נשמח לעזור גם לך להצליח!

סטי"לים - שייטת 3

שייטת 3 - סטי"לים

שייטת 3 - סטי"לים

שייטת 3 הידועה בשמה שייטת סטי"לים היא שייטת ספינות הטילים הגדולה ביחידות הלוחמה של חיל הים. מטרת השייטת היא להילחם בצי האויב, למנוע סגר ימי על ישראל ולסייע לכוחות היבשה באמצעות תקיפה מהים.

כיום יש בשייטת שתיים עשרה ספינות טילים משלושה דגמים: סער 4, סער 4.5 וסער 5 וכן כלי שיט שאינם נושאים טילים. השייטת מתאמנת על תורת לחימה ייחודית שפותחה על ידי חיל הים, ומטרתה העיקרית היא ריכוז מהיר של כוח צבאי בגזרה צרה על מנת להתגבר על יתרון טווח הטילים של האויב.

השייטת נמצאת בבסיס חיל הים בחיפה ובשנים 2009 ו- 2012 זכתה בפרס הרמטכ"ל ליחידה המבצעית המצטיינת בצה"ל.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
לשרת בסטי"ל - למי זה מתאים?

לשרת בסטי"ל - למי זה מתאים?

השייטת עושה שימוש בספינות טילים מהירות וחזקות ומבצעת פעילויות מיוחדות ומורכבות וכן אתגרים מבצעיים הדורשים התמודדות עם ים סוער, עבודה חשאית ושיתוף פעולה עם יחידות מבצעיות אחרות.

הלוחמים בשייטת נמצאים יחד זמן רב ולכן עליהם לעבוד כצוות ומשפחה ולהילחם יחד. לכל לוחם השפעה ואחריות על פעילות הסטי"ל.
מיונים לסטי"לים

מיונים לסטי"לים

כדי להתקבל לסטילים יש לעבור גיבוש המתאים למספר יחידות: סטי"ל, דבורים, סנפיר ויחידת לוחמה בימים רדודים. האפשרות להתמיין לגיבוש סטי"לים פתוחה רק בפני מועמדים שאינם מתמיינים או משובצים לחיל מודיעין או ליעד התנדבות אחר וכן בתנאי שהמועמד אינו חתום על מסלול נח"ל גרעינים.

הזימון לגיבוש סטי"לים נשלח למועמדים אשר הביעו רצון לשרת כלוחמים ימיים (רצון סטי"ל) בדירוג 4 ומעלה. כדאי לשים לב, כי מעבר של הגיבוש בהצלחה לא יאפשר חתימת ויתור על היעד והמועמד ישובץ כלוחם ימי בסטי"ל.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
היסטוריית שייטת הסטי"לים

היסטוריית שייטת הסטי"לים

השייטת הוקמה בשנות השישים על מנת להגן על החופים של מדינת ישראל ולשמור על נתיבי השייט של המדינה. השייטת מהווה כוח של ספינות סער בעלות מערכות נשק מתקדמות ומתוחכמות, המאפשרות לחיל הים להשיג שליטה מול האויב ובעזרתן ניתן להכניע אותו בקרבות שטח בים. בתחילה כלי השיט היו קטנים, אך עם השנים המערכות והספינות התפתחו וכיום שייטת ספינות הטילים מהווה את הכוח הלוחם המרכזי של חיל הים.

מאז הוקמה, השייטת וספינות הטילים לקחו חלק במגוון פעולות ומבצעיים צבאיים, ביניהם: מבצע שלום הגליל, מבצע גשמי חוץ, מבצע ענבי זעם, מבצע ארבעת המינים, מלחמת לבנון השנייה, מלחמת יום הכיפורים ועוד. 
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר