נשמח לעזור גם לך להצליח!

צלף צבאי

איך מתקבלים לתפקיד לצלף?

איך מתקבלים לתפקיד לצלף?

צלף צבאי זהו תפקיד אשר לא ניתן להתמיין אליו או לבקש להשתבץ אליו בטרם הגיוס לצה"ל. מדובר על תפקיד אליו מתקבלים רק לאחר הגיוס לצה"ל ובעקבות המלצה של המפקד לצאת לקורס צלפים.

חוות דעתו של המפקד מושפעת ממידת הדיוק במטווחים, שאלון סוציומטרי שמועבר בקרב החברים לצוות וכן מרמת המוטיבציה הכללית שהחייל מגלה בנוגע לתפקיד צלף.
אילו תכונות נדרשות מצלף?

אילו תכונות נדרשות מצלף?

הצלפים נדרשים לקור רוח, אינטליגנציה וליכולת להתנתק מהסביבה. הצלפים נדרשים לעבור אימונים רבים, ובין היתר, הם לומדים להכיר את מסלול הכדור הראשון שנורה מהקנה, המכונה גם "הכדור הקר".

מסלול הכדור הקר שונה מהמסלול שעוברים שאר הכדורים וזאת בעקבות השינוי בטמפרטורה לאחר שהנשק התחמם.
מה עושה הצלף?

מה עושה הצלף?

הצלף הוא למעשה לוחם אשר משתמש באמצעי ירייה מיוחדים, המאפשרים לו לבצע ירי מדויק לטווחים ארוכים. הצלפים מוכשרים לאמוד את תנאי השטח, וכן הם מוכשרים באיתור וזיהוי מטרות איכות, כמו גם בהתגנבות, הסוואה ובכישורים נוספים הנדרשים בשדה הקרב.

עבודת הצלף מתקיימת בזוגות, כאשר לצדו פועל מאתר ושניהם מוכשרים לבצע את שני התפקידים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
היכן משרתים הצלפים בצה"ל?

היכן משרתים הצלפים בצה"ל?

תפקיד צלף דרוש ביחידות הקרביות של חיל רגלים, למשל: גבעתי, נחל, צנחנים, כפיר וגולני וכן ביחידות המובחרות, כמו יחידת לוט"ר.

עם זאת, ישנם צלפים גם ביחידות נוספות, לעיתים בהרכב של צלף עד שניים ולעיתים ברמת צוות ייעודי, אך תמיד כחלק מיחידה. כלומר, אין יחידה ייעודית שמורכבת כולה מצלפים.
קורס צלפים

קורס צלפים

הכשרת הצלף מתקיימת בבית הספר לקליעה וצליפה במתקן אדם, והיא אורכת כחמישה שבועות. בקורס הבסיסי הלוחם הופך לצלף חי"ר ורוכש ידע וניסיון כיצד להשתמש ברובה צלפים, תוך ביצוע ירי על מטרות בתנועה, ירי לטווחים רחוקים, מקצבים ועוד. כמו כן, עוסקים בקורס באמצעי הסוואה ולומדים כיצד להחזיק את הנשק, כיצד לבצע התגנבות ועוד.

בהתאם לתפקיד, יתכנו הכשרות נוספות שיידרשו מהצלף לעבור. כמו כן, כדאי לדעת כי לכל יחידה תורת לחימה משלה ולכן סביר כי הלוחמים יעברו אימונים נוספים מעבר לאלו הנלמדים בקורס הכשרת צלפים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר