נשמח לעזור גם לך להצליח!

רוכב שמיים

מהי יחידת רוכב שמיים?

מהי יחידת רוכב שמיים?

רוכב שמיים הוא שמה של יחידה המשתייכת לחיל התותחנים, אשר מפעילה כלי טיס בלתי מאוישים (כטב"ם) ומסייעת לגדודי החי"ר וגדודי שריון לבצע את משימותיהן בהצלחה. היחידה אמנם הוכרה כיחידה עצמאית בסוף שנת 2010, אך מדובר ביחידה שהחלה את פעילותה כבר בשנת 2004 כחלק מצורך מבצעי.

יחידת רוכב שמיים מספקת ליחידות הקרביות תצלומי מודיעין ומשתפים עימן פעולה. מדובר על תפקיד מעניין וחדש יחסית בצה"ל, המצריך מהחיילים יכולות פיזיות וכושר קרבי וכן יכולת מנטלית ואינטליגנציה גבוהה. במהלך השירות יתנסו הלוחמים בסחיבת משקלים וילמדו כיצד להתמודד עם תנאי השטח ואיך להפעיל כטב"ם.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
מובילים בקדמה ובטכנולוגיה

מובילים בקדמה ובטכנולוגיה

היחידה חרטה על דגלה את הקדמה הטכנולוגית וברשותה מערכות טכנולוגיות שבעבר רק ניתן היה לדמיין כמותן. היחידה מהווה סמל לחדשנות בתחום העילית ביבשה ורוכב השמיים מספק לגדודי החי"ר והשריון סיוע אווירי המאפשר להם להשיג יתרון משמעותי.

הלוחמים משתלבים בתעסוקה מבצעית וכן במשימות אופרטיביות ובכך פועלים עם חיל האוויר והיבשה ומהווים מכפיל כוח לצה"ל ולכוחות הפועלים בזרוע היבשה.
הכשרת לוחם רוכב שמיים

הכשרת לוחם רוכב שמיים

לוחמי יחידת רוכב שמיים מתאמנים באזור רמת הגולן ואליקים וכן באזור לכיש ובשבטה והם פועלים מהשטח, תוך שהם מצוידים באוהלים, ציליות ומים. מעבר לכושר הפיזי של הלוחם, קיימת דרישה ליכולת ראייה מרחבית אשר תסייע לו בפיענוח התמונה המודיעינית שהמטוס הפיק. התפקיד נחשב ייחודי ומאתגר ובוגרי היחידה מעידים כי מדובר בתפקיד בכל השפעה ואחריות והוא זה שהופך את השירות למשמעותי ובלתי נשכח. 

במהלך תקופת הטירונות החניכים עוברים תכני שדאות, הדרכות חי"ר ומתנסים בניווטים ובסחיבת משאות במשקל 40 ק"ג. לאחר ארבעה חודשים נחשפים הלוחמים למזל"ט (מטוס זעיר ללא טייס) והם אף מתנסים בטיסה בסימולטור ולומדים תכנים עיוניים ביחידה. בתום שנה מיום גיוסם הלוחמים מתחלקים לצוותים ובתקופה זו ניתן דגש על אופי העבודה בצוות, כאשר ישנם תחומים שונים ביניהם: הרכבת המערכת, ניהול קשר, נהיגה ושיגור. הגדודים פרוסים מרמת הגולן ועד לגבול סיני וכל לוחם ביחידה מכיר את תפקידיהם של חבריו לצוות ואף יודע לבצעם. הלוחמים סוחבים על גבם את המטוס במנשאים מיוחדים ופועלים בכל רחבי הארץ.   
 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר