נשמח לעזור גם לך להצליח!

חטיבת קומנדו

מהי חטיבת קומנדו?

מהי חטיבת קומנדו?

חטיבת עוז מוכרת יותר בכינוי "חטיבת הקומנדו" והיא חטיבה חדשה שהוקמה בסוף שנת 2015 בהוראת הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט. החטיבה מאגדת תחתיה ארבע יחידות קרביות ומובחרות: יחידת מגלן, יחידת רימון, יחידת אגוז ויחידת דובדבן. החטיבה כפופה לעוצבת "האש" (אוגדה 98) וכבר בפברואר 2016 החטיבה סיימה את התרגיל החטיבתי הראשון בתולדותיה.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
ייעודה של חטיבת עוז

ייעודה של חטיבת עוז

חטיבת הקומנדו מתמחה בקרבות פנים אל פנים כמו גם בפעולות בעומק שטח האויב, כאשר מטרת החטיבה הינה שיפור הפעילות המשותפת בחירום.

לרשות היחידה כוחות מיוחדות ואוגדות חוד אשר מיומנות להתמודד עם האויב ועם האתגרים החדשים שנוצרים באופן שוטף. היחידה פועלת מהאוויר, מהים ומהיבשה.
סמל חטיבת הקומנדו

סמל חטיבת הקומנדו

סמל החטיבה מורכב מחץ דו כיווני ובמרכזו סכין קומנדו, המסמלת את ייעוד היחידה ואת אזור פעילותה. צבעי הסמל הם שחור ולבן כביטוי לפעילות החטיבה בשעות היום ובשעות הלילה, וכן את העובדה כי אינם משתייכים לגזרה ספציפית. החץ והסכין בסמל החטיבה יוצרים את האות ק' וששת פרקי הידית מסמלים את יחידות העילית בסדיר ובמילואים.

בנוסף, סמל היחידה כולל באופן מוסווה את הציפור של "עוצבת האש" אוגדה 98, ושני החיצים והמרווח שנוצר ביניהם מייצגים מצנח המשמש את הלוחמים ביחידה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
היחידות בחטיבת קומנדו

היחידות בחטיבת קומנדו

יחידת מגלן מתמחה בהשמדת מטרות איכות ובאיסוף ויצירת מודיעין. השיבוץ ליחידה זו מתאפשר למסיימים גיבוש סיירות או למתגייסים לחטיבת הצנחנים שעברו גיבוש ממיין.

יחידת דובדבן פועלת בשטחי יהודה ושומרון וידועה גם כיחידת המסתערבים של צה"ל. חיילי היחידה מבצעים מעצרים מורכבים של פעילי טרור בלב שטחים עוינים ומשתמשים ביכולות מתקדמות ומסווגות. ההגעה ליחידה פתוחה בפני מועמדים בעלי נתונים מתאימים, אשר אותרו בשלב גיבוש צנחנים.

יחידת אגוז מתמחה בפעילות יבשתית מורכבת וייעודה הוא לוחמת גרילה מול ארגון חיזבאללה באזור דרום לבנון. חיילי היחידה מתמחים בהסוואה, שדאות וכן בלחימה בשטח סבוך. היחידה מורכבת מחיילים אשר עברו גיבושים לסיירת מטכ"ל ושייטת 13 והשאר מחטיבת גולני.

יחידת רימון יחידה חדשה שפעלה עד סוף שנת 2015 תחת חטיבת גבעתי, המתמחה בלוחמת מדבר. מטרת היחידה הינה מניעת וסיכול הברחות לא חוקיות של אמצעי לחימה, סמים, חדירת מחבלים לשטח ישראל ועוד.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר