סגול, הזהה לזו של לוחמי גבעתי, והם נועלים נעליים שחורות, עונדים סיכת יחידה וכן סיכת צניחה. לחיילי רימון נשק מיקרו תבור ואקדח.

רוב הפרטים על אודות היחידה אסורים לפרסום, אך ניתן לומר כי היחידה פועלת במרחב האווירי והיבשתי כאחד וכן בכל מרחב פיקוד הדרום באופן גלוי וסמוי ומתמחה בלוחמת מדבר. היחידה כוללת צוותי התערבות ומשתמשת בטכניקות שונות לאיסוף מודיעין וסיכול פעילות חבלנית עוינת וזאת תוך כדי שהיא משתפת פעולה עם כוחות מודיעין, אוויר ואש.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
הקמת יחידת רימון

הקמת יחידת רימון

הרעיון מאחורי הקמת היחידה היה הקמת כוח קטן ומיומן, אשר יוכל לפעול בגזרות השונות, תוך הכרה מוחלטת של השטח, ביצוע משימות ושימוש בעיקרון התחבולה. שמה של היחידה מקורו בסיירת רימון המיתולוגית של שנות ה- 70, שהייתה מודל ראשוני ליחידות המסתערבים דובדבן וימ"ס של ימינו ועסקה באיתור, עצירה וחיסול של מחבלים.

אחד ההישגים הבולטים הנזקפים לזכות היחידה הינו הירידה הדרסטית בהיקף ההברחות בגבול מצרים וסיכולן.
תנאי קבלה ליחידת רימון

תנאי קבלה ליחידת רימון

הקבלה ליחידה פתוחה בפני בעלי פרופיל רפואי 82 ומעלה המעיד על כשירות קרבית, ללא סעיפים פוסלים. ניתן להתקבל עם משקפיים ובתנאי שהמספר קטן. מועמדים לשירות ביטחון עם אסטמה פעילה לא יכולים להתקבל ליחידה.

בנוסף, המועמדים נדרשים לציון קב"א 52 ומעלה וכן להיות בעלי מוטיבציה גבוהה ויכולת חשיבה וניתוח. היחידה שואפת לאתר חיילים אחראיים, שקושי פיזי ונפשי אינם מרתיעים אותם.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
שלבי הקבלה ליחידת רימון

שלבי הקבלה ליחידת רימון

הקבלה ליחידה מותנית בגיוס לחטיבת גבעתי ולאחר מכן מעבר של גיבוש יחידה חטיבתית, ריאיון אישי ותחקיר בטחוני. רק מועמדים מתאימים יוכלו להתקבל לרימון. אפשרות אחרת הינה להגיע לאחר פסילה במהלך מיונים לסיירת מטכ"ל, שלדג, קורס טייס או שייטת 13 ולאחר מעבר של ריאיון אישי.

כדאי לדעת, כי ההכשרה ביחידה אורכת זמן רב ולכן לא מתקבלים אליה לוחמים עם וותק גבוה.
הכשרת הלוחמים

הכשרת הלוחמים

מסלול ההכשרה אורכו כשנה וארבעה חודשים ובמהלכו עוברים החיילים סדרות שטח שרלוונטיות ליחידה וקורס מודיעין וסיור. כמו כן, עוברים הלוחמים הכשרת לוחמה בטרור, הישרדות, מילוט, אקדח, לו"ז, תצפיות, ניווטים וסדרות שטח מדבריות ועוד. ההכשרה כוללת טירונות ואימון מתקדם עם גדס"ר גבעתי.

במהלך ההכשרה החיילים לומדים כיצד לפעול באופן עצמאי בשטח תוך הפגנת נחישות וערכיות בשילוב טכנולוגיות מתקדמות. בסיום המסלול הלוחמים מקבלים את סיכת לוחם רימון ומוכרים כלוחמי סיירת, ללא צורך בחתימה על שירות קבע כרגע.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
רימון - שירות כתומך לחימה

רימון - שירות כתומך לחימה

ניתן לשרת ביחידה כתומך לחימה, כאשר התפקיד כולל עבודה בסביבה מבצעית, מעניינת ואתגרית. תומכי הלחימה זוכים לשרת בתפקידים שונים במערך הקרבי, והמתאימים מביניהם יוכלו להתקדם לקורס קצינים.

בין התפקידים המוצעים לתומכי הלחימה: אימון גופני, צילום, מודיעין, אמל"ח, הדרכה, סיור, תקשוב ועוד.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר