נשמח לעזור גם לך להצליח!

תצפיתנית

מה זה תצפיתנית?

מה זה תצפיתנית?

תצפיתנית בחיל האיסוף הקרבי הינו תפקיד באשכול הפעלת מערכות התרעה. מהות התפקיד הינה ביצוע תצפית ומעקב עד גדר המערכת תוך שימוש במכשור טכנולוגי, זיהוי ניסיונות חדירה או פגיעה עוינים בשטח מדינת ישראל והעברת דיווחים לחמ"ל (חדר מלחמה) במקביל לעבודה מול גורמי מודיעין וביטחון שוטף.

לא סתם מכונות התצפיתניות "העיניים של המדינה", שכן עבודתן מהווה חלק בלתי נפרד מפעילות הלוחמים והתפקיד מטיל על כתפי התצפיתנית אחריות רבה וצורך רב בריכוז ובדיוק. התצפיתניות עוברות הכשרה בת תשעה שבועות ומשובצות ביחידות סגורות לאורך גבולות המדינה.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
למי מתאים להיות תצפיתנית?

למי מתאים להיות תצפיתנית?

לתצפיתנית תפקיד חשוב ומשמעותי בהגנה על גבולות המדינה כמו כן מדובר בתפקיד קשה הדורש ריכוז רב לזמן ממושך ועבודה במשמרות, לכן על המועמדות לתפקיד להיות אחראיות, ערניות ובעלות יכולת קבלת החלטות.

נוסף על כך, התצפיתנית עובדת מול גורמים צבאיים רבים ולכן עליה להיות סמכותית ובעלת יחסי אנוש ברמה גבוהה. חשוב לזכור, כי האפשרות להשתבץ בתפקיד תלויה בנתונים האישיים של המועמדת, ולכן חשוב לבצע הכנה לצו ראשון
הכשרת תצפיתניות

הכשרת תצפיתניות

טירונות
המועמדות לתפקיד עוברות טירונות רובאי 02 המתקיימת בבית ספר לאיסוף קרבי ואורכת כשלושה שבועות. במהלך הטירונות יעברו התצפיתניות מטווחי ירי, הסמכת אב"כ, שיעורים בנושא ערכי צה"ל, הכשרת הגשת עזרה ראשונה ועוד. בסיום הקורס יעברו התצפיתניות מבחן סיום ויושבעו בטקס סיום הטירונות.
 
קורס תצפיתניות
במסגרת הקורס רוכשות התצפיתניות את המקצוע והידע הנדרש לצורך תפקודן בהמשך וכן מתנסות בחדרי סימולציה המדמים חמ"ל איסוף מבצעי. הכשרת התצפיתנית כוללת את התחומים הבאים: איסוף מודיעיני באמצעות אמצעי התצפית בזמן אמת, ליווי ואבטחת כוחות רגליים, רכובים או כוחות תצפית, איסוף מודיעין לפני מבצע על גזרת האיסוף והקניית דרכי עבודה יעילות ומהימנות עם הכוחות בשטח. בסוף קורס תצפיתניות מחולקות החיילות לאחד משלושת גדודי החיל: גדוד שחף שאחראי על גזרת גבול סוריה-לבנון, גדוד ניצן בגזרת יהודה ושומרון והבקעה וגדוד נשר בגזרת עזה וגבול מצרים.
 
הכשרה מבצעית בבסיס
לאחר השיבוץ בבסיסי צה"ל יעברו מסיימות הקורס חפיפה מבצעית בכדי ליישם את כל הכלים שנלמדו בקורס במהלכה יכירו התצפיתניות את הגזרה אליה שובצו. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
אפשרויות קידום

אפשרויות קידום

המתאימות יוכלו לצאת לקורסי פיקוד במסלולים הבאים:

קורס מפקדות איסוף
בוגרות הקורס שתבלוטנה ביכולת פיקוד ומנהיגות ויחסי אנוש ברמה גבוהה יאותרו לקורס מפקדות איסוף. הקורס מתקיים גם הוא בבית הספר לאיסוף קרבי שבסיירים. במהלך הקורס יועברו שיעורים בנושאי: פיקוד בשגרה, יכולות פיקוד והנהגה, התמצאות בשטח, ניהול אירוע תצפית ועוד. מסיימות הקורס יקבלו דרגת סמל וישרתו כמפקדות בחמ"לים.
 
קורס קציני מעוז
בוגרות אשר תסיימנה את קורס המפקדות בהצטיינות יאותרו על ידי סגל הקורס לקורס קצינות. התצפיתניות יעברו קורס קצינים בבה"ד 1 ויעברו הכשרה במגמת מעוז. במהלך קורס הקצינים יעברו החיילות הסמכת רובאי 03, אימוני כושר גופני, שיעורים על ערכי צהל וחינוך, תרגילי ניווט והתמצאות בשטח ועוד. הקורס אורך 11 שבועות ובסיומו תוענק לבוגרות הקורס סיכת מ"מ.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר