נשמח לעזור גם לך להצליח!

חיל שריון

על חיל שריון

על חיל שריון

חיל השריון מהווה את הכוח המתמרן העיקרי ביבשה, והוא משלב ניידות, שריון וכוח אש המכונים גם "אגרופי הפלדה". החיל מוביל את הכוחות הלוחמים בקו הראשון ודואג לטהר את השטח מכוחות האויב בטרם המסתערים הראשונים נכנסים, וכן בולם ומשמיד את כוחות השריון מצד האויב. החיל מתמקד בפיתוח עוצמת אש, בניידות ובמיגון של טנקים וזאת על מנת להגדיל את העוצמה והיכולת לפגוע באויב ולהפחית את הפגיעה בכוחותינו.

בחיל ישנן שלוש חטיבות סדירות: חטיבה 188, חטיבה 7 וחטיבה 401 וכן ישנן מספר חטיבות מילואים. החיל כולל גם בית ספר לשריון (ביסל"ש) בדרום הארץ וחיילים ששובצו לחיל השריון עוברים שם מסלול הכשרה בן שמונה חודשים ובסיומו הם מוכשרים לתפקד כטנקיסטים. כמו כן, בבית הספר מתקיימת הסמכה לרובאי 03 ומתקיימים בנוסף: אימון מתקדם וצוות מחלקה פלוגה (צמ"פ), קורס הכשרת מפקדי טנקים, קורס הכנה לקציני שריון וקורס השלמה בסיום קורס קצינים.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
קבלה לחיל שריון

קבלה לחיל שריון

הגיוס לחיל השריון פתוח בפני מועמדים לשירות ביטחון בעלי פרופיל רפואי 72-97, ללא סעיפים פוסלים. על מנת להשתבץ לשריון יש לדרג בשאלון ההעדפות בעדיפות גבוהה את השירות בחיל.

מועמדים אשר יימצאו מתאימים לחיל השריון ישובצו לשם ויקבלו תאריך גיוס לחיל.
טירונות בשריון

טירונות בשריון

חיילים ששובצו לחיל השריון מתגייסים לצה"ל ועוברים טירונות בהיקף עשרה שבועות, המתקיימת בבסיס שיזפון וחלקה גם ברמת הגולן. בכל שבוע תכני הלימוד והמטרות משתנים, ובסיום כל פרק מתקיים מבחן אתגרי שנועד לבחון את החיילים על אודות התכנים שלמדו מבחינה מעשית ומבחינה תיאורטית.

במסגרת התכנים המועברים בטירונות ניתן דגש על הכשרת הלוחם וכן על שגרה ומשמעת מבצעית לצד ערכי צה"ל. בנוסף יוכשרו החיילים על השימוש בנשק מסוג M16 מקוצר ועל קליעה בסיסית ומתקדמת וכן על תרגילי פרט – חוליה יום ובלילה בשטח פתוח. בין התכנים הנוספים נכללים: רימון רסס, אב"כ, תודעת אויב, קשר, מקלע מא"ג, הגשת עזרה ראשונה, מורשות קרב של החיל, אימונים גופניים ועוד. עם סיום שבוע "המלחמה" והבוחן המסכם מסתיימת הטירונות ומתקיים טקס ההשבעה בו החיילים נשבעים לצה"ל ומקבלים את הנשק וספר התנ"ך.

לאחר הטירונות עוברים החיילים לקורס מקצועי, אך לפני כן מתקיימת סדרת חינוך בת שבעה ימים ביד לשריון בלטרון. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
תפקידים בחיל שריון

תפקידים בחיל שריון

לאחר הטירונות עוברים החיילים לשלב המקצועות בבית הספר לשריון והוא נמשך כחודשיים. בשלב זה החיילים מקבלים את שיבוצם למקצועות הצוות: טען, תותחן או נהג, כאשר השיבוץ נקבע בהתאם לכישורי החייל, כשירותו הרפואית ורצונו. בשלב המקצועות מועברת הכשרה מקצועית תיאורטית וכן משולבים תרגולים מעשיים על ידי מדריכות שיריון.
 
חיילים שישובצו לתפקיד תותחנים יעסקו בתפעול מערכות הירי של הטנקים והתותח וכן יבצעו ירי באש חיה של פגזים ומקלעים ויתנסו במערכות המתקדמות של הכלים.
 
תפקיד הטען כולל תפעול מעשי של מערכות הקשר והנשק המצויות בטנק, למשל: מקלעים, מרגמה, מדוכות עשן, מערכות הקשר והאב"ך, תותח ועוד. כמו כן, הטענים מתנסים בירי אש חיה מתוך הטנק וכן מתרגלים נהיגה בטנק ביום ובלילה ולומדים את מערכות המנוע.
 
עם סיום שלב המקצועות נערכים מסע לקבלת תג החטיבה ומסע כומתה בסיומו מוענקת לחיילי השריון כומתה שחורה. 
שלב צמ"פ

שלב צמ"פ

שלב זה נמשך כחודשיים וחצי ובמהותו הוא נועד לגבש בין הלוחמים לכדי ליחידה לוחמת אחת וזאת לצד תרגול עבודת צוות ולחימה עם הטנק. האימונים שהולכים ונעשים מורכבים וכן האתגרים שניצבים בפני הלוחמים מסייעים להגברת הלכידות והגיבוש בקבוצות ובצוותים והם אלו שהופכים את הלוחמים מיומנים ואיתנים. שלב זה מכשיר את הלוחמים לתפקד כטנקיסטים.

בשלב זה הלוחמים ממשיכים בהכשרתם כלוחמים בדרגת רובאי 05 ובסיומה הם בעלי יכולת השמדת מטרות בירי פגזים לטווחים שונים ויכולת הסתערות וכיבוש יעדים. סיום ההכשרה מזכה את הלוחמים בסיכת לוחם שריון – אות הטנקיסט "צפרגול".
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
אפשרויות קידום בחיל שריון

אפשרויות קידום בחיל שריון

לאחר ההכשרה חיילים מתאימים יוכלו לצאת לקורס מפקדי טנקים הנמשך ארבעה חודשים ונקרא גם "קמ"ט". יתר הלוחמים עוברים לשרת בפלוגות המבצעיות וגם שם תינתן להם האפשרות להשתלב בקורס מפקדים לאחר מחזור או שניים. כמו כן, קיימת אפשרות לצאת לקצונה או להשתלב בפלוגה המבצעית.

בפלוגות המבצעיות של חיל השריון מתבצעת תעסוקה מבצעית בביטחון השוטף על טנקים או בקווי חי"ר. הלוחמים הטובים ביותר המשובצים לפלוגות אלו, עוסקים בהגנה על הגבול וביצוע מארבים וכן בביצוע פעילות התקפית-קרקעית חודרת להפסקת ירי תלול מסלול ובאיתור מנהרות ומעצרים.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר